Tajomstvá sa odhaľujú a Boba Fett sa dozvedá novinky. (Disney+)

drackula

Naozaj nerozumiem prečo je aj táto epizóda skôr Mandalorian 2.5 ako Boba Fett. Epizóda to samozrejme nie je zlá a asi kvôli Hamillovi je to najlepšie hodnotená epizóda z celého seriálu, ale mňa to až tak moc nevzalo. Chcem ulice Mos Espa a boj o nadvládu. Nie výcvik Jediho. 70% Disney plus ()

kenkaku

Opět “Tlustý Bob” 90% epizody nikde a epizodě to (jak jinak) prospívá. Obsahově jde jen o snahu naroubovat předchozí Mandalorianovu epizodu na předchozí 4 a upřímně mě to nijak nevadí. Seriál se stejně neubírá jak bych chtěl (chronologické vyprávění) a obsahově je to zajímavější bez Boba (btw. dnes už je digitálně možné opravdu vše... herce netřeba :)). Navíc “zatažení” starých známých epizodě jen prospělo. ()

MiniMinion

Filoni a Favreau jsou neskutečně silné duo. Je to fan service? Samozřejmě, ale je provedený správně a citlivě a dává naprostý smysl. Tahle epizoda je naprostý love letter všem fanouškům Star Wars, něco si zde najdou milovníci původní trilogie, prequelů, sequelů, animovaných seriálů a samozřejmě současného Mandoverse. Snad jen fanoušci Boby Fetta nadšeni nebudou… Jinak ale fantastický díl, jako by Filoni nahlédnul do mojí mysli a z ní vytáhl moje Star Wars fantazie které jsem měl jako dítě. Skoro se to nezdá reálné. Líbí se mi konflikt, který se uvnitř Dina odehrává, i když má na sobě pořád helmu, jeho pocity a emoce jsou vždy jasné a zřetelné. Krásné vizuály, některé záběry byly fakt prvotřídní, stejně jako tentokrát i hudba. No a dále už asi musím varovat před SPOILERY!! Od předloňského fenomenálního návratu Luka Skywalkera jsem se těšil, až ho a Grogu…ho? Grogua? zase uvidíme, ale bál jsem se, že deepfake bude zase tak špatný jako tehdy. Naštěstí ale zaměstnali Shamooka a ten se postaral o téměř dokonalé CGI omlazení, vážně jsem byl ohromen. A jsem rád, že se nám vrátil Luke, kterého známe, ne jako Jake Skywalker ze sequelů, jak ho sám Mark Hamill nazval. No a kromě Luka další lahůdky jako Ahsoka, Cad Bane či Cobb Vanth… no seriál začíná nabírat neskutečné obrátky, škoda že nám zbývá jen poslední epizoda. Boba byl opět zastíněn, ale ještě to mohou napravit příště a udělat z něj hlavní postavu. 9/10. ()

warrenur

"Size matters not"...:) pobavil ma "pistolnik" zo starsieho serialu, ktoreho tri serie som nedavno dopozeral - Justified - Timothy Olyphant, totozna postava v inom oblecku. :) Parik Jedi-ov a zeleny kpec - par exotickych postav, ako som spomenul k predoslej casti. Nevyraznu seriu napravaju pridavanim popularnejsich postav. Pomaha to, i ked je to pribehovo pomerne slusny gulas. Inac, nebol to skor mithril chainmail, co dal Bilbo Frodovi? :) I ked z beskaru, pomedzi kruzky nejake ten laser asi prenikne, ci? :) ()

