Alexej Sokolov, skúsený hasičský inštruktor, chcel po smrti svojho podriadeného skončiť s náročnou prácou a venovať sa inému oboru, ale nečakané udalosti mu v tom zabránili. Leto v Rusku je horúce a vo vzdialenej oblasti vypukli rozsiahle lesné požiare. Sokolov sa vydáva na novú misiu do oblasti Karélie a berie so sebou aj pomocníka, drzého nováčika, ktorý je zároveň priateľom jeho dcéry. A táto úloha bude oveľa ťažšia, než si dokázal predstaviť... Hlavnými hrdinami príbehu o hrdinskom boji s katastrofálnym lesným požiarom sú hasiči - Alexej Sokolov, veliteľ brigády, a Roman Iľjin, pracovník Ministerstva pre mimoriadne situácie Ruskej federácie, ktorý sa zoznámi s Alexejovou dcérou Jekaterinou. V dôsledku rozsiahlych lesných požiarov v Karélii vzniká mimoriadna situácia, v ktorej ide mnohým ľuďom o život. Obývanú časť vzdialenej oblasti obklopili plamene a v ohnivej pasci môžu zahynúť stovky vidiečanov, ktorým nemá kto pomôcť. Šesť členov malého tímu Alexeja Sokolova sa zrazu ocitne v epicentre požiaru, ktorý sa však šíri príliš rýchlo. (TV JOJ)

brasek

Filmári sa pochlapili, emócie v niektorých momentoch príbehu fungujú. Samotný príbeh je však jednoduchý, mierne mi niektoré scény pripomínajú americké kinohity. Odychovka na jedno pozretie, bez hlbšieho filmového zážitku. ()

PTuranyi

Aj Rusko má svojich hrdinov zápasiacich s ohňom čo spolu s obrovskými požiarmi na Sibíri zrejme dalo podnet na vznik tohto filmu v mnohom podobnom filmu "Hrdinovia ohňa". Takže máme možnosť sledovať partiu hrdinov, všetko molodci, plus jedného lúzera, ktorý to na hrdinu dotiahne. Odhodlanie, lásku, obetu a šťastný koniec, Všetko kvalitne produkované, zahraté a do poslednej scény vykalkulované. To je však chybička takmer každého hrdinského filmu "Hrdinov ohňa" nevynímajúc. 75% ()

Sa.sa

Zatraceně dobrý katastrofický velkofilm plný kvalitních scén i děje... Po vizuální stránce i efekty jsou úžasné... No a emoce jsou na maximu... ()

Wolv3rine

No tvl, Rusko a jejich inteligence v praxi. Jsme moc těžký, proto z buchanky, kterou táhneme v podvěsu pod Mi-8, vyhodíme vsechny matky a babky, a nechame v ní jen jejich děti. Co na tom, ze vrtulník je prázdnej a vešla by se do něj celá vesnice, radši potáhneme 3t navíc, aby mohlo nastat "kulervoucí" loučení srovnatelné snad jen s cestou do koncentráku. A takových ho.en je to plný až po okraj. 2012 je proti tomuhle paskvilu intelektuálně-filozofický epos.. ()