Prequel k seriálu Yellowstone sleduje rodinu Duttonovcov, ktorá sa vyberie na náročnú cestu cez prérie v snahe uniknúť z chudoby a nájsť lepší život v Montane. (SkyShowtime)

Jeremiah

Z mého pohledu nelze tomuto seriálu nic vytknout. Odhodlaní lidé snažící se za každou cenu přežít a urvat pro sebe alespoň kousek ze svého snu o lepším životě a zítřku. Nikdo a nic jim to však nemíní ulehčit - tj. bezohlední a zákeřní lidé, domorodci snažící se ubránit svoji zem, neznámá příroda. To vše je podáno očima dospívající dívky, která se s tím snaží vyrovnat, a to i přes to, že brzy ztratí všechny své sny. Přesto na vás tento seriál dýchne svobodou, nezávislostí a nádhernou přírodou. Vynikající seriál kde, jak píše uživatel Adrian , je další pokračování téměř zbytečností. ()

Danny88

Drsný a zároveň najrealistickejší western aký som doteraz videl! Dychberúci príbeh...Takto nejak som si predstavoval „odyseu“ pionierov na  divokom západe! ()

simon84

Duvod proc koukam na filmy a serialy, ctu knizky a hraju hry je ten, ze miluju pribehy. A tady jsem cekal pribeh o osidlovani Zapadu, Sam Elliot a drsni chlapi and shit... a to tam teda taky je a je to skvely. Ale tady je hlavni role 17 leta holka a je to uzasny. Dejte si to. Nic lepsiho neuvidite. Isabel May je tam naprosto dokonala a jeji Elsa je dechberouci a to nejlepsi, co jsem kdy v televizni tvorbe videl. Tecka. Taylor Sheridan je fakt genius. ()

Rockerman

Pokud chcete vidět klasický western, tak se podívejte na něco jiného. Tento má totiž scénář přizpůsobený současným trendům. Boj žen za rovnoprávnost (spíš snaha být stejné jako muži) a tak matka "děsí" dceru, že se bude muset v budoucnu starat o děti a pracovat na farmě a svých snů se bude muset vzdát. Nevím, jestli se takový rozhovor mohl odehrát v roce 1883. Samozřejmě nechybí sebemrskačský názor, že za všechno zlo světa může bílý muž. Jsou tu veskrze mírumilovní indiáni, který právě ten bílý muž bere jejich zemi. Ne, že by to nebyla pravda. Jinak jde o depresivně-romantický seriál plný brutality a smrti, které doprovázejí nové osadníky na jejich strastiplné cestě za svým snem. Místy velmi dobré až výborné, jindy slabší a jako poslední díl skoro zbytečné citové vydírání diváka. ()

sadlokan

Prastarý captain přísní partu rusoněmců,nebo němcorusů do Oregonu.Zateplený podpaží,takže super dobovka.Frajeři si přitáhli přes Atlantik piána a kamna,nu což.A.Ano skončil jsem u přebrodění řeky. ()

Trešlson

Spolu s Wind River je 1883 Sheridanova největší trefa, která nespočetkrát během těch deseti dílů zamíří přímo na solar. Vůbec by mi nevadilo, kdybych se s Duttony z přelomu devatenáctého a dvacátého století potkával alespoň ve formě četnějších flashbacků, které by daly trochu stagnujícímu Yellowstonu zase šťávu. Pro 1883 je každopádně odpovídající jen jediné hodnocení. 100% ()

finninho

Čekal jsem syrový a drsný příběh, místo toho jsem dostal romantický příběh filozofující teenky na divokém západě. Skoro to ani nešlo dokoukat, jak se to táhlo. 🤷 ()

Magenta

Miluju westerny, ale tohle mě minulo. Nepopírám, že Sheridan je kvalitní tvůrce, ale tohle je místy takové nedotažené. Brodění řeky sestříhané tak, aby vypadalo co nejvíc nebezpečně, až to bylo směšné, banditi, co za jízdy na koni střílí do vzduchu a ne na cíl, takže to vypadá jako představení ze Šiklova mlýna... A ty hloupé detaily, jako když si Elsa nechá "upravit" šaty u ženy, která šije oblečení, a výsledkem jsou okudlané zubaté párající se rukávy :D Líbil se mi konec. Ten jsem nečekala a bylo to docela dobré. Jen ty voice-over filozofické rozbory mi k sedmnáctileté holce neseděly. ()

brumbrum odpad!