clump

Tohle je fakt čirá radost sledovat. Authentické nadšení a zatajený, místy i vyražený dech. Pocit, skoro jako bych seděl v kině na novém celovečeráku. Dave Filoni servíruje, co asi dost lidí čekalo od sequelů. Částečně jde o sázku na jistotu, ale vkusnou, nepřehnanou a ne tak samoúčelnou jako od J. J. Abramse. Emocionálně to funguje a stojí na vlastních nohách. Zároveň jde o vodu na mlýn názorům, že kdyby se sequely u Disneyho tak nespěchali a měl v nich prsty Filoni, mohly být lepší a organičtěji napojené na originály i prequely. Filoni umí evokovat poctivou Star Wars magiii, má dar příběhy s lehkostí zasazovat do širší kontinuity, doplňovat prázdná místa nebo podnětně naznačovat, co se mohlo odehrát mimo obrazovku/plátno. /// Menší odklon od Bobovi linky mě příliš netrápí, i když struktura seriálu je trochu podivná, ne že ne. Ale chápu, že je to všechno prostě součást košatější story a předpokládám, že se tahle diverzní akce zúročí. (Zdánlivě) pomalejší tempo mi i po tomhle dílu sedí. I tak to umí strhnout. Kdyby už nikdy nevznikl celovečerák a SW pokračovaly navždy jen formou seriálů, kde můžou víc dýchat, asi by mi to příliš nevadilo. /// Další náhodné poznámky: Pokračuje nálož slastných maličkostí a detailů. Mravencodroidi, žaby, ZVUK N1 STARFIGHTERU! Další střípek rozkazu 66. Cad Bane je hnusák, vypadá víc jako degen než v TCW. Luke mnohem lepší, nebyl jsem si jist, jestli po přechodové fázi s CGI-heavy podobou na konci S2 Manda nepřešli k pouhému namaskovanému herci, co se Markovi za mlada podobá. Ale zřejmě jde prostě o lepší CGI. /// P.S.: S výše zmíněným děním mimo scénu, naznačováním širšího univerza, domýšlením, určitou zkratkovitostí, která podněcuje představivost, pracovaly SW už mnohokrát. Je to jedna z věcí, které mě na nich už od začátku fascinovaly. Když se to dobře podá, zážitek se umocňuje a diváka to stimuluje. Opět se mračím směrem k Abramsovi, v jehož dílech podobné pokusy vedly spíš ke zmatení a WTF momentům v publiku. ()

tomik99

Na seriál zřejmě už nemůžeme nahlížet jako seriál čistě o Bobovi. Filoni a Favreau nám dávají "jejich" vlastní sequelovou trilogii, která se bude neustále rozrůstat o nové příběhy a postavy. Myslím, že i další řada Manda nebude čistě o Mandovi. Byl to zase jeden velký fan-service, ale mohl bych to sledovat hodiny. Výcviky Jediů mě vždy bavily, tohle byla skvělá vzpomínka na Tatooine a vlastně i na tu blbou Epizodu VIII. Luke, Ahsoka, Cobb a Cad Bane? Co víc chtít? Víc už nejde! A skvělý deepfake, značné zlepšení od minule. ()

aR3Zz

Jak zde někdo již psal: Moc Manda, málo Boba. To je výstižné, ale upřímně - Manda máme raději! ;-) Spojení za mne funguje, celé mě to moc baví a hlavně je jasné, že se schyluje k válce, na tu jsem zvědav! 90% ()

Hellierer

Ačkoliv to seriál The Book of Boba Fett evidentně vzdal, tak tenhle další díl Mandaloriana jsem si užil měrou vrchovatou. Navíc je příjemné vidět, že se posily v rámci týmu pro vizuální efekty z konce druhé série vyplatily a jistý element už není tak rušivý. ()

Wyrdas

Starej, dobrej R2D2... zase vše co řekl, to vypípali. Sprosťák nepoučitelnej. Mravenčí roboti mě upřímně dostali. To byl opravdu dobrý nápad. Jako velký milovník westernů hodnotím dvěma hvězdami. Protože zbytek je téměř odpad. Parodie na Jedi učí loutku baby Yodu. Sorry, ale on se fakt vždy pohybuje jako plyšák na provázku. (Pokaždé a vždy, ale v tomto díle je to obzvláště patrné). Takže na jedné straně velmi cením Cad Banea, protože na něj jsem se opravdu těšil. Na straně druhé celý tento díl vlastně nic moc nepřinesl. Moc táhlé a zbytečné. V kasinu opět nehráli tu naši, což zřejmě vyústilo v onen bombový nesouhlas. A v poslední řadě musím říct, že Ahsoka mě osobně moc neoslovila. Naopak. Představoval jsem si ji (na základě časopisů, knih a animovaného seriálu) úplně, ale opravdu úplně jinak. ()

celticek

Když fanoušek uvidí jednoho nespecifikovaného droida - musí být spokojen. Zase je to ale taková proplétačka vším možným. Přitom skvělých postav má SW nepočítaně. Westernový konec byl fajn, i ten padouch - pořád přemýšlím, kde jsem ho viděl. Rosario je krásná, snad bude mít taky vlastní spin-off. ()

Najt

Asi nejlepší díl Boby Fetta. Je trošku paradox, že v těchto dvou epizodách si Fett ve svým seriálu absolutně nezahrál. Jenže Book of Boba Fett není tak úplně jen o Fettovi, ale o provázanosti s příběhem Mandaloriana a částečně i jako příprava na 3 sérii Mandy. Takže za mě super. Co si ale Grogua vybere, na to si musíme počkat. ()