Anatomie života

Česko, 2021, 19 h 51 min (Minutáž: 51–60 min)

Scenár:

Petja Peltomaa (pôvodný scenár), Terhi Arola (pôvodný scenár) (viac)

Jitka Schneiderová, Ester Geislerová, Martina Preissová, Barbora Černá, Karel Heřmánek ml., Jiří Štrébl, Jan Komínek, Ondřej Veselý, Václav Vašák (viac)

Zbrusu nový seriál Anatomie života vypráví osobní příběhy čtyř žen – sestřiček na traumatologickém oddělení. Ty kromě profesního života spojuje i přátelství. Hrdinky jsou každá v jiném věku a každá z nich řeší témata blízká divákům své generace. Nebudou chybět ani dramatické zápletky. Hlavní hrdinky společně prožívají zklamání, bolest i vyčerpání. I k jejich životu samozřejmě patří láska, radost a úspěch, a i na to se mohou diváci těšit. Seriál se odehrává převážně v adrenalinovém prostředí oddělení traumatologie, je tedy nejen plný napětí a specifického humoru, ale velmi důležitou roli v něm hrají také silné emoce. Přitom se nevyhýbá ani eticky kontroverzním tématům, která popisuje z různých úhlů rozdílným pohledem všech zúčastněných. Kromě dlouhodobých dějových linek čtyř sestřiček se v každém díle odehrají dva výrazné epizodní medicínské případy. V Anatomii života se zrcadlí aktuální sociální témata. Jde zejména o vyváženost osobního a pracovního života. A problémy spojené s péčí o dítě osamělým rodičem. V rámci nemocnice jsou lékaři i sestry často postaveni před závažná dilemata a hledají hranici mezi individuální, profesní a obecně morální zodpovědností. Snaží se pojmenovat a nalézt prostřednictvím jednotlivých případů taková řešení, která by byla eticky správná a spravedlivá. (TV Nova)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (5)

Anatomie života (2021)

Viděla jsem první tři díly a pak poslední. Celý. Jinak jsem vždycky viděla třeba část jiných. Odvolávám to přirovnání k Ordinaci apod., tohle mi ve finále přišlo mnohem lepší. Až mi přijde škoda, že druhá řada nejspíš... nebude? Příjemným zpestřením mi byla účast Martiny Preissové (i když je známá, je neokoukaná), přestože mi její postava nijak zvlášť k srdci nepřirostla. Je to natočený - prostě "po česku", často nesmyslně vyhrocený postavy i jejich vzhled, ale má to i pěkný scény. A taky bych ráda pro srovnání viděla původní finský seriál Syke, ze kterého tento vychází. ()

Srdce v oblacích (2021) (E01)

Já vlastně ani nevím, proč jsem od toho čekala něco víc, než další ordinaci, kód, sestřičky apod. Ale je to první díl a začátky jsou těžký. Hrají v tom "velký jména" toho našeho českýho rybníčku, ale ty postavy jsou tak stereotypní (nebo to tak aspoň vypadá), až má jeden chuť obrátit oči vsloup. Zaujala mě snad jen ta Ani Geislerový. Vytáhli silný kalibr. Život a smrt, morální otázky. Ale ten kabátek ve kterým je to všechno zabalený je na první pohled hodně laciný. No uvidíme. Nebo ne? ()

Konec hry (2021) (E02)

Děj hroznej, postavy a vztahy mezi nimi budou jedno velký klišé, co si budeme nalhávat. Říkám si, že kdyby to nebylo natočený ve stylu jakým je (Ordinačka hadra apod.), mohlo by to jako oddechovka i tak pěkně fungovat. A zajímalo by mě, jaký je původní originál. Za chvíli jede ještě jeden díl, tak ho zkusím. Padni jak padni. ()

Nebezpečné rande (2021) (E03)

Třetí díl splývá s druhým. Za mě je to konečná. ()

Matky (2021) (E20)

Asi nejvíc mě bavila zamilovanost doktora Drahoše. Na city hrající, ale ne příliš. Za mě dobrý. ()