Bud Baxter je snaživý mladý úradník v newyorskej poisťovacej spoločnosti. Snaží sa šplhať po kancelárskom rebríčku a získať si sympatie nadriadených tak, že im požičiava svoj byt na tajné milostné avantúry. Neraz potom nájde svoj byt v žalostnom stave, ale vždy ho uteší myšlienka na kariérny postup. Jedného dňa však Bud vo svojom byte narazí na problém, ktorý už nevie tak jednoducho vyriešiť. (STV)

StaryMech

Wilder a Diamond v nadprůměrné formě. Osobně bych uvítal ještě o něco víc kousavého humoru - ne ovšem na úkor trpkosti a jímavosti. Díky MacLaineové (který chlap by nechtěl to rozkošné stvoření tahat z bryndy?) jsem snesl i Lemmona. ()

gggggg

Byt je krásna čiernobiela klasika Billyho Wildera, ktorá už takto po rokoch pôsobí na mňa trošku staromódne, avšak stále nie je na zahodenie. Ani po veľa rokoch od nakrútenia nebolo vidieť, že by film z nejakého kvalitatívneho hľadiska zostarol. ()

simpanz

Klasický film – nikoli komedie, u níž se lidé plácají do kolen smíchy – se sympatickou ústřední dvojicí a v podání mistra režiséra. Snímek se obzvláště hodí do vánočního období; nejen, že se v tuto dobu odehrává, ale zároveň ukazuje, že najít ty skutečné životní hodnoty vlastně není vůbec obtížné. Třebaže už je to černobílý stařeček, přes těch 60 let mu na kvalitách neubralo a svým odkazem je nadčasový. Zmlkni a rozdávej! :) ()