Reklama

Reklama

Sused

  • Česko Soused (viac)
Trailer 2

Berlín, štvrť Prenzlauer Berg. Daniel je filmová hviezda, zvyknutá na úspech. Má štýlový podkrovný byt a rovnako štýlovú manželku, ako aj opatrovateľku, ktorá sa im stará o deti. Všetko je tip-top, a teda pripravené na to, aby odletel na konkurz do Londýna, kde na slávneho nemecko-španielskeho herca čaká rola v americkom filme o superhrdinoch. Keď vojde do miestneho baru na rohu, nájde tam sedieť Bruna. Ako sa ukazuje s každou ďalšou minútou, Bruno na túto chvíľu dlho čakal. A tak sa tento večne prehliadaný muž – jedna z obetí znovuzjednotenia a gentrifikácie bývalého východného Berlína – pomstí. A Daniel je jeho cieľ... (Film Europe)

(viac)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (11)

FanKalEl 

všetky recenzie užívateľa

Myslím si že tento menej nápadný ale dobrý herec sa skvelo popasoval s námetom scenára a tú réžiu zvládol skvelo. Je to skôr psychologická dráma/komédia kde nám umožní tvorca nazrieť do dvoch odlišných svetov ľudí, známeho herca a nenápadne obyčajného človeka strednej vrstvy. Ich svety sa skrížia veľmi zaujímavým spôsobom ktorý sa rozuzluje pomalým ale efektívnym tempom. Čo by som mínusol je ten záver. Prišiel mi tak narýchlo zhotovený a jednoznačne odfláknutý zo strany scenáru. Dva hlavné charektery postáv ktoré vystupujú 90% celkovo vo filme (s hlavnou postavou sme pocelý čas) boli veľmi uveriteľné a určite si to rád pozriem znovu ak sa naskytne možnosť. (70%) Videné na Art Film Feste v Košiciach, 25.6.2021 ()

Nellaron 

všetky recenzie užívateľa

Komédia? Určite nie. Jedná sa o drámu založenú na náhodnom vzájomnom dialógu úspešného herca (v podaní Brühla) a jeho suseda (Peter Kurth). Celý dialóg sa odohráva v miestnej krčme. Od obyčajných pivných reči sa dostávajú k vážnejším osobným témam, o ktorých sa úspešnému hercovi ani len nesnívalo. Napätie bravúrne eskaluje. Štýlom mi to pripomínalo Tarantina. ()

Reklama

Morholt 

všetky recenzie užívateľa

Z počátku to působí jako srážka herecké hvězdy Daniela se samozvaným filmovým kritikem Brunem, ale postupně se ukazuje, že tak jednoduché to nebude. Ostatně to se dalo vytušit i z názvu filmu. Postupné odkrývání toho, co má Bruno za lubem je stěžejním motivem filmu a bohužel ne vždy to úplně funguje. Vycizelované a vypjaté dialogy střídají celkem pravidelně momenty, kdy děj přešlapuje na místě jakoby přemýšlel, jakým směrem se vydat, ačkoliv ten je jasně daný. Je to škoda, protože nakousnutých témat tu bylo dost na to, aby se film jakýmkoliv hlucým místům dokázal vyhnout a kupříkladu věčná řevnivost mezi východem a západem měl být ždímána trochu víc. Naopak žádný problém nemám s herci a pro mě překvapivě tu hraje první housel Peter Kurth. I přes zmíněné mínusy je to od Brühla slušný debut a jsem zvědav, s čím přijde příště. 60% ()

Aljak 

všetky recenzie užívateľa

Ako milovník kvalitných dialógov, mám konverzačky celkom rád, takže potenciálne znel pre mňa aj Nebenan ako lákavý film. Ale napokon celé toto naťahovanie medzi Danielom a Brunom pôsobilo na mňa dosť iritujúco a nevkusne. Ten sliedič Bruno musí mať naozaj nudný život, keď nemá na práci nič iného, ako stalkovať svojho bohatého suseda. Už dlho ma nikto takto neiritoval, a to mám takéto zákerné postavy, ktoré väčšinou rozprúdia dej, celkom rád. Ale toto na mňa bohužiaľ akosi nefungovalo a nezdieľam to všeobecné nadšenie ostatných recenzentov. ()

Marigold 

všetky recenzie užívateľa

Tenhle "hospodský western", kde se utká západní star a zemitý východní týpek, má potenciálně spoustu vrstev (vztah west a ost, gentrifikace, povrchní glamour, samota), ale Brühl jako režisér i jako protagonista volí cestu líbivé karikatury. Dobře se na to dívá, ale moc to ve vás nezanechá, navíc v téhle přestřelce drtivě vítězí Peter Kurth svým mnohem uvěřitelnějším a niternějším herectvím. Hlavní hvězda z toho vyvázně paradoxně až moc lacino. ()

Galéria (20)

Zaujímavosti (1)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v nemeckej metropole Berlín. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama