Těsně před Štědrým dnem nevysvětlitelně zmizí pětitýdenní Lucas ze svého domova. Jeho matka, Jenni (Josefin Asplund), si nemůže vzpomenout, co se stalo, když se ráno probudila. Zkušená policistka Alice (Eva Melander) se snaží najít pravdu a v příbězích rodičů začíná nacházet první nejasnosti. (Trajektt)

Taškář

Konec série byl naprosto vše vysvětlující. Jablko nepadá daleko od stromu. Šťastná a veselá děvčátka, lepící na svoje krásné tváře flitry. Když je problém, tak se odsune za dveře, nebo se vypne zvuk a je klid. Je třeba se v tichu vyspat a něco pěkného namalovat. Dokonalá hrůza lidských charakterů. Vždyť oni za to nemohou. Narodili se tak :-) Jako třeba hitler, putin a podobní. ()

sochoking

Veľmi depresívna sociálno psychologická dráma s kriminálnym podfarbením, na ktorú treba byť mentálne nastavený a psychicky pripravený, pretože maličký vám vyvrieska dieru do hlavy (3.epizoda bola pre mňa čistý hardcore) a matka zase uvarí krv v žilách. Tá by si zaslúžila jednu poriadnu do držky! A jej máti to isté. Chvalabohu, mám to už za sebou. Z celej tej série celkom slušne mrazí. V každom prípade seria končí, podľa mňa, slušne namakaným záverom, ktorý zanechá v divákovi silný emočný dojem z aspoň jednej nezodpovedanej otázky. ()

b.dragonfly

Další sázka na švédsko-dánskou kvalitu se vyplatila. Seriál jsem zkoukla jedním dechem a musím říct, že ve mě zanechal hodně pocitů. Je zima, blíží se Vánoce a na předměstí Stockholmu paralyzovaném sněhovou bouřkou se probouzí Jenni, máma pětiměsíčního Lukase a školačky Nicole. Když zjistí, že postýlka je prázdná a miminko pryč, začíná zoufale pátrat po tom, co se stalo. Bohužel, alkohol a prášky jsou pro tuhle mladou, nevybouřenou matku víc než děti, kterých mi bylo upřímně líto. Scéna s mejdanem v bytě a malým křičícím na mraze v kočáru byla opravdu výživná. S každým dílem se mění možnost, co se mohlo dítěti stát a Josefin Asplund hrála opravdu skvěle. Líbil se mi charismatický Ardalan Esmaili coby otec. Skvělá práce. Happy end tady nečekejte. ()

Tosi

Klasická skandinávská série, chladná a temná. Navíc výborně kombinuje sociální drama, zločin a thriller. Divák tady od začátku nedostane nic zadarmo a i když je to docela pomalý, rozhodně jsem se nenudil. Co je na seriálu nezvyklý, že tragédie, která se stane, tady doběhne všechny hlavní i vedlejší postavy. ()

Skeksis

Za vrieskajúce decko na chodbe v zime s poletujúcim sniežikom by zobrali policajti asi každého na Slovensku, kto by bol zaňho zodpovedný. Decko by odobrali, zastavili by sociálne dávky, a dieťa by bolo v decáku. Aspoň v teple. Neviem ako to majú vo Švédsku... Feťácka ožratá piča si zmyslí, že chce akože rodinu s deckom či čo. No proste jej to nevyjde, lebo je ožratá feťácka piča. A celá táto tragédia a nonsens odohrávajúca nasierajúca dráma sa odohráva v dnešnom Švédsku. Nebavilo ma to. Najväčší dojem mám z behania po balkóne tej podivnej bytovky, a to nie je dobrý dojem. ()