S Jakubom na rybách

(relácia)
  • Česko S Jakubem na rybách
Česko, 2005, 20x23 min

Rybařit budeme především v krásných revírech u nás doma, ale v každém díle si na své přijdou i příznivci zahraničního rybolovu. Věnovat se budeme všem známým i méně známým technikám lovu a vydáme se po stopách rybářských novinek a vynálezů. Setkáme se s mnoha celebritami ze světa rybaření ale i sportu, umění či politiky. Celý realizační štáb však věří, že náplň pořadu budou časem ovlivňovat i sami diváci a rybáři s dobrými výsledky.

Pořad S Jakubem na rybách představí rybaření ve zcela novém světle, ve světle sportovního ducha. Ryby zde budou představeny jako ušlechtilý soupeř, který se vrací vodě. Diváci se přesvědčí o nesmrtelné pravdě pana Wericha, že rybaření může být skutečně sport. (oficiálny text distribútora)

Attta

Tady oproti Rybím legendám musím dost ubrat na hodnocení za idiocký komentář a zpracování. Škoda. PS: Pro ty co viděli tohle a moc se jim to nelíbilo, doporučuju dokument Rybí legendy Jakuba Vágnera, který se s tímhle nedá srovnávat (pozor, je zde materiál použitý právě z tama, ale tam je zrpacovaný daleko líp). ()

Kolssteyn

Na to, že se jedná o rybaření, mě tento dokument velice překvapil (soudě jen podle dílů AMAZONIE). Velice zdařilé! V lecčems dalece překoná podobné cestopisné dokumenty z produkce post-socialistické ČT. Hudba (tatíček Vágnerů umí), kamera i pojetí filmu na úrovni. Škoda jen, že to nebylo 100% cestopisné, ale na můj vkus značně rybářské a komerčně kouskované po malých úsecích na co nejvíce DVD. ()

SOLOM.

Jakub Vágner je celkem frajer. Sice taky nejsem žádný zapálený rybář a prut jsem držel v ruce snad dvakrát v životě, ale podobné pořady mi rozhodně nevadí. Rád si rozšiřuji obzory a hlavě se rád dívám na pěknou přírodu. Pořad o rybách a rybaření je o tom, že se v něm kecá o rybách, rybaření a ukazují se různé techniky a triky – takže ty co podobné věci nebaví a nezajímají, potom nechápu, proč si na tento pořad stěžují… ()

MM_Ramone

Ryby mám rád jedine na taniery. Pekne opečené, vysmažené, či inak kulinársky spracované. To ako sa lovia ma vôbec nezaujíma. Nemám nič proti rybárom, veď každý máme nejaký ten koníček, ale mňa to rybárčenie naozaj nebere. Sedieť dlhé hodiny pri vode s udicou nepovažujem za žiaden príjemný relax. Takže tento projekt ide úplne mimo mňa. Naviac Jakub Vágner, ktorý je sprievodcom reláciou, mi je vrcholne nesympatický. * ()

Jara.Cimrman.jr

Kapra od velryby většinou rozeznám, ale pstruh a žralok jsou si na můj vkus poměrně dost podobní. Taky jsem nikdy nechytil tááákhle velkou rybu a vlastně ani žádnou jinou. Když však Jakub sofistikovaně pátrá po rybě a následně s ní svede souboj, tak je to pro mne o něco zábavnější než vysedávání u rybníka, ale zase ne o tolik. ()