Strašenie

• Česko Strašení (viac)

Tajemný dům, který přináší smrt, skupina parapsychologů, kteří chtějí vyzkoumat podstatu nadpřirozena, hrůza, děs a zánik. Postavte se tváří v tvář neznámu i vlastní minulosti. Tento ČB snímek z roku 1963 patří ke klasice žánru a v roce 1999 byl natočen remake se stejnojmenným (anglickým) názvem, který u nás vyšel pod názvem Zámek hrůzy. (oficiálny text distribútora)

LAZZiO

Skvele spracovanie , nieje to psycho ale daleko kvalitou neodskocil . Dokonca som bol viac napaty ako pri spominanom diele od Afreda. I like B&W. :-) ()

baronGrga

S Haunting je kříž v tom, že poměrně záhy pojmete silnou averzi vůči jedné z hlavních postav Julii Harris. A poslouchat celých 112min vnitřní monology ublížené kuňky není žádná slast. ()

suts

Sám doktor vraví, žeby sme nemali mať strach z vecí nepoznaných a potom ohrozí život Eleoanóry, v evidentnom "tranze" (minimálne v stave, na ktorý sa len ťažko hľadá vysvetlenie - teda "nepoznaná vec") trmácajúcej sa po labilnom poschodí, pričom vidno, že ju konkrétne to príliž neohrozuje - ale naopak ohrozuje oboch - v prípade, že sa nato labilné poschodie trepe aj on a že tento prípad nastal. Veď ten človek ani nevie čo hovorí a čomu verí, takže koniec koncov, aj tie jeho múdrosti na konci sa dajú chápať ako úplne bullshity nevyrovnaného človeka a vôbec všetko, čo vo filme povie - a pritom pôsobí ako racionálna postava nad vecou... Hardcore horor - horor, ktorý bol skutočne strašidelný aj po rokoch a napätie parádne stupňované tak, že ma prikovalo bez problémov k sedačke a horor, kde bolo skutočne len poskromne humoru, čo sa naozaj cení. Úchvatný bol aj záver, kde som duchov nevidel, ani nepočul, ale vedel som, že tam sú a vôbec to celé psychologické pozadie okolo Eleanor dávalo zmysel tomu, že práve ona je najväčšou obeťou naprirodzených praktík. ()

Lazy87

Trochu makakobrózní atmosféry z jedné z top adres mezi prokletými domy. Vcelku v pohodě snímek na svoje roky. Jo a cítil jsem se divně, jak jsem se pak procházel po půlnoci v prázdném hotelu. Jinak nijak přehnané a film to taky teda není na infarkt, takže můžou i slabší povahy. ()

drkaldj

Podobný jako Dům hrůzy z roku 1959, akorát toto je o něco živější. Nechápu proč se neustále popichují navzájem (samozřejmě je to tím domem, ale i tak). Pár zajímavých scének se najde, ale stejně jako u Domu hrůzy i zde jde vidět zestárnutí snímku, tady však o něco méně. Další plus je celkem dobře zvládnutá režie a výběr herců. ()