Agent Sean Archer (John Travolta) konečne chytí teroristu Castora Troya (Nicolas Cage). Troy nainštaloval na neznámom mieste v Los Angeles časovanú bombu, ale po boji s políciou je v kóme. Jediný spôsob ako zabrániť apokalypse, je „prevteliť“ sa do Troya, a s jeho identitou získať informácie od jeho uväzneného brata. Archer tak urobí. Troy sa však nečakane dostane z kómy a prevezme na seba Archerovu podobu. Poctivého policajta zatknú, sebavedomý zločinec robí kariéru v FBI a zaujme miesto aj v protivníkovom súkromí. Seanovi sa podarí z väzenia ujsť, ale zdá sa takmer nemožné, aby dokázal, že skutočný zločinec sa skrýva za jeho tvárou. Podarí sa mu v hre na život a na smrť zvíťaziť? (TV JOJ)

Pakr

Námět určitě vynikající, ale ty předramatizované měkoušské plačtivé scény a řeči (kdy Travolta spolu s Cagem mluví jako dva gejové) a plno kaskadérů, co mají vypadat jako N. Cage mě nutí dát pouze 3 hvězdy. 70% ()

RajCZitko

Velice dobré ztvárnění prostřednictvím herců, co by jste dělali, kdyby jste se najednou probudili v jiném těle a nikdo vám nevěří, ýe to nejste vy. Tuto myšlenku navíc přídali do prostředí války FBI vs. terroristé. Velice dobře provedené. ()

nenet

Originální nápad a dosti zdařilé, pro mě zpočátku skoro neuvěřitelné, spojení dvou výrazných hereckých osobností. Smekám před výkonem obou, není určitě snadné v polovině filmu najednou od základu změnit charakter postavy. Některé situace jsou možná trochu laciné, ale výsledek téměř skvost :-). 4,5* ()

nicneznam

Pokud je tohle nejlepší film Johna Woo, pak se od ostatních budu držet raději dál. Námět slibný, ne příliš okoukaný, stále se slušným potenciálem. Zpracování neoslňující v tom smyslu, že tupá přeakčnělost, přepřestřelkovanost, rychlostřihost a zpomalovačství nechutně ubíjí celý film. V extrémní míře je to předvedené v poslední půlhodince, kdy by to člověk s pláčem nejraději vypnul. Tak natahované a otravné finále jsem už dlouho neviděl. Scéna v kostele směšná, útěk z vězení to samé, výsledný dojem je takový, že se ten film dá během večera přežít a s dobrým jídlem se u toho lze tvářit i pozitivně, ale víckrát si to dávat není vůbec třeba. Několik chytře vypadajích momentů nedělá z filmu nějaký inteligentní psychologický akční film. Ano, klasická výměna identity přináší všechno, co můžem vidět v každé céčkové komedii, ale nějakou analýzu myšlení teroristy a policisty nečekejte a nedělejme z tohoto filmu něco víc. Ne, že bych to v tom filmu potřeboval. Vidím v tom a je to obyčejný příběh o pomstě, v jejíž cestě stojí vězení, spousta vystřílených nábojnic, nějaká klasická nedorozumění způsobená výmenou obličeje, která mohou snad i působit vtipně a další nepodstatné detaily, jakými jsou blbě působící zastávky v komediálních vodách třetí cenové. Zkrátka je v tom vidět ta východní hyperpřemrštěná přehnanost, kterou si Woo chtěl přinést do Hollywoodu, aby mu tam nebylo smutno. A tento styl já nesnáším a nikdy ho snášet nebudu. Raději si pustím stokrát (psychologičtější, akčnější, zábavnější, vizuálně povedenější, promyšlenější) Pravdivé lži, než znova tohle. ()

Izz

Samozřejmě na poměry hollywoodských letních blockbusterů nevídaná záležitost.Když ovšem přihlédnu k tomu,co John Woo dokázal s nižším rozpočtem,ale doma,tak prostě na pět hvězd jít s čistým svědomím nemůžu.Znovu mám navíc problém s ústřední dvojkou,Travoltu nemusím,Cage pak vysloveně nesnáším.Ovšem akce a příběh jsou až překvapivě originální,přehledné a zábavné,motiv výměny identity nemá daleko ke genialitě a je opravdu mistrovsky rozehraný,vedený,škoda že trochu hůř ukončený.Prostě velmi dobrý film,ale k dokonalosti mu cosi chybí. ()

lakiboy

Ja som ty a ty si ja! Tvoja žena je moja a moja je zase tvoja. A teraz výnímočne nemám na mysli sex, ale zraniteľnosť. Dilema, ktoré z takéhoto asi trošku nereálneho scenára vyplývajú sú na zamyslenie. A vôbec to nebolo akčne prehnané. Možno iba na konci pri tých lodiach. Ale nad to som sa povzniesol. ()

dj_kure

Nechápu jak je možný, že mi ten film tak dlouho unikal. Fantastické herecké výkony a hlavně Cage v nejlepší formě. Příběh má jasný směr a nemá jedinou chybu. Vlak se prostě nezastaví dokud nedojede do cíle. 84% ()

Marator

Tak tohle opravdu ne! Jednak Travolta s Cagem nejsou opravdu moji oblíbenci, ale když zavřu oko na jedné i druhé straně mojí TVÁŘE, moje ostatní smysly nenasály nic z čeho bych měl potěšení. Tak nereálná slátanina nemá ani punc komedie! Co taky čekat reálného. Jasně výměna obličejů musí být, vždyť to je hlavní myšlenka filmu ( 20 dkg sci-fi žánru), ale to ostatní? Letadlo při honičce na začátku jede po ranveji asi 15 km, jestli se tedy nejedná o nějakou dálnici přes Arizonu, oba kašpárci na sebe vystřelí snad dvatisíceosmsetpadesátčtyři výstřelů některé i ze dvou metrů, neskutečné množství parakotoulů a efektních úskoků za které by se nestyděl ani Max Payne, motorové čluny na konci vybuchují, jako by měly celé podpalubí zalité benzínem. To není ani v bondovce, kde se vše bere tak trochu s nadsázkou. K vyvrcholení velkého představení s přesladkým koncem chybí jen spontální potlesk! ()

celticek

Absolutně nesdílím nadšení většiny uživatelů. Je to slaboduché, dementní. Upřímně - v 1/2 jsem to vypl a vzal si radši knížku..Prej vítej doma, bejby!:) SHIT! ()

TaNya_

Vždycky čekám na scénu výměny xichtů. Fascinuje mě to, to bude asi důvod, proč sem se k tomuhle filmu tolikrát vrátila. Cage a Travolta sou super dvojka a několik vtipných scén se tady taky najde. No, za mě víc než několik, ale tak každej má jinej smysl pro humor. ()

kyLuke

Naprosto dokonalý akční snímek, který je ve správnou chvíli správně tajemný, ve správnou chvíli správně drsný... prostě ví co a jak. John Woo je skvělý režisér a natočil další dokonalou podívanou, která se za 17 let stala kultovní. K tomu musím zmínit skvělého Cage i Travoltu a velmi dobrou hudbu Johna Powella. Dokonalý snímek, který jsem určitě neviděl naposledy... ()

J.e.r.e.c

Další Woo-lovina. Ksicht pryč je vrcholný film Číňanovy druhé fáze, které říkám „ztracen v Americe“. Kdo neokusil jeho originální hongkongskou kuchyni se asi slušně nadlábne a bude říkat něco o „móc dobrym burgeru“, ale pro fanouška Better Tomorrow a Hard Boiled tahle taškařice chutná jako nevýraznej karboš namletej z druhořadý flákoty. Zápletka je originálně šílená a Cage předvádí jednu ze svých vrcholných kreací pocitového herectví, ale právě tohle staví snímek do přímého rozporu se vším, co mám na tvorbě Johna Woo rád. Holubové to fakt nejsou. Hvězdy jen za zábavného Travoltu a Dominique Swain v kalhotkách. ()

DaveSmith

Film se na první pohled tváří hrozně seriózně (myšleno jako klad). Oba hlavní představitelé tu odehrávají něco neuvěřitelného. Jenže pak přijde akce a ta na mě v kombinaci s vývojem postav a hereckými výkony působí hodně béčkovitě. Zkrátka je hodně přitažená za vlasy. Nejspíš to bylo tím, že jsem očekával úplně něco jiného. Asi by mi sedělo trochu uvěřitelnější zpracování akčních scén. ()

milwaukee

"Pokud Ty jsi Sean Archer, tak já budu Castor Troi. A je tady." Nevím, který z obou hlavních představitelů byl větší padouch, ale zároveň jsem oběma držel pěsti, když je přeoperovali do role klaďase. Film, který rozhodně můžu. ()

Alan_Shearer

Na můj vkus bylo v tomhle filmu přehršel akčních scén, respektive mrtvých, jelikož nam děj nabídnul mnoho nelogických kroků - zejména mě sralo, že špičkoví policajti chodili při střelbě jak prasata na porážku. Nápad zaměnit dvě tváře, tehdy ještě elitních herců (zejména Cage), je super. Klasický kontrast škály všech klíčových vlastností dvou hlavních charakterů obstál, hlavně již zmíněny megaloman Nicolas mě bavil. Bohužel místo přehnaných velkolepých scén nám spíše mělo být naservírováno vícero prvků thrilleru a dramatu. Po řemeslné stránce bylo Face/Off zvládnuto výborně, celej film v doprovodu se skvělou hudbou byla jedna velká jízda obohacena o pár zajímavých point, avšak to je na vysoké hodnocení málo. Nejsem si totiž jistej, jestli tomuto konceptu prospěly masakry jak od italského hřebce Ramba a další bandy knechtů typu bolševický nok Seagal nebo chodící steroid Arnie, navíc nějaká logika a profesionalita ostatních postav moc neexistovala. Film jsem viděl po x letech a popravdě se nedivím, že mi v paměti zbylo jen pár střípků. Doporučit to můžu, za pár dní si ale nevzpomenete. Lepší 3* ()

Shitonit

Ve svý době super pecka, a teď ?? Si to zkus sjet, jen tak si nasypat trochu bílýho, rozjebat na dvě lajny, a sjet........ která je lepší ?? John? Nicky ?? Tak já Ti to doprdele vosvětlim. Je to úplně fuk, voboje je tak nesnesitelně dobrý, voba jsou dobrý, a celá takhle filmová lahůdka je tak nesnesitelně dobrá, že si to sjedu kdykoli znovu,....... ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (viac)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)