Ze western natoceny v USA po roku 2020 bude kretenina, to som si sice myslel, len som nevedel, z akeho konca to vezmu; pokusne som napreskacku kukol prvy diel: pikantne postelove sceny, uvahy o sexe, hnusne znasilnenie, rev, krv.. - presne to zodpoveda 'kvalite', ktoru som anticipoval. Vtedy na Zapade zostava, well, vtedy na Zapade; dalsi Winnetou uz nebude. Pre mna nepozeratelny ODPAD. ()

Killingjoke

Seriálovému Yellostoneu jsem se snažil nějakou dobu vyhýbat. Nakonec jsem neodolal a nechal se zcela pohltit rodinou ságou v neo-westernovém kabátku zasazené mezi kopci malebné Montany. Jenže Taylor Sheridan jde dál a nechává nás nahlédnout do krvavé historie rodiny Duttonů v časech, kdy Divoký západ byl vážně divoký a prériemi projížděly kolony přistěhovalců mířících za svým americkým snem kamsi do Oregonu. Jenže, tohle byly časy, kdy na prériích najdete i vrahy, zloděje koní a hrstky indiánů, jenž prozatím unikly genocidě vyvolané bílým mužem... Tak tohle je pecka! Nejlepší westernový seriál jaký jsem kdy viděl a vlastně i western obecně za posledních pár desítek let. Nádherná výprava, výtečná hudba a povedené obsazení. Mého oblíbence, matadora Sama Elliotta skvěle doplnili další, zejména mě bavil výkon i ve skutečnosti manželského páru country hvězd Faith Hill a Tima McGrawea... Nádhera! Kde v prvních epizodách sledujeme pomalejší rozjezd pak s blížícím se koncem série napětí a obrátky stoupají... až do emotivně nabité poslední epizody, jenž je pro některé postavy vlastně začátkem a zrodem legendy o rodině rančerů, kteří si pevnou rukou podrobili Montanu. A proto se nemůžu dočkat dalšího střípku z téhle ságy, nazvané znovu prostě "1923", kde se na Duttonovu rodinu mrkneme v časech prohibice. Něco mi říká, že to zase bude pecka... ()

katmandzoo

Seriál 1883 som sfúkol za pár dní, čo jednoznačne svedčí o jeho kvalite a ďalšie slová sú tým pádom zbytočné. Špeciálne vyzdvihnem azda len jeho geniálny soundtrack a už sa púšťam do ďalších dvoch seriálov z tejto trilógie: 1923 a Yellowstone. ()

Jablek

Kdepak masterpiece, tenhle seriál je napěchovaný hromadou do očí bijících nesmyslů. Jestli tu chtěl někdo navodit dojem reálného zážitku konce 19tého století, tak to moc nezvládnul. Hlavní předností seriálu tak je nádherná Isabel May (a její zasněné úvahy jako vystřižené z filmů Terrence Malicka), jejíž nejméně pravděpodobná postava je paradoxně zahraná ze všech nejvěrohodněji... ()

Nix

Vždy mám dobrou náladu a jsem nadšený, že můžu komentovat nějaký skvost. Sheridan buď má doma stroj času a tajně se nechává přenést do těchto dob a nebo denně hraje Red Dead Redemption a jiné hry z prostředí westernu. Nechápu, jak se mu podařilo tak dokonale se všemi detaily vše vymyslet a popsat. Tohle je vyjímečný počin. Ale poznáte už jen od prvního dílu zda je to pro vás či nikoli. Hodně si bere z Yellowstone a to pomalý tempo. Ono chvíli trvá než se to někam pohne, ale přitom na obrazovce a v dění se toho děje opravdu tolik, že jsem hltal každý slovo aby mi něco neuniklo. Ale jakmile se představily všechny postavy, tak se konvoj dal do pohybu a má před sebou pomalu nemožný úkol a veškerý překážky na který si vzpomenete a to nejen ty lidský, ale v těchto prériích a horách a v tomto prostředí je plno nebezpečí a to i matka přiroda samotná. A že ani sám Sheridan to nikomu nedá zadarmo a opravdu ani brutalitou se tu nešetří. Úchvatné scenérie, postavy, jen ale bacha na ty, které si oblíbíte. Nemusí se dožít konce, padá to celkem hodně a i sám jsem byl v některých momentech dost překvapený. A ani se nesmí zapomenout na camea, jako třeba samotného Sheridena, on se prostě toho nebojí a taky ostatních, lépe je tam zakomponovat ani nešlo. No dokázal bych tento prequel vychvalovat pořád ve všech směrech, ale už dost slov a nechám i ostatní aby se kochali touhle nádherou. ()

