V zajatí zla

• Česko Pavučina (viac)

Osemročný Peter nemôže v noci spávať – spoza stien v jeho detskej izbe sa neustále ozýva záhadné klopanie. Rodičia ho však presviedčajú, že tie zvuky sú len výplodom jeho fantázie. Peter si však nič nevymýšľa a vie, že to, čo počuje, je skutočné. Bojí sa čoraz viac, pretože začína podozrievať mamu a otca, že pred ním z neznámych dôvodov taja niečo strašné z rodinnej minulosti. Môže byť pre dieťa niečo desivejšie, ako keď nemôže veriť vlastným rodičom? (Forum Film SK)

warrenur

V uvode nam ukazu utulne miestecko pre vychovu maleho dietata spolu s uzasnym parikom rodicov. :) Tekvicova farma s rozpadajucou sa stodolou a domom dotvori atmosferu. Miss Devine (divine) ma aspon prihodne meno pre mladych ziacikov - bola isto "bozska". :) Ze tento nepodarok moze prist s niecim zabavnym som az do 55tej minuty neveril. Ono totiz v "horore" takto lacneho typu potrebujete par vedlajsich charakterov na "eradikaciu". :) "I was just born this way"..to bol hint na Lady Gagu? :) To, ze sa na tento paskvil "prepozicala" i Lizzy Caplan vnimam z jej strany len ako dobrocinnost. Diabolske pohlady a pasivna agresia Homelandera tomu vobec nepomahali. Nulova atmosfera, mizerny scenar a casto slabucka herecka stranka. Neodporucam. 30% ()

ink flo

Celkem funkční slepenec několika elementů z filmů jako People Under The Stairs (někdo žijící mezi zdmi domu), Ring (pavoukovitě se pohybující holka s dlouhými vlasy) nebo Purge (masky). ()

Bozvav

Výborná hororová atmosféra, slušné herecké výkony. jen ta spousta nelogických děr. Jako, že by Petrova sestra nedokázala projít chatrnými zdmi jejich ruiny, o tom silně pochybuji, stejně tak, že by se začala ozývat až po takové době, ale logiku vem kozel, vcelku řemeslně dobré to bylo. ()

KosiR_ksr

Skvělá hororová atmosféra, bohužel její budování je na úkor ostatních aspektů filmu. Především musí divák odpustit spoustě nelogičností, kterými se snaží film docílit tajemnosti... 60% ()

domirovec

Mamka úplně drblá, taťka Homelander (doslova) a jedna zeď s jednou.. příbuznou. Pavučina mixuje pěkný nápad s příjemně temnou realizací příběhu o zvláštní rodině se zvláštními tajemstvími. Napětí funguje parádně, film diváka několikrát hodně hezky zaskočí dost nečekanými překvápky a celé to vypadá hodně kvalitně, vzhledem k tomu, kolik nekvalitních ''hororů'' za rok 2023 vyšlo, je to velmi dobré i řemeslně. Zasloužené čtyři hvězdy. 4/5 ()

BOURQUE

Debutujúci režisér Samuel Bodin postupne buduje príbeh s pomerne predvídateľným scenárom a robí to tak, ako skúsenejší režiséri.  Vypracovanie absolútneho záveru však má menšie nedostatky. Z hereckého hľadiska predovšetkým mladý Woody Norman a skúsená Lizzy Caplan držia film nad vodou. Horor, ktorý svojou atmosférou, príbehom a postavami skrýval v sebe možno trochu väčší potenciál, ako sa to vo výsledku javí. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

figliar

Podobne ako pri seriáli Marianne, ktorý má tiež na svedomí Samuel Bodin, aj tu sa dalo hovoriť o napínavom a celkom nepredvídateľnom horore. Pár krát som dokonca musel prehodnotiť dojmy z filmu, čo sa mi zvyčajne nestáva. Ale najväčšie mínus je voľba dátumu premiéry. Počas leta na plátna amfiteátra sa film vôbec nehodí, pretože je neskutočne tmavý a v podstate hodinu som z príbehu, okrej tmavého plátna, nič nemal. Lepšie by bolo zvoliť si jesenný termín, ktorý aj lepšie sedí k celému deju. Preto viac než 40% filmu dať nemôžem, čo je veľká škoda. ()

