Loď s imigranty, která v roce 1899 míří do New Yorku, změní ze záhadných důvodů kurz a zmatení cestující musí řešit velmi neobvyklou záhadu. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (8)

Loď (2022) (E01)

Tvůrci fenomenálního Dark, seriálu, co u mě už nějaký ten rok okupuje jedničku mezi všemi viděnými,  po nekonečném čekání připlouvají zpátky a ačkoli jsme tentokrát v minulosti, o mysteriózno opřené o prvky lámající naše chápání nebude nouze. A já budu směle u toho. ()

Kluk (2022) (E02)

Odar umí mysteriózno stavět do extrémních výšin, ale bez potřeby srovnávat s fenomenálním Darkem mám tady prozatimní problém s rekognicí postav. Jsem rád, že vím, kdo je kapitán (s nadsázkou samozřejmě). ()

Mlha (2022) (E03)

Četl jsem v recenzích, že první, tajemnem zahalená polovina seriálu je zajisté lepší té druhé, mně ale už teď leccos říká, že z mého pohledu to bude pravděpodobně opačné. ()

Boj (2022) (E04)

Pod svícnem velmi temné vrstvy mysteriózna se konečně rozkrývá ten pravý rukopis mého nejoblíbenějšího evropského tvůrce a já mu zase sedám na lep. Sice bude asi trvat všecko pochopit, ale to já na tajuplných seriálech přímo miluju. ()

Volání (2022) (E05)

Zvěsti skrze vysoká čísla nelhaly, opravdu je Volání zatím nejintenzivnější epizodou a pevně (snad ne naivně) doufám, že se nepoleví. Srovnávání s Darkem může leckomu přijít už trapné, já ale začínám cítit jeho otisk a už jen proto mě 1899 nesmírně poutá a baví. ()

Pyramida (2022) (E06)

Objevuje se samozvaný Tvůrce všeho, co jsme dosud nebyli schopni pochopit a bude jen na něm to řádně vysvětlit. Pátá hvězda se se seriálem pomalu loučí. ()

Bouře (2022) (E07)

Baran si tentokrár uzmul až moc velké sousto a jeho halucinogenní nápad mě vůbec netáhne. A bojím se, že druhou řadu budu vyhlížet čistě z povinnosti, nikoli s radostí. ()

Klíč (2022) (E08)

Dark nastavil laťku tak vysoko, že jsme všichni ním absolutně opojení čekali další pecku, co se stane kultem a jelikož k tomu po letech nedošlo, odcházím zkrátka zklamán. Tak nízké hodnocení, co stáhlo mračna nad seriálem jako celkem, je neoprávněné, ale konečný “cliffhanger” považuju za jeden z nejodfláknutějších závěrů letošní seriálové sezóny ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)