Reklama

Reklama

Sused

Trailer 1

Berlín, štvrť Prenzlauer Berg. Daniel je filmová hviezda, zvyknutá na úspech. Má štýlový podkrovný byt a rovnako štýlovú manželku, ako aj opatrovateľku, ktorá sa im stará o deti. Všetko je tip-top, a teda pripravené na to, aby odletel na konkurz do Londýna, kde na slávneho nemecko-španielskeho herca čaká rola v americkom filme o superhrdinoch. Keď vojde do miestneho baru na rohu, nájde tam sedieť Bruna. Ako sa ukazuje s každou ďalšou minútou, Bruno na túto chvíľu dlho čakal. A tak sa tento večne prehliadaný muž – jedna z obetí znovuzjednotenia a gentrifikácie bývalého východného Berlína – pomstí. A Daniel je jeho cieľ... (Film Europe)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (4)

Marigold 

všetky recenzie užívateľa

Tenhle "hospodský western", kde se utká západní star a zemitý východní týpek, má potenciálně spoustu vrstev (vztah west a ost, gentrifikace, povrchní glamour, samota), ale Brühl jako režisér i jako protagonista volí cestu líbivé karikatury. Dobře se na to dívá, ale moc to ve vás nezanechá, navíc v téhle přestřelce drtivě vítězí Peter Kurth svým mnohem uvěřitelnějším a niternějším herectvím. Hlavní hvězda z toho vyvázně paradoxně až moc lacino. ()

FanKalEl 

všetky recenzie užívateľa

Myslím si že tento menej nápadný ale dobrý herec sa skvelo popasoval s námetom scenára a tú réžiu zvládol skvelo. Je to skôr psychologická dráma/komédia kde nám umožní tvorca nazrieť do dvoch odlišných svetov ľudí, známeho herca a nenápadne obyčajného človeka strednej vrstvy. Ich svety sa skrížia veľmi zaujímavým spôsobom ktorý sa rozuzluje pomalým ale efektívnym tempom. Čo by som mínusol je ten záver. Prišiel mi tak narýchlo zhotovený a jednoznačne odfláknutý zo strany scenáru. Dva hlavné charektery postáv ktoré vystupujú 90% celkovo vo filme (s hlavnou postavou sme pocelý čas) boli veľmi uveriteľné a určite si to rád pozriem znovu ak sa naskytne možnosť. (70%) Videné na Art Film Feste v Košiciach, 25.6.2021 ()

Reklama

Galéria (17)

Reklama

Reklama