Můj policista

Příběh o zakázané lásce a měnících se společenských konvencích sleduje citovou pouť tří mladých lidí v Británii 50. let 20. století. (Cinemax)

Bumkybunny

Tenhle film mě na jednu stranu dost bavil. Děj plynul tak, že jsem neměla čas se nudit. Zajímalo mě, jak se to všechno vyvrbí a jak ústřední trojice bude svým výzvám čelit. Proto mě asi o to víc zklamalo, že jsem se žádného rozuzlení (minimálně pro svůj klid v duši) nakonec nedočkala. Konec mi přišel uspěchaný a nedořešený a asi nejsem dostatečný romantik, abych věřila, že to takhle v realitě funguje. Hlavní postavy mě svým chováním často vytáčely, ale chápu, že tomuhle se člověk nevyhne. Ráda bych taky věděla, co se dělo během těch čtyřiceti let, které ve filmu přeskočili, protože si to nezvládnu představit. Tenhle kousek jsem si pustila spíš kvůli LGBT tématice než obsazení a musím říct, že mě Harry jako herec nijak neoslovil. Vcelku to ale nebyl žádný propadák a tři hvězdičky si ode mě zaslouží. ()

JJaannee

Nebylo to špatné, ale ani dobré. Nějak mi to přišlo mdlé. Harry Styles to drží nad vodou, jinak bych se asi nudila. Mohla tam být lepší zápletka. Celkem okoukané téma. ()

diax3

Estetika filmu je velmi příjemná, příběh mi přijde fajn a jeho tragika mě v jádru dojímá (stejně jako to, jakým způsobem si režisér vybíral herce). Vlastně nemám, co bych měnila. Až na to, že ani jeden z tria v ústředí mi nepřišel věrohodný. Spíš to bylo, jako by se úmorně snažili vyhmátnout podstatu svých postav, ale už jim nedošlo, že vytvořením jejich detailního profilu docílí akorát tak toho, že do nich nebudou moci vložit sebe - a jenom si je budou navlékat. Dokážu si představit, že kdyby to hráli vášnivěji, tak mě to rozseká a na konci umřu. S tímhle odtažitým all in mi ale ani oko nezvlhlo. Bylo to jako sledovat něco přes sklo - cítit viděné prostě nešlo. Upřímně je můj zážitek z tohoto filmu podivný, protože si myslím, že byl snímek tvořen s určitým citem, který je v dnešní Netflixové záplavě nadstandardním artiklem. Přesto nějak dopadl naplocho. ()

sh4ris

Na to, jaké téma chtěli tvůrci zpracovat, to bylo hrozně nedomrdlé. Vztah Toma a Patricka prostě a jednoduše začal, neměl žádný tužší kořínek. Bylo pro mě těžké pochopit, co je k sobě táhne a proč. Nedostaly se ke mně ty pravé emoce, ač se tvůrci celkem explicitně snažili.  V podstatě jen ten konec mi emočně něco dal. Za mě i průser v castingu mladého Patricka, příšerně mě iritoval, ale to je natolik subjektivní, že filmu to nezazlívám. A co se Harryho výkonu týče, tak klobouček. ()

monvel

Na môj vkus je dej celkom pomalý a zároveň ničím veľkým nešokuje. Na túto tému vyšlo už veľa filmov, ktoré niečím zaujali diváka, ale tu sa držíme celkom pri zemi a rozprávame o dvoch zamilovaných mužoch a ukrivdenej žene, ktorá sa tomu viacej menej musí len prizerať. V každom filme si vždy aj nájdeme stranu, ktorej fandíme, ale v tomto sa musím priznať, že si ma moc nezískala ani jedna postava. Všetky sa vo filme zachovali sebecky a ani jedna neprejavila moc veľkú ľútosť voči tej druhej. Možno je to aj dôvod, prečo koniec filmu ma až tak nedojal. Oceňujem skvelo zvládnutý prechod dvoch časových línii a chémiu medzi hercami, ktorá bola veľmi uveriteľná. Samozrejme budem vždy podporovať filmy s touto témou, pretože je ešte veľa ľudí, ktorým treba otvoriť oči. ()

Belphegor

Tempo vyprávění udržovalo můj zájem až do posledních minut. Příběh o třech lidech je podáván neuvěřitelně podmanivě, scény si dávají čas na vybudování atmosféry a retrospektiva je zapracována velmi dobře. K tomu je to proložené pěkným záběrovaním. Něco tomu ovšem chybí. Vynasnažím se vynechat spolery. Ačkoliv jedna ze tří postav dojde kýžené katarzi, zbylé dvě jakoby ještě měli co říct. Určitě by vyprávění mohlo ještě pokračovat, protože jsem měl počít, že by tam ještě něco mělo proběhnout. Za další - velká část jejich života je přeskočena a rád bych věděl, co se za ta léta s postavami dělo, klidně bych zvladnul dalších 20 minut jen o tom. Také si místo Harryho Stylese umím představit kupu jiných herců, kteří vy se do role hodili vic, po stránce jeho to navíc bylo průměrné. Ostatní herci ale hrají výborně. Film je to pěkný, jen v závěru trochu uťatý. Vlastně se mi libil, a protože o něm musím při psaní recenze stále přemýšlet, znamená to, že svoje kvality rozhodně má. Rozhodně si ho někdy rád pustím ještě jednou. ()

angelle

V podstate to neprináša nič nové – dvaja zamilovaní muži a jedna nešťastná manželka, ktorá všetko prekazí. Ale veľmi sa mi páčilo to prelínanie prítomnosti a minulosti a ako to v nás malo vyvolávať otázky, ako je možné, že Tom nechce Patricka ani vidieť, keď minulosť neukázala žiadnu hádku. ()