Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Ace.A.T.L.

Tohle bylo o poznání slabší než jednička a snaží se to spíš pracně navázat na prďáckovost prvního dílu. Ale jsou tam pořád parádní akční scény, Tom zase dupe na plno a celkově to je dost rychlý. Je to slabší, ale ne špatný. Pro fanouška MI to je pořád super film. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

david141474

Jak určitě všichni vědí, druhý díl je považován za ten nejslabší díl z celé ságy. Trochu to chápu, hlavně kůli velice slabému záporákovi, ale zároveň mi to přišlo stejně solidní jako jednička. Takže za mě si těch 56% nebo kolik to má ten film nezaslouží, je to hodně podhodnocený, za mě by si to zasloužilo takových 68%, protože to není špatný. No tak děj byl solidní. Na záporáka Ambrose použít ex aby ho špehovala zní celkem dobře a taky to bylo dobře uděláno. Postavy byly dobře zahraný. Herci byli skvělí, zahráli to solidně. I pár kaskadérských kousků se zde našlo, třeba u takové scény s motorkama na útesu mě bylo jasný, že na ní sedí Tom. Jako za mě to není špatnej díl, nemůžu si pomoct. 8/10 Za mě to není špatný, nejspíš za to může solidní háro Toma Cruise. ()

PTuranyi

Nemožná misia 2 prináša opäť známy príbeh vírusu a lieku v rukách zločincov v bondovskom prevedení s akciou v štýle 90. rokov. Žiaľ naivita, ktorú môžeme odpustiť agentovi 007 je tu príliš okatá. "Bond girl" nie je presvedčivá a ani jej vzťahy či už s Huntom alebo jeho protivníkom. Cruisovi chýba Conneryho šarm. Záverečný súboj s kopačkovým cvičením a "prekvapivým" oživením zloducha je zbierkou klišé. Nehovoriac o tom, že infikovaná Nayah vyzerá rovnako dobre ako zdravá a nikto sa jej nebojí hoci je nakazená "príšernou" chorobou. No a hudba (okrem hlavnej témy) celé klišé len podtrhuje. 50% ()

ZetDaElO

MI2 chce pôsobiť veľmi vážne a až nemiestne dramaticky. Aj Ethan sa takmer po celý čas tvári zamračene. Chýba tomu však drive, lepší príbeh a silnejšie postavy. Divák vôbec nemá dojem, že na pozadí všetkého sú tajné služby, tak ako to bolo v jednotke. Dokonca aj Sir Anthony Hopkins tam akosi vôbec nepasuje a celý film pôsobí pomerne lacným a štúdiovým dojmom. A to aj napriek známym horolezeckým scénam zo začiatku filmu a motorkovej bitke na konci. ()

MRK

celkom zaujímavé a zábavné pokračovanie, občas síce trochu nelogické a záverečná akčná scéna je už trochu nuda, vždy však sranda a príjemné zabitie večera ()

oceanic6

O chlp lepšie ako prvý diel. Ale nuda stále zostáva a hlavne v prvej polovici filmu je až neznesitelná. V druhej hodine to John Woo rozbalí nadupanou akciou ktorá síce úplne popiera fyzikálne zákony a rovnako aj postavu Ethana Hunta ako ju poznáme z jednotky, ale vtip je v tom že to už aspoň nie je taká nuda. Za slušnú Woo-ovskú akciu nemôžem menej ako 3 =) ()

LooX

Agent Ethan Hunt v novém kabátě.De Palmu nahradil mistr akce John Woo a místo špionážního thrilleru nám nadělil nařachanou akční jízdu.Příjemná změna. ()

wojciech

Není dobré, když u akčního filmu usnete nudou patnáct minut před koncem (no, to vlastně není dobré u žádného filmu). A navíc jsem měl pocit, že Cruise má mastné vlasy - jako jo, takový špión nemá život lehký, ale na trochu hygieny by si čas najít mohl. ()

zurivymlok

Já asi nikdy nebudu fanoušek Johna Woo. Nepochopím, proč je tak obdivovaný režisér akčních snímků. Možná by se mohl uplatnit v reklamě, ale pro mě jsou jeho filmy nebetyčnou nudou. Neustálé zpomalování, ukazování jedné scény z pětkrát z pěti různých kamer, spousta klišé a absence akce /opravdové dynamické akce/ - to podle mě nejsou rysy akčního snímku. DePalmův "chladný" styl a špinožní téma bylo pod taktovkou Johna Woo zaměněno za "modelingový" a prosluněný film. Tom Cruise zde nevypadá jako agent, ale spíše jako modelka snažící se na plátně vypadat co nejlépe. Hlavnímu padouchovi se sice krásně démonicky leskly oči, ale jinak působil naprosto neškodně. A Woovi holubice? To je tak jediné co jsem ochoten mu odpustit. Asi každý máme nějaký ten svůj "fetiš" a zde scéna s holubicí, jakkoliv nereálná, vypadá celkem dobře. ()

Lea.inJuly

Akční scény jsou dobré, ale pokud to mám posoudit jako celek, tak už je to přehnané a předvídatelné. Standartní akční průměr jako odreagovávačka po práci. A zajímalo by mě, kdy si filmaři konečně odpustí ten sex mezi hlavními hrdiny.... ()

saaaky

Velmi rozporuplná část " Nemožné " mise. Opět dobře vypadající efekty, kočky kam se podíváte a samozřejmě Tom Cruise :) I přesto všechno někdy příliš zmatený děj a okaté scény jsou nepříliš pěknou vstupenkou k filmu. Prostě Mission Impossible :) ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)