AnanAss

Předloni jsme dostali Malignant, loni to byl Barbar, no a letos je tu Pavučina! Každý z těchto filmů je tak jiný a přesto mají společné základy, kdy se v průběhu sledování mění očekávání toho, co nám bylo předsouváno, že ve výsledku dostaneme. Zde je to pomalé thrillerové budování, které přejde až do fantasmagorického konce… trošku přitaženého za vlasy (a to doslova). Ale jednou za čas mi taková změna nevadí a s radostí ji uvítám. Navíc je fajn, že se nejede v kolejích zajetých „duchařin“, které chrlí pořád dokola to stejné. Tajemná atmosféra jednoho starého domu, hodně zvláštní rodinka, která asi úplně v pořádku nebude a „cosi“ záhadného, ukrývajícího se mezi zdmi domu. Dalším velkým plusem je povedená kamera a její občasné vychytávky, spolu s nepříjemnou smyčcovou hudbou. V podstatě jde o drsnější verzi halloweenského speciálu Simpsonových o Bartovi a jeho zlém dvojčeti. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

panvasik

Neskutečně parádní kousek do hororového žánru. Film se super zápletkou a příběhem o jedné zdi. Spíše než děsivý, tak stále hodně povedený film, který by se dal použít jako povídka ke strašení dětí. Jedná se tak či onak o kontroverzní kousek, kde polovina lidí řekne, že se nejedná o horor a že je to spíš komedie, které by se určitě nemělo povídat, že je horor a nebo se člověk naladí na tento jednodušší příběh a film si užije plnými doušky. Fakt jsem překvapený a i když jsem ze začátku nezamýšlel nad plným počtem a dál 4* nedalo mi to spát a těch pět hvězd si to jednoznačně 8,5/10 zaslouží ()

helloween93

Vtipné CGI pavoukovité monstrum s vizáží Avatara nezabilo jen koledníky, ale i tenhle horor. Dvě třetiny disturbing thriller s hustou atmosférou, ze kterého se v poslední třetině stala nechtěná parodie se všemi žánrovými klišé. Promarněný potenciál, po všech těch duchařinách konečně originální námět a takhle to zbabrat. ()

Rockerman

Že by se blýskalo na lepší časy? Po výborném Boogeymanovi je tu další horor, na který se dá v pohodě dívat a být v napětí. Je to o něco slabší, než "Kostlivec", ale poté, kdy "Homelander" v čočkové polévce zjistí příchuť skořice začne to být hodně zajímavé, i když úplný závěr to zas trochu pokazil. Hodnotím stejně, protože mám radost, že už druhý horor po sobě mě bavil. ()

Rathalos

V zajati zla je vynikajuci atmosfericky hororik,v ktorom sa to casom pekne graduje,dojde aj k zvratom,monstrum je strasidelne,stretnut ho v noci,tak sa urcite zoseriem od strachu,no a samotne finale i koniec stali tiez za to,takze urcite nemam o com rozmyslat...:⁠-⁠) ()

kkarx

Tohle bylo zajímavé, napínavé, atmosférické, tajuplné a i trochu k zamyšlení. Kdyby to mělo jen o kousíček lépe napsané dialogy (charaktery) a lepší efekty, tak bych tomu dal i plný počet. Na konci je jedna scéna, která je naprosto geniální a člověku jde mráz po zádech z pouhého pohledu na reakci člověka, který právě zjistil, co se stalo. Jeden z těch nejlepších hororů za rok 2023. ()

