V nemocnici řeší tragikomický příběh partnerského trojúhelníku tří bezdomovců. Primářka Marta podezřívá matku samoživitelku, že otrávila svou dceru. (TV Nova)

bubun odpad!

Halka Třešňáková potěšila, ale bohužel z žumpy epizodu nevytáhla. Jinak vše při starém, co se týče vrcholů seriálu; skvělé hlášky ("Já vás vypnu voba!" , nebo mé oblíbené: "příznaky zlomenýho srdce nejsou vidět"), Preissovka opět tahá informace z pacientů - tentokrát z malé holčičky, opět se zde naskytnou pozoruhodně dojemné scény, třeba jako ta na konci, když Třešňáková umírá, a po boku jí sedí jak manžel, tak milenec, kteří se předtím o Halku rvali jak koně. Protokol nemocnice samozřejmě logicky říká, že zavolat měli zákonného manžela, ale Halka, ještě předtím, než zkolabovala, chtěla "Mirdu". Takže nemocnice zavolala muže oba, no problem, jen se tady klidně porvěte. Ale nemocnice měla štěstí, manžel i milenec byli krotcí jako beránci. Dovolím si zde přepsat část jejich dialogu, který hodnotím jako majstrštyk, převyšuje totiž level běžné demence tohoto seriálu. Manžel:"Já jsem jí strašně miloval. Akorát jsem jí to asi neuměl říct." Milenec:"Ona to věděla." Manžel:"Myslíš, že jo?" Milenec:"Určitě. Taky tě milovala.", načež manžel odšroubuje zátku z placatky, a oba si připijou nad tělem manželky/milenky. Tyhle příběhy psal sám život. ()

chrispe

Děj hroznej, postavy a vztahy mezi nimi budou jedno velký klišé, co si budeme nalhávat. Říkám si, že kdyby to nebylo natočený ve stylu jakým je (Ordinačka hadra apod.), mohlo by to jako oddechovka i tak pěkně fungovat. A zajímalo by mě, jaký je původní originál. Za chvíli jede ještě jeden díl, tak ho zkusím. Padni jak padni. ()