Boba Fett a Fennec Shand sa ocitajú uprostred vyhroteného konfliktu. (Disney+)

MiniMinion

Jéje. Rodriguez opět dokazuje, že prostě není moc dobrý režisér. Po dvou slabých epizodách se zhostil finále a opět to bylo slabé, respektive jeho režie byla bezpečně nejslabším článkem. Moc nezvládl udělat zajímavou akci, až na pár scén (např. když poprvé Boba a Din používají jetpacky) vlastně byla nenápaditá a nepůsobivá, a necítil jsem prakticky žádné napětí. A celkově byla epizoda hrozně zmatená; tragický pacing, Boba je zřejmě naprostý idiot protože jeho rozhodnutí nedávají smysl, Fennec tam prostě vůbec není, Santo byl z naprostého borce z komiksů předělán na úplně zbytečný chodící koberec, a ani nebudu mluvit o biker gangu, ti zde byli opravdu trapní. A to už není zcela Rodriguezova chyba, Favreau tentokrát nezvládl scénář. Zábava byla sledovat Pyky, jak stojí uprostřed ulice bez krytí a střílí přesně na brnění. Abych ale nemluvil jen negativně - nějaká ta akce byla dobrá, hlavně jetpack scéna nebo ta s rancorem, Mando a Grogu jsou zabijácká dvojice, Peli byla zábavná, CGI mě až překvapilo kvalitou, Cae Bane byl borec (i když ten souboj s Bobou mohl být mnohem lepší), a celkově tu byla spousta dobrých kvalit. Ale i pár špatných. V pohodě finále. Slabších 7/10. ()

RoneXxXD

:) Cad Bane zabit, a to uběhl sotva první díl od zjevení. Každopádně je velmi vtipné, jak si celý seriál uvědomuje, že Boba je až moc soft. Nevím jestli to má bejt joke, nebo narážka že to tak původně nemělo bejt a nakonec tedy za zprznění může někdo jinej, ale je to fakt funny. 35% ()

tomik99

Nadmíru akční díl, který jen potvrdil moje nejčernější obavy z minulých dílů. Fett jako postava zkrátka nefunguje. Tatínek, který všechny poslouchá a nechá si do všeho kecat, se nakonec ze řetězu neurval ani v posledním díle. Co také čekat od režiséra Ality: Bojového anděla. Druhá jeho epizoda a druhý naprostý průser. Herci nehráli, postavy se divně pohybovaly jako roboti a dělaly nesmyslné chvaty, dabing postavám neseděl na pusu. Těch rušivých momentů bylo hned několik, ale i to bych dokázal odpustit. Co už ale nedokážu odpustit, je bezduchý příběh, který opět NIKAM nevedl. Když si odmyslíme ten fanservis, co z toho nám zbyde? Jen zničili postavu Fetta, a kdyby se neobjevily postavy z jiných seriálů či komiksů, tak tuto žumpu nemá kdo táhnout. Šílený, šílený a znovu šílený. ()

bif

Kéž by se Rodriguez míň soustředil na parodování sebe sama a víc se snažil, aby posledni díl nebyla sračka. Obří mechové, kteří za 10 minut z pár metru netrefí obří dav? Check. Všichni záporáci totálně vypatlaní? Check. Je ti po geniálním šestém díle megazklamání? Ano. 55%. ()

aR3Zz

Velké finále bylo sice velké, ale místy značně trapné. Cirkusáci mi vadili od začátku (barevní šašci na čoprech), ale teď ta směska všech postav, které jsme za 6 dílů potkali, to už bylo moc. Zase to celé odtáhl Mando a Boba byl opět jen do počtu. Celkově mu vlastně jeho seriál ukradli jiní (Fenec, Mando). 75% ()

TomasRichtr

Tohle že je finále série? Pf. Doufám, že tím tenhle seriál skončil, protože fakt mě nebavilo koukat, jak z jedné z nejvíc badass postav celého Star Wars loru udělají malou děvku, která vždycky dostane na prdel nebo je udupaná argumenty jiných. Už to zaznělo hodněkrát, ale řeknu to ještě jednou - jediné dobré epizody byly ty, kde se ta malá senilní děvka nevyskytovala. Celá série byla úplně debilně postavená, doteď vlastně nechápu, proč nás nutili sledovat zápletku o tom, že malá děvka Boba nemá respekt u ostatních dětiček na pískovišti. Kde jsou nějaký stakes? U Mandaloriana víme, co je v sázce, když to s malým Yodou pojebe a celou dobu trneme, jak to dopadne. U Boby je maximálně v sázce infarkt, pokud si dá tučnější jídlo a další random bad guy mu naplácá na holou. Už od první epizody je to blbě postavené a pěkný vizuál a fan service motivy z toho dobrou show neudělají. Pryč s tím. Doufám, že Kenobi nebude podobná sračka. ()

