Reklama

Reklama

Matka versus android

  • USA Mother/Android (viac)
Trailer

VOD (1)

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (130)

honajz2 

všetky recenzie používateľa

Pamatuji si, že jsme na to jednou koukali s kamarádem a že jsme celkem často přetáčeli a přeskakovali, protože to bylo nejen neskutečně nudné, ale taky neskutečně patetické a blbé a jinak bychom to asi ani nedokoukali. Dobrá mi přišla snad jen kamera, jinak to bylo skutečně otřesné, všechny snahy o zvraty byly těžce nepovedené a opět mě irituje, jak v dnešní době funguje jakési nepsané pravidlo, že každý pořádný film musí mít automaticky dvě hodiny, i když na ně svým námětem vůbec nestačí. Fakt je třeba pro dojem plnohodnosti takhle natahovat stopáž? I u tohohle konzumního zboží, po kterém za rok neštěkne ani pes? 1* ()

jokino 

všetky recenzie používateľa

Malo to svoje chyby, niektoré väčšie, iné menšie. Ale celkovo som spokojný, bolo to dobré, atmosferické, správne depresívne a dejovo vyvážené. A povedal by som, za xy ďalších rokov v dnešnej dobe, kľudne aj "krutá" realita. Dlhé roky zásadne nedávam na recenzie iných, nakoľko môžem mať na vec úplne iný názor a úhol pohľadu. Za mňa určite spokojnosť. ()

Reklama

silentname 

všetky recenzie používateľa

Myslím si, že "Mother/Android" tak trošku dopláca na to, že filmy ako "A Quiet Place"Bird Boxtak nejako ukázali, ako sa dajú robiť podobné typy filmov zaujímavejšie. Pretože z drvivej väčšiny je tento film neskutočná nuda. Myslím si, že film potreboval pár vecí na to, aby nejako fungoval. Potrebovali sme dôvod na to, aby sme chceli našich hrdinov sledovať od začiatku do konca a potreboval nejakú dávku akcie. Pretože problémy sú tu celkom očividné. Máme v úvode celkom akčný začiatok, potom sa dokopy 40 minút vlečieme pomaly a nestretneme ani jedného androida. Následne máme celkom slušnú naháňačku na 5 minút a potom sa film zase spomalí na dobrých 25 minút. Máme finálnu akciu, ktorá je celkom krátka a zvyšok je dokopy potom už len vysoko melodramatický záver, ktorý skutočne nevychádza veľmi pozitívne pre mňa. Oceňujem na filme osobne pár vecí. Keď sa dostaneme do akcie, film je zaujímavejší., Chloe robí maximum čo môže a snaží sa tomu konceptu niečo pridať. Raúl Castillo je vo svojej role celkom schopný a musím povedať, že robí niektoré scénky o niečo zaujímavejšie. A sem-tam sa vo filme objaví scénka, ktorá ma celkom potešila. Ako keď sú Georgia so Samom na motorke a počas jazdy lesom sa Georgia len tak nenápadne usmeje. Ten pocit, že sa konečne dočkala niečoho, čo aspoň pripomína starý svet a niečo pozitívne. Čo sa zvyšku týka, nemyslím si, že ide o hrozný film, nie je podľa mňa ani nejako extra zlý, ale je pomalý, monotónny a neprináša niečo, čo by vo výsledku bolo zaujímavé. Ak ste fanúšikmi Chloe a robotov, možno si to čeknite, ale osobne si nemyslím, že by vám to mohlo ponúknuť niečo zásadnejšie. Hodnotenie: C ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Podobné komorne ladené postapo snímky nemajú nikdy príliš hutný dej a rýchlejší spád, takže očakávať to od nich je asi ako očakávať od rýdzo akčného filmu psychologickú drámu. Z hľadiska triezvych očakávaní považujem Matka verzus android za mierne nadpriemerné dielko, ktoré ale nestojí na réžii, ale na tom, že Chloe Grace je veľmi sympatická žena a baví ma jej herectvo. Zvyšok osadenstva je zameniteľný. Začiatok filmu inak spláchne všetky Asimovove zákony viete kam a nie je ani príliš zdôvodnené, prečo sa tak deje. Proste A.I. je A.I. a nič iné sa od nej očakávať nedá. Porovnanie jej motivácií s tými ľudskými založenými na emóciách ale patrí k oživeniu prevažne monotónneho filmu. ()

verbal odpad!

všetky recenzie používateľa

Moretz versus Pičoid je zatím asi ta nejdementnější, nejnudnější a nejrasističtější rychlosračka Netflusu, jakou při plnění korektně inkluzního obsahu (žumpy) dosud vytlačil. Pomiňme onu nyní v každém druhém zvratku kokotporátně sugerovanou demagogii, že každá moderní bílá kůl dívka se náhle prostě nutně musí křížit s mouřenínem, asi aby společně vysemenili ty privilegované bílé zkurvence a dosáhli harmonie světlehnědého světa, v němž se už budou diskriminovat výhradně Asiaté a Eskymáci. Pomiňme i to, že androidí apokalypsu přežili z valné většiny jen pilíře společnosti, tedy altruističtí, vzdělaní, inteligentní, kulturně adaptabilní a citliví hnědoameričané, byť jich ve Spojených sráčích žije pouhých 13 % (tedy všech, nejen těch altruistických, vzdělaných, inteligentních, kulturně adaptabilních a citlivých), což je naprosto stejný výplach hloupého dobytka, jako nezvratně prokazovat účinnosti vakcín tím, že v nemocnicích leží daleko více neočkovaných, byť jich je jen 30 %. A tento nádherný multikulturní svět plný lásky a mumulendovských emocí, v němž by se 90 % privilegovaných bílých žen muselo do konce života prstit a zemřít jako staré panny, neboť na ně nezbyde černoušek, tedy pokud by se pokrokově seksuálně či pohlavně nepřeorientovaly na platné čle-ny/nky/novce společnosti bez privilegovaných, se rozhodli zničit hnusné bílé bezemoční androidiska. Pomineme-li tedy vše výše uvedené, co zbyde? Postapo made in Gestapo. Po sté vykopčený děj z mnohem, mnohem lepších a stádo ke kolektivnímu bezosobnostnímu přežvykování jetele neprogramujících filmů, zpotvořený do jedné trapné krátké honičky v lese s androidy postiženými běhavkou a sto navatěných lacině televizních minut nesmírně sofistikovaných a hluboce filosofických dialogů, nápadně připomínajících schůzi předáků Revolučního odborového hnutí na dole Lazy v Orlové pod odborným dohledem Uršuly von der Leyno. Čili další xmrti nudná, avšak lehce stravitelná a sugestivně poučná pícnina pro hovada. ()

Galéria (26)

Zaujímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy Georgia (Chloë Grace Moretz) narazí v lese na člověka, dojde na několikaminutový rozhovor na téma českého spisovatele Karla Čapka, jeho díla „RUR“ a následného ovládnutí lidstva roboty. (TheEvilTwin)

Reklama

Reklama