Baggio: Božský copánek

• Taliansko Il Divin Codino

Kronika dvaadvacetileté kariéry fotbalové hvězdy Roberta Baggia včetně náročného debutu a sporů s některými trenéry. (Netflix)

DaViD´82

Problémové (a zázračné) dítě italské kopané, mnohdy na nože s trenéry a pohlaváry, naopak absolutní miláček diváků. "Italský Maradona", držitel Zlatého míče, talent od Pánabo... Ehm, Buddhy, který svými kličkami dokázal rozplesat nejedno srdéčko. A buďme upřímní, v devadesátkách se na squadru azzuru koukalo právě kvůli tomu "co předvede Roby". A přesto každému jednomu fotbalovému fanouškovi na celém světě při vyslovení jména Baggia na první dobrou naskočí jeden z ikonických momentů světového fotbalu; přestřelená penalta ve finále MS 1994. Tak přesně o tom to není; fotbal tu existuje jen tak mimochodem někde na třetí koleji (ovšem těch pár momentů je zdařilých), řeší se především Baggiův nelehký vztah s otcem a otcovskými figurami, touha po uznání, překonávání zranění a cesta k buddhismu. A je to otřesně generické, příliš letem světem přes bezmála tři desetiletí, mnohdy naivní až zavánějící náborovkou "pojďte k nám buddhistům". Nad vodou to drží Arcengeli, který nejen že Baggiovi jakoby z oka vypadl, ale i dobře hraje. Solidní televizní film co bez problému dokoukáte, ale za pár měsíců ani nevíte, že jste ho vůbec kdy viděli. ()

Jaro.Krafcik

Baggia ako futbalistu som nepoznal, ale ak som sa spýtal starších ročníkov hneď vedeli o koho ide. Talianska legenda, ktorá hviezdila na majstrovstvách sveta. Škoda toho smolného momentu, aj ako Roberto neskôr skončil. Ale medzi fanúšikmi bude stále obľúbený. Tak ako aj na tejto databaze. Čakal som skôr dokument, ale dostal plnohodnotnú životopisnú drámu, ak by som nemal rad futbal asi by to bolo za tri ale takto to bol fakt silný príbeh s dobrými hereckými výkonmi a hlavný predstaviteľ sa fakt aj na R. Baggia podobal. Klobúk dole netflix. Chýbal už iba dabing. Ale to až tak nevadí keď vás film bavil takmer celú stopáž. 4* ()

RelaxMan

Roberta Baggia považuji za jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. Zároveň je to i můj Nej fotbalista a to asi i navždy zůstane. Proto jsem se i těšil na tento životopisný film o něm. Zároveň jsem, ale jeho promítání odkládal, protože jsem od toho nečekal extra kvalitu. Film, ale příjemně potěšil. Andrea Arcangeli hraje Baggia skvěle. Jediné, za co srážím jednu hvězdu, že film docela přeskakuje jeho úspěšnou kariéru a dokonce vynechal i zásadní moment a to ten, že Baggio od finále 1994, šel ještě jednou kopat důležitou penaltu a tu už proměnil, což byl velký risk a také neskutečná frajeřina. Za to klobouk dolů. Co říci na závěr: Viva Italia! Roberto Baggio Forever! ()

Arsenal83

Očakávanie boli vyššie. Čakal som väčší prierez kariérou, viac toho futbalu. Ono tu je vlastne ukázaná len tá slávna penalta, asi dva góly navyše a všetko ostatné je o osobnom Biaggovom súboji so zraneniami a psychickými problémami. Myslel som, že to bude lepšie než dokument. Ale pravý opak je pravdou, dokument by bol zaujímavejší. ()

cjmafia

Přiznám se, že i když jsem velký fanda fotbalu. Kariéra tohoto slavného fotbalisty mě minula a skoro vůbec nic o něm nevím. Tenhle snímek mi dal částečně pár informací, ikdyž je to spíše více zaměřené na vztah mezi otcem a synem a co se týče fotbalu tak hlavně na Ms 1994 v USA. Osobně bych uvítal přeci jen více toho fotbalu a delší stopàž, ale i tak si myslím, že to stojí za to vidět. Konec je nádherný. 6,5/10. ()