Elitní vojenskí piloti, major Victor Deakins (John Travolta) a kapitán Riley Hale (Christian Slater) sú na skúšobnom lete s dvoma atómovými raketami pripevnenými na lietadle Stealth. Deakins náhle na svojho kolegu zaútočí a chce obe bomby zhodiť v Národnom parku. Podarí sa mu to, až keď kolegu katapultuje, ale musí sa napokon katapultovať aj on. Nálože nevybuchnú, pretože majú bezpečnostné poistky. Pentagon vyšle na miesto, kde lietadlo havarovalo, tím špecialistov. zistia, že v troskách chýbajú nielen telá pilotov, ale aj rakety. Začína sa operácia s krycím názvom Zlomený šíp (označenie pre stratu atómovej bomby). Všetci si myslia, že vinníkom bol Riley... Vyšetrovatelia síce bomby objavia, ale vzápätí ich zastrelí komando priekupníkov, ktoré vedie Deakins a jeho „zákazník“ Pritchett (Bob Gunton). Deakins sa predajom hlavíc chce totiž finančne zabezpečiť. Riley sa na úteku pred teroristami zoznámi s pracovníčkou národného parku Terry Carmichaelovou (Samantha Mathisová), ktorá mu síce spočiatku neverí, ale napokon sa presvedčí, že Riley je nevinný. Preto sa rozhodne mu pomôcť. Spolu chcú zabrániť priekupníkom zbraní, aby hlavice odviezli. Začína sa boj na život a na smrť. Zvíťazí v ňom spravodlivosť a zmysel pre česť? (TV JOJ)

Bilky

Ďalší z radu priemerných akčákov kde vás tie "prekvapivé" zvraty vôbec neprekvapia! Jednohubkové TRAVOLTOVE úlohy ako ai SWORDFISH, či ďalšie snímky s CAGEom: FACE TO FACE, The ROCK, CON AIR - fakt sa mi fšetky pletú aj keď sú určite zmáknuté na vysokej úrovni či už po réžijnej či trikovej stránke. Aby som pravdu povedal, tak niektorým som dal o * viac ale vo všeobecnosti sú to rozdiely +/- 10% O logike deja, dôveryhodnosti scén a technických nezmysloch radšej nejdem hovoriť - to je proste daň tomuto žánru. Oveľa radšej mám akčáky, ktoré majú ftipný nadhľad a neberú sa tak vážne, nemyslím teraz paródie ale napríklad sériu SMRTONOSNÁ PASCA či ďaľšie snímky. ()

Kenshin

Tento film pro mě svého času znamenal naprostý zlom. Po X letech otálení u videa a televize jsem právě v ní zhlédnul film o filmu Broken Arrow. Celkově do sebe vše zapadalo. Veliký návrat Johna Travolty, "údajně" známý režisér John Woo, Christian Slater, pěkná akce, stylová hudba. S velkým zaujetím jsem pořad dokoukal a rozhodl se, že na tenhle film vyrazím do kina. Tak se o několik dní později i stalo a já dostal co jsem čekal, přesněji více. Vše bylo opravdu velmi stylové. Nejstylovější, jak tu mnozí píší, byl skutečně Travoltův záporák. Co mi znělo ještě dlouho v uších po odchodu z kina, byla hudba Hanse Zimmera. Od té doby jsem se začal velmi zajímat o Travoltova záporáka, kterého opravdu dovedl k dokonalosti ve skvělém Face/Off. Dále o tehdy pro mne příliš neznámého režiséra Johna Wooa, jehož filmy, hlavně ty klasické Hongkongské, jsou ve svém žánru naprostou špičkou. A v neposlední řadě i o filmovou hudbu. Hans Zimmer se mi do hlavy tímto počinem neodmyslitelně zapsal, jako Mistr filmové hudby a už mu to zřejmě nikdo neodpáře. Soundtrack je prostě dokonalé dílo. Jediné co možná trochu kazí dojem, je jednodušší scénář. Nicméně celý štáb ho zachraňuje jak to jen jde a vůbec to nakonec nevadí. Jak jsem již začal. Film byl ve své době pro mě skutečně milníkem. Něčím, co mi zanechalo trvalé následky a co ovlivnilo můj další filmový vývoj. Stejným počinem, jakým se před ním staly Star Wars a po něm Ghost in the Shell a Matrix. Nyní ho zpětně musím objektivně hodnotit (9/10), ale v té době a vůbec pro mě osobně i dnes je to naprosto jedinečná záležitost. (11/10) ()

Idealista

Akčňák vystavěný na šílenci Travoltovi , na skvělé scéně se sestřeleným vrtulníkem a ... a co ještě ? I tak to patří k těm lepším americkým " nukleárním " thrillerům ! ()

johnsnow

Šmakocinka od Wooa. Slušná akcia, výbuchy, humor, Travolta je brutálny psychopat, Slater sa tiež hodí do role, slečna policajtka šumná. Ja som spokojný a dávam plných 5*. ()

Franki69

„Až budeme jednou válčit s Utahem, tak určitě vyhrajeme“. Pro mě jedna z přehlížených akčních jednohubek s lahůdkově zahraným padouchem Johna Travolty a sympatickým klaďasem Christianem Slaterem. Rozjezd nabírá tempo pozvolna, ale jakmile dojde k ukradení dvou atomovek při cvičném nočním letu, akční a velmi výbušné tempo nepoleví do poslední minuty. Jedna atomovka bouchne (pod zemí), v ohnivých explozích najde konec řada vrtulníků, za autama se práší a frenetické tempo diváka dopraví k titulkům naprosto bez zádrhelů. No jasně, není to art kino. Broken Arrow je čirá akční podívaná, dokumentující jednu epochu, kdy chodit na tyhle filmy nebyla ostuda, i když byly digitální triky v plenkách. Dávám 85% a rád se podívám nejméně ještě jednou. ()

Hicks

Nadprůměrný akční film, který pobaví i po několikerém shlédnutí. Charismatický Travolta na plátně dominuje, už jen styl jakým si Vic Deakins zapaluje cigáro je úchvatný. Ty akcie Volva jsem mu doopravdy přál. Slater je vedle něho malý hráč, někdy ani snaha nestačí. Skvěle natočený podzemní jaderný výbuch i největší tajemství USA v akci - bombardér B 2 - potěší všechny militantní jedince. ()

Joee

Může se to jevit jako dobrý akční film, ale je to fakt blbost, což pochopíte po "dramtické" pranici dvou pilotů přímo v kokpitu letícího letadla... ()