České rybí legendy

Česko, (2021–2023), 7 h 48 min (Minutáž: 52 min)

Sportovní rybářský šampion Jakub Vágner tentokrát na stopě vodních velikánů našich řek... I když Jakub Vágner procestoval za rybami skoro celý svět, vždy ho zajímalo, jak velké ryby žijí u nás doma. Rybí obři přežívají desítky let v hlubinách, kde skryti pod vodní hladinou rostou a sílí. Jednou se ale prozradí a tehdy vznikají rybí legendy. Diváci se mohou těšit na štiku obecnou, která Jakuba vždy fascinovala. V dalších dílech se Jakub vydává po stopách úhořů vysoko proti proudu Berounky, do míst, která popisoval Ota Pavel, nebo představí dravce, který nemá přirozeného nepřítele – sumce velkého. (Česká televize)

Recenzie používateľa Tadas k tomuto seriálu (5)

České rybí legendy (2021)

České rybí legendy patří k nejlepším dokumentům od Jakuba Vágnera. Tři epizody, tři skvělé díla. Ukázka toho, jak nemusíme cestovat ani nikam daleko, ale že máme nádhernou, mnohdy i nedoceněnou krásu přírody i tady u nás v Česku. Těším se na další díly. ()

Candát (2023) (S02E01)

Jakub se vydává po velkých candátech do všech koutů ČR. První lokace Davle a moje milovaná řeka Sázava. Potom přehrada na řece Bílině, Morava, Orlík, Vltava v Praze, Labe. České rybí legendy považuji za nejlepší dokumentární seriál od Jakuba Vágnera vůbec 👍 Prostě paráda. Není co tomu vytknout. ()

Parma (2023) (S02E02)

Parma, bájná ryba našich vod. Bohužel pomalu mizí... Můj sen je chytit parmu 80+, teď jde o to, zda je to vůbec reálné. ()

Pstruh (2023) (S02E03)

Pstruh potoční. V dnešní době už velice vzácná ryba, bohužel jejich populace furt ubývá a pokud se něco nezmění tak z našich vod zmizí. ()

Kapr (2023) (S02E05)

Jakub se vydává chytit velkého kapra zejména na Orlík. Není to lehké, ale díky ochraně kaprů a zavedení horní míry K70 se velkým kaprům daří a s každým rokem se chytají větší a větší kusy. Jsem rád, že Jakub ukázal na konci dokumentu i realitu dnešních kaprařů a jejich mafiánské spolky, kde za to, že chytáte na jejich místech, vám jsou schopný udělat cokoliv.... Je to hnus a bohužel kaprařská lobby a byznys hejbe celou rybařinou tady v ČR. ()