Železní anjeli

• Česko Železní andělé (viac)

V osmdesátých letech prorůstá Hong Kongem mafie pro výrobu a šíření drog. Policii se díky dobrým informátorům podaří zjistit místo, kde pěstuje opium a na místo vyšle zvláštní komando. Po přestřelce zvítězí policie a obrovské opiové pole je zničeno. Tento zásah mafii rozhořčí natolik, že postupně začne vybíjet vyšší policejní důstojníky. Proto jsou najati tři specialisté, aby našli a zneškodnili hlavní představitele syndikátu. (ČSFD)

Narayan

Tohle sem měl když mi bylo tak osm let na pěkně sjetý videokazetě a smažil to furt. Akorát jsem tenkrát nemohl pochopit proč pálej ty nebohý makovice, co má kdo proti makovým koláčům? :) ()

messi@h

Nerad to říkám, ale já jsem se opravdu nudil a asi po půl hodině jsem film vypnul. Nevím jak zbývající hodina, ale první půlhodina obsahuje minimum soubojů (v podstatě se dá říct žádný), směšnou zápletku a dialogy plné perel... ()

PRobin

Dávám tři hvězdy a zavírám všechny tělní otvory: Scénář tupý, postavy nudné, vtipy nevtipné, střih hrozný, hudba jakbysmet. Když ale vidím akční scény, srdíčko zaplesá. Kaskadéři výborní a holky co si provedou lumpáren! Až hanba! ()

Clark_Kent

Tenhle bušec pamatuju, jěště z vhs kazet. Fantastický souboje, který prostě nikde jinde nenašvidluješ. Železní andělé jsou nekompromisní peckou z krásných osmdesátek. ()

zomb0

ked som mal osem chcel som na vianoce nejaky akcniak na kazete, a oco mi kupil toto teraz mi krabiska s tejto vhsky sluzi ako tabatierka abo take nieco:) ()

Stanmi

Železní andělé jsou mnohými povážováni za hongkongskou odpověď na Charlieho andílky a také já musím uznat, že něco na tom určitě bude. Byť rozdíly se najdou, například Charlie se tady jmenuje John a jeden z andělů je chlap. No dobrá moc velké rozdíly to nejsou, ale přesto v konečném důsledku z toho vycházají Andělé vítězně. Rozhodně to, ale není příběhem, který je tradičně až na druhé koleji, Policisté podniknou zátah na makovicová pole a mafie se jim začně mstít, policisté jsou z vražd celý bezradní a tak s pomocí Američana Alexe (Alex Fong) najmou tým Andělů v podání Moon Lee, Elaine Lui a Hideki Saijo, aby porazili gang madam Sue v podání Yukari Oshimy. Pro průměrného znalce hongkongských filmů to nejsou extra známá jména, ale v konečném důsledku to vůbec nevadí. Po tradičíním úvodním seznamování s postavami už, ale najiždí ta správná akce, kdy se střelivem ani souboji nešetří a například závěrečný souboj, kterého se účastní pouze dámy, se jen tak nevidí. Železní andělé jsou tak klasickým hongkongským snímkem z konce 80. let. ()

shinbone

policajt v civilu rozsekanej dvojicí motorkářů s šavlema, a podobný hongkongský akce! vapet potěšil necenzurovanou verzí a dabingem z vhsky. ()

montel

Hongkongská policie úspěšně zničila obrovská opiová pole a zakončila tak svůj úkol. To se nelíbí zločinecké organizaci v čele s Madame Sue (Yukari Ôshima), která začne členy policie brutálně vraždit. Policejní oddělení si neví s touto lstivou a zákeřnou ženou rady a tak povolají do akce Železné anděly, aby nastolili pořádek... Skvělá akční podívaná ve stylu Ultra Force nebo Red Force. Dokonce to má i dobrý příběh a skvělého záporáka. Pro milovníky asijských rychlostříleček povinnost. 75% ()

RoyBatty444

Akčný ˝nářez˝ s minimalistickým dejom a odpovedajúcimi dialógmi. Nedá sa mu uprieť atmosféra vymazlené akčné scény, v ktorých nikdy nieje núdza o tony olova a kung fu. ()

4848

Skvělý akční film, přestřelky výbuchy a navíc dobrá hudba dělají s železných andělů jeden s nejlepších hongkongských filmů. ()

lajkus

Z nějakého mě neznámého důvodu, jsem si dneska vzpomněl na Železní andělé 1 a 2. Filmy, které jsem od svých 15ti let neviděl ani jednou, protože jako 12tiletý sráč jsem je viděl asi 1000krát a neustále jsem si je od dědy (který je měl na origo VHS) půjčoval. Musím znovu zhlédnout a zjistit jestli jsem byl 12tiletý debil a nebo jsou tohle jedny z nej akčňáků, co jsem kdy viděl... ()

cachanell

No, chvíli jsem přemýšlela, zda se nejedná o parodii. Ale nejedná, oni to fakticky mysleli vážně. A další mé překvapení, na ČSFD v červených číslech. Pro mne - NE, tohle se opravdu nepovedlo. ()