Ví o tobě

• Veľká Británia Behind Her Eyes

Svobodná matka naváže milostný poměr se svým šéfem na psychiatrii a zároveň se spřátelí s jeho záhadnou ženou. Zaplete se tak do zvrácené a nebezpečné hry. (Netflix)

novoten

Dlouho jen neuspokojivá červená knihovna, ve které je největší zábavou hádat, kolik ze tří hlavních postav je psychicky úplně mimo a kolik jen rozbitých. Bez prozrazování čehokoli se jen těžko naznačuje, do jakých veletočů se pouští druhá polovina, ale rozhodně to není nic očekávatelného a ani normálního. V zahraničních recenzích jsem našel roztodivné množství názorů, nejvíc mě do očí udeřilo sousloví "trash genius", protože vystihuje všechno, co se ve mně v chýlícím závěru motalo přes sebe. Odvahu autorky předlohy poslat žánrové rozkročení úplně jinam, než se v úvodu zdá a zároveň pocity, že takovou berličkou si přece nemůže ve vážně myšleném počinu pomáhat. Nadšení nad vymýšlením sebevíc uhnutých teorií a v kontrastu s ním vykulený finální pocit, že jsem mířil hodně vysoko a přitom v důsledku dost nízko. Pro všechny, kdo si myslí, že "ženská" detektivka se zákonitě musí vyvinout v Dívku ve vlaku nebo ve Zmizelou, se ale jedná o jedinečný budíček. ()

petikacka

Celkem slušná jednohubka. První 2 díly mě celkem nudily byly dost rozvláčné. Trojka to rozjela a konečně mě to začalo bavit. Sice jsem musela držet svou představivost na uzdě, abych moc nepřemýšlela o tom, co bude potom...A konec byl pro mě příjemné překvapení i když v jednom filmu už jsem to viděla a bylo to daleko víc creepy (Klíč s Kate Hudson). Za mě 70% ()

cingi.t

Už dávno som nevidela niečo, pri čom by som každých 5 minút rozmýšľala nad tým, že to proste vypnem. Ale home office je sviňa a tak som dopozerala aj "Ví o tobě". Mini sériu (vďakabohu), v ktorej sa prvých 5,75/6 častí nič nedeje. Je to depresívne, nudné a všetky postavy sú nesympatické. Psychiater, psychoš aj hlavná naivná protagonistka, ktorá robí jedno hlúpe rozhodnutie za druhým. Človeku ani nevadí, keby sa nakoniec všetci navzájom pozabíjali. Jediná sympatická postava bol najväčší záporák, ktorý vlastne ani záporák nebol a ten šťastný koniec som mu dopriala, lebo som bola šťastná, že to skončilo.1,75* ()

Arkagas1989

Tak zaprvé, když jsem četla knihu, říkala jsem si jestli tohle myslela autorka opravdu vážně, nebo co to jako má být. Je to řádný psychothriller s naprosto nečekaným koncem a myslím, že Netflix se toho chopil víc než dobře! Eve Hewson byla trefa do černého, miluju její obličejovou mimiku a to jak umí zahrát absolutní chlap i vstřícnost. Celý příběh šlape podle knížky s menšími úpravami, ale budiž odpuštěno. Tak jako v knize tady sledujeme takové vztahové drama, které asi není úplně v pohodě. Jasně, vysvětlení proč se tady nedozvídáme tak nějak postupně, jako spíš naráz, ale ani to za mě seiálu neubírá na kvalitách. Je to taková typický wtf thriller, který si ale pustíte naráz a pak si budete říkat co to vlastně bylo. Za mě účel splněn, jelikož jsem se nenudila. Osobně dávám 7/10 ()

Doomcourier

Ale jo, mělo cenu se na to podívat. První čtyři epizody jsou v podstatě jen nezajímavé drama o třech zajímavých postavách, ale konec rozhodně nezklamal. Naopak překvapil! Rozhodně existuje hodně lepších seriálů/minisérií, ale tento seriál si zakládá na pomalu vystupňováném příběhu, který dokáže nakonec překvapit. Takže pokud vám pomalejší příběhy nevadí, tak tohle by mohl být kousek pro vás. Jo a musím vyzdvihnout skvělý výběr písniček (nechybí ani moje oblíbená Agnes Obel). ()

• V každej epizóde sa nachádza sexuálna scéna. (Sticks)