Parta vyvrhelů pomáhá doktoru Watsonovi a jeho tajemnému společníkovi Sherlocku Holmesovi s vyšetřováním série nadpřirozených zločinů ve viktoriánském Londýně. (Netflix)

Hellierer

Young adult wannabe Penny Dreadful, ale kvalitami je to spíše další Prokletá. Kriploidní hudba, nesympatické postavy na přes držku a příběh neskutečně hloupoučký. O akci pak raději nemluvím. Ne, takhle fakt ne. PS: Přílišná korektnost je poslední problém. ()

rublik05

Hyperkorektní dětské fantasy, které se marně snaží být něčím víc, ale bohužel mu chybí sympatické a hlavně charismatické postavy, má trestuhodně nevyužité prostředí starého Londýna, plus k tomu všemu ještě ne zrovna promyšlený scénář, který seriálu na kvalitě také zrovna dvakrát nepřidává. Na druhou stranu nějaké náznaky temné až strašidelné atmosféry se občas objeví, drsných scén bych ocenil mnohem více a především lépe natočené, ale nenašel jsem nic, co by mě zaujalo nebo přimělo s nadšením vyhlížet další sérii. Škoda, samotný námět totiž není vůbec špatný a dalo by se z něj vytřískat mnohem víc. 2/10. ()

CaladanChmur

Myslím,že tam potenciál byl,ale opravdu se měli tvůrci vyvarovat spojení s Holmesem a Watsonem.Protože ( a ti co to odkoukali mi to musí dosvědčit).Pokud by seriálový Watson,Holmes a i jednodílový Lestrade měli jiná jména,tenhle seriál by byl lépe hodnocen.Takhle prostě nevyužili ani potenciál Sherlocka s Watsonem (Sherlock byl Sherlockem tak na 20% a Lestrade s Watsonem asi tak 1%).Tohle mě fakt nakrknulo...nepotřeboval jsem žádný seriál s dalším SH a JW ,ale když už je tam použili tak to mělo mít hlavu a patu.Watson miluje (doslova) Holmese a je to černoch.Holmes se objeví v posledních dílech,jako zfetovaná troska.Lestrade,no Lestrade nejde ani hodnotit,protože se mihnul jedním dílem a ještě jako absolutně negativní postava.Casting děcek nebyl až tak marný,až na to,že to evidentně byla děcka odhadem před 10-15 lety(například Thaddea Graham hrající Beyu - 24let.).Spice má vymydlené dredocopánky v každé situaci,Bea je sice sympatická a asi i sexy,ale chová se často dementněji nežli její sestra Jess.Billy mi byl jako jediný silně nesympatický a působil na mě jako primitiv z Ukrajiny.Leo kupodivu byl asi pro mě nejstravitelnější,ale zároveň jeho role asi nejvíce předvídatelná.A to nemluvím o Sherlockovi s Watsonem.Dějově to extrémně kolísalo...výprava byla výborná,krve a různých "hnusných" momentů nemálo a dobře udělaných ,ale ten děj.To bylo něco strašného a nedotaženého.Myslím si,že hodnocení "odpad" je silně nefér,ale zároveň,že tři hvězdy dají lidi jen když si odmyslí tu spoustu nedostatků co to mělo, na což ale mají pochopitelně plné právo.Za mě 40% a to opravdu jen díky chvilkové spokojenosti s ponurostí a krvavostí. Předvídatelnost * humor* napětí ** triky***casting*** spojení se jmény z Baker Street...*** ale v mínusu.Tohle by se takhle dělat nemělo.PS ta úlitba LBTQ menšině (Watson gay a ještě tmavá pleť) mě fakt jen dokazuje,jak se vše přehání bez rozmyslu.Nic proti téhle skupině,ale jestli je výsledkem tohoto hnutí něco podobného,tak si moc příznivců nezískají. ()

Trsto

zasa to tu poniektorí berú príliš vážne ... a čo keď je tam černoch.. seriál je predsa mixnuté misterióznosťou.. nedrží sa historického pozadia.. a už vôbec si seriál nezaslúži známku ako odpad a pod. ()

kpt.Johanson odpad!