pumpkinqueen

Vizuálně moc povedené, atmosfericky velmi příjemné, ale sakra, co ten nedotažený příběh?! Možná jsem měla (vzhledem k hodnocení většiny uživatelů) příliš velká očekávání, ale v zároveň jsem ani netušila do čeho přesně jdu, takže si nemyslím, že by to mělo vliv na konečné vnímání filmu. Já prostě nemám ráda příběhy, které nejsou nedotažené do konce a které nejsou rozpitvané trochu víc do hloubky. Tady jsme dostali fajn začátek (spoiler) a že něco nehraje s rodiči Petra bylo znát na první pohled a další události byly tak trochu předvídatelné. To by mi samo o sobě ani nevadilo, protože jsme stále netušili, o co vlastně jde a co jeho rodiče tají a ukrývají, což je skvělé a nutí nás to napjatě vyčkávat a sledovat. Jenže jsme dostali jen jakýsi povrchový náhled. Bavilo mě to, nemůžu říct, že ne, ale poslední čtvrtina filmu to poslala do kytek. Ve filmu mi chyběl jakýsi náhled do minulosti - co se vlastně přesně stalo, jak se to stalo. Flashbacky do minulosti na události, o kterých se neustále mluvilo a které byly pro aktuální dění klíčové, by v tomhle případě rozhodně nebyly na škodu a naopak byly docela žádoucí. Být tam byť jen jediná scéna o životě rodičů Petra před jeho narozením a o jejich tajemství, byl by příběh podstatně zajímavější. Nemluvě o tom, že zpracování monstra, na které jsme se celý film těšili, bylo hodně nepovedené a zkazilo celý dojem. Původně jsem chtěla dát hvězdičky jen dvě, ale nakonec dávám tři. Hodně, hodně slabé, ale některé herecké výkony si to zaslouží. A stejně tak atmosféra a skutečnost, že to přece jen byla režisérova filmová prvotina. ()

DAPDO odpad!

To byla panečku kokotina ! Původně jsem chtěl dát aspoň jednu hvězdu, ale za posledních 20 minut, kdy není skoro nic vidět, jdu ještě níž. Horor bez atmosféry a jakýhokoliv napětí. ()

helraiser

Opravdu parádní podívaná, co ze začátku působilo jako rodinný horor, se ke konci změní v docela masakr. Je to napínavé, atmosférické s hodně dobrými hereckými výkony a na konec i docela brutální. Ty zvraty jsou vážně super, to se teda povedlo. V každém případě letos jeden z nejlepších hororů. ()

geek.ondra

Řemeslně dostačující a po atmosférické stránce působivé. Herci jsou na filmu to nejlepší a především Antony Starr tady má roli ušitou na míru. Obrovská škoda že  finále je neskutečně hloupé a předvídatelné a po všech působivých atmosférických hrátkách v průběhu filmu srazí celý snímek k pouze uspokojivému průměru. 6/10 ()

Vabr

Pavučina je zkrátka špatná, podprůměrná, nanejvýš průměrná podívaná. Mísí do sebe co nejvíc hororových klišé, co to jen jde (strašidelný barák, šikanovanej hlavní capart, mega divní rodiče, Halloween, pavouci, ustaraná učitelka), a výsledek je potom šíleně levný a béčkový brak. Stejně tak je na tom i celkový vizuál filmu, který se mi neuvěřitelně příčil, se všemi možnými nepovedenými efekty v závěru - na to se fakt nedalo dívat! Film má rozpočet 35 milionů a není to ani trochu vidět! Hrůza! Vůbec nerozumím tomu, jak se něco takového může řadit do hororových pecek letošního roku. Spoilery: Čemu ale taky nerozumím, je ten "strašně velký" zvrat, který jsem částečně odhadl hned v prvních 15 minutách filmu. Neodhadl jsem pouze to, že to bude jeho ségra, lol. Takže mi pak logicky přišlo úplně na palici chování všech zúčastněných. Děcko bylo otravný a hloupý, učitelka se svou ustaraností vskutku neuvěřitelná a rodiče? No ti byli až natolik divní, že byli až divně divní a ani v nejmenším nevzbudili u mě zájem, co se za jejich divným chováním skrývá, nýbrž proč tak šíleně okatě přehrávají. Vždyť to muselo bejt každýmu na míli jasný, že tam něco u nich v domě neklape, šlo jim to úplně z očí wtf. S takovým chováním se divím, že to svoje zrůdný děcko dokázali vůbec utajit tak dlouho. Ještě bych se rád vyjádřil k závěru. Tam sice nadejde na nějakou tu krev a násilí, ale za jakou cenu? Holka je CGI vadná, obličej jak rozzuřenej gremlin a děs nula. Nechápu, že ji pak vůbec dostali do tý studny, když předtím všechny tak OP zabila. Samotněj závěr pak kýč kýčovitý! Och! Vyhodnocení: Příště něco trochu originálnějšího, ty klišé mě fakt ubíjely ()