Wyrdas

Co bych dílu vytkl je, že je tu rozsáhlý syndrom stormtrooperů. Nikdo se zas neumí trefit. A to ani super robot, superzbraněmi do lidí, jenž běží rovně a velmi dlouho před ním. Ale jinak je to docela cool jízda. Frodo v mithrilovém oblečku zkrotil zlého Rancorna, zlý Cad Bane si střelil duel s hodným Bobou (ošklivý Mando nebyl přítomen), Cyber děti dostali na budku, Krrsant vypiloval svou speciální schopnost vyléčit si rozlámaný kotník během běhu na pět set metrů a zlý syndikát pobíhal pod starostou a v myslích jim hrála jen ta jediná "pověste ho vejš, ať se houpá". Až na drobné výtky to bylo poměrně čestné vyústění Zákona podsvětí. ()

lookin328

Ale jo… ja se ptám, proč bych tomu nemohl v klidu dát 4 z 5… efektivní rancorn, efektivní battle troopers, CGI na topu…. Jasně, na tu pátou tomu chybělo dost, ale hezká 4z5 to je. Perte to do mě dál… ()

Najt

Finále bylo drsné. Akční nářez celý díl. Konflikt totiž vyeskaloval, k čemuž směřovaly už předchozí díly. Byla to efektní jízda. Chyběl mi trošku lepší závěr, tohle bylo moc uspěchaný. Ale vesměs tam bylo všechno. Kámoš se vrátil, Mando se vydává dál, Fett ubránil planetu a našel se i ztracený šerif. ()

Sidarius

Já jen doufám, že ta negativní hodnocení a "recenze" nepatří ve skutečnosti fanouškům SW, ale někomu, kdo Star Wars ani tak moc rád nemá, jenom rád něco kritizuje. Přitom jsem zatím v těch kritikách nenalezl nic, co by neplatilo o Star Wars už od prvního filmu nebo co by dávalo smysl. Kritizovat měkkost (na kterou jsou schválně v seriálu narážky) a motivy Boby může někdo, kdo neviděl nebo nepochopil jeho vzpomínkové sny a hlavně pak druhou epizodu (možná zkuste mrknout na Tanec s vlky a pochopíte to). Kritizovat moc akce ve finální epizodě, zvláště po několika spíše ukecaných dílech (což bylo také kritizováno mimochodem) mi přijde také úsměvné, protože kde má být vrcholná akce, než ve finální epizodě? Skutečně si umíte představit epičtější, emotivnější ale zároveň vkusné a citlivé využívání postav, příšer a celkově lore Star Wars? Skutečně máte rádi Star Wars 4, 5, 6 a přišlo vám na tomhle díle něco, co na rozdíl od nich nedávalo smysl? Kdy jste je viděli naposledy? A kolikrát jste je viděli? Naopak, mě ta akce přišla spíše o něco realističtější, protože Pykeové umí rozhodně střílet lépe, než Storm Troopeři a v mnoha případech byli hrdinové doslova na kolenou nebo velmi blízko smrti (které tam obecně nebylo málo na obou stranách). Jako ze sequelů jsem byl jako fanoušek Star Wars celkem zklamaný, protože mnoho věcí bych si uměl představit lépe a hodně mě štvalo, že to nedrželo jednotný směr a linku, ale každý tvůrce si to pojal po svém a snažil se přebýt toho druhého a místo aby se oba podřídili duchu Star Wars, tak se tam mermomocí snažil narvat něco ze sebe. Jon Favreau a Dave Filoni jsou jiní, dělají to hlavně pro fanoušky (takže i pro sebe), pracují jako tým, doplňují se a hlavně, využívají stávající lore a citlivě ho rozšiřují a nezkoušejí šokovat za každou cenu a vymanit se ze "Star Wars vzorce", protože pro něj máme Star Wars rádi. Pro někoho to může být málo, ale skutečný fanoušek Star Wars, který na nich vyrostl, to podle mne nemůže nezbožňovat. Scénář: *****, Režie: ****, Akce: *****, Napětí: *****, Emoce: ****, Hudba: *****, SW feel: ****** SPOILER na konec: FETT BOBA BOBA BOBA FETT BOBA BOBA BOBA FETT (kdy už to sakra bude na Youtube???) ()

Maniax

Největším problémem je, že to byla šílená nuda. Půl dílu se střílí stříkacíma pistolkama do štítů megadroidek. Když se objeví rancor, je to docela fajn, ale to nestačí. Jakože vůbec. Doufám, že Rodrigueze ke SW už nepustí, bylo utrpení se na to dívat. Cad Bane ve finále nazdárek, kterej se chová jako arogantní teenager, co si chce dokazovat svojí alfovitost. Temuera je špatnej Boba a hodně průměrnej herec, vůbec mu to nejde věřit. Na druhou sérii ať se vyprdnou, nemá to cenu, beztak z toho udělali prequel S3 Mandaloriana. ()

ACDCKL

Poslední epizoda už měla mouchy oproti předchozím dvěma epizodám. Logika některých rozhodnutí hlavních hrdinů, záporáci nakonec takoví nijací krom Cad Bana (u kterého mě tedy mrzí to zakončení). Ale scénka s Rancorem a Groguem to nakonec zachrání alespoň na 4* hodnocení. Už aby byla nová sezóna Manda, ten je momentálně tahák SW světa. Třeba však v květnu překvapí návrat Bena Kenobiho. ()