Nechutně hloupé. Jedna věc je přehnaná hyperkorektivita zcela překrucující historii, fakta i návaznosti, což povede k degeneraci myšlení vývoje lidsta, které se díky těmto korekcím historie nebude moci poučit v budoucnu. Druhá věc jsou nesmyslné a fantasmagoristické pointy a příběhy samy, které postrádají logiku i v samotném žánru, kterým zde ovšem není detektivka, ani Holmes, ale cosi jako napodobenina Lovecrofta, ovšem naprosto braková a hloupá. ()

Hopeman odpad!

Tak jsem na to zvědav-hodnotit budu posléze..........ALE! ........pokud tam nebude správně korektně obsazen Bukva-Bukva,Lesbo-Lesbo ,černo, asia, gendrově silnější a chytřejší feministka a odpornej hnusnej bílej heterosexuál v roli záporáka tak se snad na to ani nemá cenu dívat......( a tak po prvním díle to nebylo tak špatné - uvidíme dál) ...áááá tak nic ...čekal jsem tam ty všechny hovadiny, ale jako klony ve viktoriánské době fakt ne....a věcí na vytknutí je tam spousta ... stačilo by málo a bylo by to koukatelný....takhle Ne soudruzi. ()

sirjohn

Poezie příběhů Sherlocka Holmese zde dýchá na zátylek, plně si ho užijí jako jídlo ti, kdo si chuť vychutná naplno, až oči musí přivřít a užije si požitek. Ten, kdo hodnotí vzhled, vkládá si tam představy jaké to asi bude, jakou chuť to bude mít, z uviděné ozdoby na talíři mu vyvztane vzpomínka na pachuť kterou zažil před lety, pak si jídlo nejen neužije, možná ho prostě jíst nebude.. Tolik k ovlivnění sebe myslí. Série je příjemnou cestou nádechu Holmesovek, poslední 2 díly jsou uzavírací, avšak prvních 6 stojí za krásné hodnocení jednotlivých mini-krimi příběhů, které byly někdy až precizně vykresleny. Mysteriózní volnější ruka to zde skvěle umožnila. Až se tu hodnocení ustálí na těch 72%, upravím hvězdu, do té doby "vyvažuju". ()

kyrysar odpad!

Ať si ti Angláni strčí do prdele ten boj proti rasizmu a rasový vyváženosti!!!! Nejsem rasista! Nemám problém, když jsou všude mix černochů, japonců, číňanů, homosexuálů, a trošku i bělochů! Neměl bych problém, kdyby se děj odehrával v současnosti, ale je v minulosti!! A i když je to pro děti, tak jak je tam vykreslená společnost je z historického hlediska k zblití!!!! Chudák Artur Conan Doyl!!!! Afrobritský Watson, oh my god!!!! Ale všechno tohle bych byl ochotný tolerovat, kdyby to alespoň bylo dobrý. A ono to prostě a jednoduše dobrý není. Děj a zvraty na úrovni prvního stupně základní školy. Logika postav a záporáků nulová. Hudba nevhodně vybíraná. Jo a mystery je to jen proto, aby tvůrci nemuseli vysvětlovat, proč se co děje. Prostě se to stane. V normálním světě by (když pominu, že černoši a číňani by tam ani nebyli) hlavní postavy byli mrtví! Čeho se dočkáme příště? Remake 12 let v řetězech v hlavní roli s Tomem Hiddlestonem???? ()

p.a.douch

Takže tohle se moc nepovedlo. Hrdinky ani hrdinové (abych byl korektní) ve mně nevzbuzovali žádný zájem ani sympatie. Některé případy byly zajímavé, ale zpracovaní nic moc. Sherlock s Watsonem na mě působili jako dvojka zkrachovalců a partička příležitostných detektivů to byl děs běs. Potencionál to mělo, ale zpracování to úplně zabilo. Pro mě obrovské zklamání. ()