Fido

Velký a mistrovský příběh o cestě za snem i cílem, kterou může projít, pokud ji chce vidět, najít i jít po ní, každý z nás. Nádhera lidských osudů, nalézání a ztrácení, krutosti i něhy, odpovědnosti a lásky, vytrvalosti i naděje. Nádhera krajiny, hudby i lidské moudrosti. Prostě putování do místa, které se nazývá Paradise. "I understand it now. I know what it is. And I'm not scared, Daddy." ()

ER

Sám Elliott? Tak toho si nemohu nechat ujít, ten se těch kovbojů nahrál. Že prequel Yellowstone opět pod taktovkou Sheridana bude úspěch, nebylo pochyb, ale tentokrát jde o ztvárnění, které, hlavně co se postav týče, Yellowstone modeluje, byť pár rozdílů se najde Pomalejší děj se věnuje více postavám a tak dochází k větší procítěnosti, když v zápětí postava, ke které si najde divák cestu, zemře, což dává prostor třeba k nové lásce. A to se zase děje dost rychle a do cesty se připlete i indián.(uf). Scénář v seriálu nevytváří žádné jiné dějové linky, ani není jak a tak natahuje minuty, jak se dá, třeba i patetickými slovními vstupy. To ale dokáže z větší části vynahradit v podstatě všudypřítomným zápasem o život při pochodu za lepšími zítřky. Je ale moc dobře, že prequel vzniknul, protože o to lépe porozumíme zatvrzelosti Johna Duttona z Yellowstone a jeho boj o zachování půdy za každou cenu. ()

patushik

Vizuálně a herecky perfektní, navíc viditelně inspirované skvělou knihou Osamělá holubice. Jediné co mi kazí celkový dojem je až příliš velký prostor mladé Else a jejím filozofickým žvástům. 80% ()

bearmeedek

Věřil jsem, že Sheridan nemůže zklamat. Sice nezklamal, ale mě ano. Seriál je absolutně velkolepé dílo, do kterého tvůrci vložili peníze, velký komparz, krásné lokality. Sami toto úsilí hodnotí jako např. natočení Hry o trůny v prériích. Až sem bezchybné. Dále je tu několik hlavních postav, které jsou taky naprosto výborné. Takže kde je chyba? Děj versus délka + příliš melancholického podání v těchto drsných končinách. Několik vojenských vysloužilců vede skupinu osídlenců z bodu A do bodu B. Jedna epizoda zabere úsek od jednoho brodu k druhému. Pomalým tempem, s vozy to rychleji nejde. Malé kolize s bandity nebo indiány nestačí rozbít celkovou roztáhlost, málem utahanost. Příběh vypráví dospívající dívka (18 let), která je dostatečně divoká, aby si prosadila roli kovboje (kovbojky), a přitom její slovní doprovod filmu je podán hrozně unyle. Celá poslední epizoda je věnovaná umírání jedné důležité postavy, je depresivní, smutná a tísnivá. Opravdu to bylo potřeba sledovat celou hodinu a brát to jako zdárné zakončení? Za tyto vyjmenované věci srážím hodnocení jinak výtečného díla. ()

Toochman

Výborná westernová podívaná s nádhernými exteriéry, některými skvělými a zábavnými postavami a s řadou patetických, nudných a nelogicky se chovajících/vyvíjejících. Bohužel ta, alespoň z mého pohledu, nejnesmyslnější je zároveň ta hlavní. Elsa je mi zkrátka nesympatická a iritovala mě v každém dílu s každým svým dalším "vývojem" víc a víc. Proto je vlastně mé hodnocení tak nízké. Naopak Mr. Dutton s chotí jsou skvěle vymyšlené postavy a rád bych sledoval jejich další život v Montaně. ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD