Agent Sean Archer (John Travolta) konečne chytí teroristu Castora Troya (Nicolas Cage). Troy nainštaloval na neznámom mieste v Los Angeles časovanú bombu, ale po boji s políciou je v kóme. Jediný spôsob ako zabrániť apokalypse, je „prevteliť“ sa do Troya, a s jeho identitou získať informácie od jeho uväzneného brata. Archer tak urobí. Troy sa však nečakane dostane z kómy a prevezme na seba Archerovu podobu. Poctivého policajta zatknú, sebavedomý zločinec robí kariéru v FBI a zaujme miesto aj v protivníkovom súkromí. Seanovi sa podarí z väzenia ujsť, ale zdá sa takmer nemožné, aby dokázal, že skutočný zločinec sa skrýva za jeho tvárou. Podarí sa mu v hre na život a na smrť zvíťaziť? (TV JOJ)

fifotron

Pre mňa najlepší akčný film všetkých čias. A to nepreháňam. Úžasné herecké výkony na čele s mojím obľúbeným Nikolasom Cage-om, scenáristi odviedli fantastickú prácu a nemôžem uprieť ani veľkú časť podielu na tomto skvoste pre pána Woo. Ak by sa dalo dať 6 hviezdičiek tak dám 7. ()

phobos12

Asi som videl nejaky iny film, v polke som to zastavil a skontroloval obal, ci dobre pozeram. Ved to bola taka nelogicka hlupost s neuveritelne tupymi dialogmi, az som nevedel, ci sa mam smiat, ci plakat. A tych scenaristickych chyb.... *SPOILER* - C. sa preberie v uplne prazdnej nemocnici-zakladni, zavola kamaratovi, ten donesie doktora, asi bola niekde v tej super-tajnej zakladni na neho adresa, ten dojde, naoperuje mu tu tvar a k tomu ako bonus aj nastreli vlasy, prida kila navyse, C., teraz uplne rovnako vyzerajuci ako A. sa zhoji behom chvilky a zabije vsetkych ludi, ktori o tom vedia. Cirou nahodou vie, ze ktorych. Alebo ten utek z vazenia... haha, ja fakt nemozem.. *Spoiler-End* Toto je ten inteligentny film? Nehovoriac o prestrelkach, kde sa zasadne nikto netriafa, ludia strielaju zasadne iba v lete a spomalenom zabere a kde policajti umieraju ako muchy. John Woo - nikdy viac. A to som si to kupil na Blu-ray. Uronim slzu. Dve hvezdy a to iba za celkom dobre hrajuceho Nicolasa Cage-a a scenu so zrkadlom. ()

Thommy91

Film, který netřeba komentovat :) má všechno co má akční film mít. Pořádnou netradiční zápletku, kvalitní akční scény, super hudbu, ale hlavně duši...BTW: Taky jste přemýšleli, proč když na začátku Troy střelil Archera a zabil jeho syna, proč prostě nevystřelil znova aby ho dorazil ? :) ()

Road.Man

Jeden z Veľmi, veľmi mála akčných, ktoré sa dá pozerať, Face/Off sa nielen že dá pozerať, on sa dá zhltnúť. Nicolas Cage sedí lepšie v kladnej úlohe, Travolta zase ako záporák. ()

PORTER44

N.Cage vs J.Travolta v režii J.Woo a je z toho akční pecka.Travoltův nejlepší akční film.Policajt a padouch kteří si vymění tvář a je z toho pořádný obrat. ()

goodjan

Tento akční kousek by si měl natočit znovu v dnešní době techniky atd.Nějaký Reamek by nebyl k zahození.Akční scény jsou natočeny většinou kaskadéry a to hned na záčátku filmu u první akční scény je vidět, už první chybu a to jak ze zad jsou vidět ocelová lana na hercích/kaskadérů viz Blu-Ray disk, nepřehlédnete.A to není vše u akčních scén, stačí jen pozorně sledovat.Jinak perfektní film z number One herci.Pěkná akční podívaná ze vším....Hodnotím super klasika akční podívané.Hudba k filmu mě vždy dostane.4x hvězdy -1 za to co jsem psal na začátku. ()

Lonelybiker

Zajímavý námět, jenže jeho realizace zkrátka není možná. Celý film jsem tak nedokázal překonat fakt, že na obtloustlého Travoltu napasovali ksicht Cage a ještě mu upravili hlas, aby to nikdo nepoznal - nesmysl. Akce a napětí tam sice pak je, ale proč zas nemůže nikdo nikoho při těch všech přestřelkách trefit ... ? Takže jen průměr. ()

xninjax

Akčňáky moc nemusím, Travoltu a Cageho taky ne. Proč 4 hvězdy? Dobrý námět, solidní zpracování, akce od začátku do konce a krásně to odsýpalo. Inu, málokdy se stane, že by čt2 dávala špatný film. ()

Scott67

Dvě hvězdy proto, že jsem vydržel až do konce. I když jsem nebyl daleko od vypnutí. Honička na vybuchujících člunech, to už je na mě moc. Pokud se na film pohlíží jako na sci-fi, lze to jakž takž strávit. Ale můj šálek kávy to rozhodně není. Kdyby zde nebyly recenze, vychvalující toto dílo, ani by mě nenapadlo, se na něco takového dívat. ()

Kactaa

Pro mě to byl takovej trochu lepší akční thriller, akční scény ke konci už hrozně přitažený za vlasy a ten patos v závěru na mě byl taky moc. ()

djrhedy odpad!

Uděsné, strašlivé. Nebýt Travolty a Cage, kteří možná trochu zachraňují tento film, tak jsem to vypnul už před koncem. Každých 5 minut je ve filmu scéna, která postrádá jakoukoli elementární logiku. Kde byl scénárista, když se točil film? Naprosto děsně přeceňovaná záležitost. Kdyby tam nebyly ty hordy mrtvých, tak by ten prosťoučký děj byl tak pro děti z prvního stupně základní školy. Pan režisér se zjevně vůbec netrápil, že mraky věcí prostě nesedí ani v základu a to ať už jde o nesmyslné přestřelky nebo klíčovou zápletku, která je sice přitažená za vlasy, ale i sci-fi by mělo mít alespoň nějakou trochu rozumnou úroveň. Ten film si hraje na nějakou vážnou strunu, ale chvílema je to spíš na hranici parodie. Celou dobu jsem nechápal, jak může mít taková slátanina 81%! ()

kaja321t

Pro mě další akční klasika co snad musel vidět v Tv každý a kdo ne,tak o dost přišel.Hvězdné herecké obsazení.Velice napínavý a na tu dobu dost nevšední příběh rozhodně udrží diváka s napětím v křesle.Samozřejmě jsou tu prvky klasického amerického akčňáku kde je prostě kladný a záporný hrdina co spolu bojijí v různých přestřelkách,ale pro tu dobu to bylo uplně normální a naopak tomuto filmu dodali zvláštnost tím,že z počátku máme záporáka Nicolase a Johna za klaďase,ale oni nám to trochu zamíchají když si vymění tváře,což samozřejmě na tu dobu dost scify představa,ale oceňuji jak se s rolemi herci poprali,zahrali to oba skvěle.Což už v dnešní době také všichni herci neumí bud jsou kladní nebo záporní,ale tihle zahráli skvěle oboje.Je to pro mě napínavý akční krimi film s prvky scifi.A někomu vadí přehaný happyend,ale mě nijak pravda nepřekvapil,ale neurazil.A za mě tedy 4 hvězdičky v tomto žánru.Film se může myslím v pohodě vyrovnat klasikám jako je Con Air a nebo Skála.Rozhodně jsem ráda,když ho dávají v Tv a mám aspoň na co koukat než pro mě naprosto nudné akční filmy s nepřemožitelným neslaným a nemastným Stevenem Seagalem. ()

Ryorka

herecké výkony hlavní dvojice z toho udělaly dokonalé psycho. Travolta byl po výměně prostě geniální. Vlastně oba, jen jako psychoušský zločinec měl i více prostoru. ()

maestrum

Co k tomu říct ? Že Cage neumí hrát ? Že některé akční scény, byť myšleny vážně, byly spíše ke smíchu ? Transplantace obličeje, operace pomocí laseru v době, kdy za hi-tech byly považovány Zip diskety ? :D Shlédnuto o 18 let později po premiéře. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (viac)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)