Jady

Až na pár zbytečně protahovaných scén je to super podívaná, která odcejpá, visuální efekty taky dobré, je tam spoustu emočních/morálních věcí, které jsou podle mě nadčasové a naprosto excelentně zahrané, člověk jim to až věří :) Jako ano pár věcí by tam šlo udělat určitě lépe, ale rozhodně to není žádný odpad! Trošku se teda obávám, kam to poputuje v další sérii, ale ta ještě nevyšla, takže se nechám překvapit a nebudu tu místo toho listovat svoje kinematografické memoáry a srovnávat to s něčím zcela jiným. Slušných 70%+ ()

Peddro odpad!

Nemám rád přepisování klasických autorů, pokud aspoň základní fakta nejsou dodržena. Jelikož jsem četl originál, tak vím jistě, že Dr. Watson byl běloch. Je to zajímavý námět, ale ta politická hyperkorektnost Netflixu mě už vytáčí. Vážně zvažuji, že zruším předplatné. Ať si tvoří moderní seriály, dle  libosti, ale pokud je někde předloha z literatury, tak aspoň základní osobnostní a povahové rysy postav, se mají držet knižní předlohy. Nehledě na to, že ta hyperkorektnost není ve viktoriánském Londýne uvěřitelná, což úplně zničí atmosféru seriálu. ()

Milo384

Pěkné kulisy, celkem sympatičtí mladí hrdinové. Prvních pár dílů, kde se hlavně vyšetřovaly nadpřirozené záhady, byly dobré. Problém se vždy vyřešil tak nějak sám. Pak už děj sklouzl k řešení trhliny, no a to už byla nuda. Celý seriál je spíše pro dospívající. Nebyl by to Netflix, aby zde nebyla rasová korektnost (alespoň nebila do očí) a gay láska. Konec už jsem vyloženě protrpěl. Postavy Holmese a Watsona zde byly zbytečné, mohly se jmenovat úplně jinak a nic by se nezměnilo.  Jestli bude druhá řada, tak si ji snad ani nepustím. 2-3* ()

JanniV

No jasně!!! Vévoda z Winchesteru v 19. století byl černoch! No určitě! Tohle letnění historie je stejné, jako by to dělali komouši, nebo náckové. Nehledě na a ty ostatní kraviny, co tam jsou. ()

VikkyASH

Tohle mě moc bavilo. Bavila mě kombinace žánrů a celkově styl podání. Perfektně mi to k sobě ladilo. Postavy byli zábavné a sympatické, bavil mě charakter všech z party. A jako bonus pro mě, taky byli i všichni moc pěkní :D Případy sice nebyli zapeklitě složité ale to jsem ani neočekávala, přesto kam se celkově děj bude posouvat mě umělo překvapit. Perfektní hudba. Když jsem viděla trailer zaujalo mě to ale neočekávala jsem od toho moc. Nicméně jsem byla více než mile překvapená a doufám, že bude i další série. ()

BigJohn02

Aby mohl člověk tento seriál sledovat, musí zapomenout  na dvě věci - na skutečnou viktoriánskou Anglii a  A. C. Doyla. Jinak by totiž nemusel černou šlechtu, křiváckýho černýho buzeranta dr. Watsona a vysmaženou trosku Holmese vydýchat. Ale má to být fantasy, tak nakonec proč ne. Skupina "dětí" ve složení asiatka, mladý a ostříhaný Mick Jagger, rastaman a bílá čarodějka společně s neduživým princátkem docela funguje a příběh jako dark fantasy taky, i když ke konci trochu ztrácí dech. A že Sir Arthur rotuje v hrobě? On byl koneckonců taky docela pošuk, který věřil na duchy a okultní pavědy. ()