Sucho

Agent Aaron Falk (Eric Bana) se po dlouhých dvaceti letech vrací do rodného města, aby se zúčastnil pohřbu dávného přítele z dětství Luka, který údajně zabil svou ženu a dítě a poté si vzal život. Zřejmě se stal obětí šílenství, které sužovalo místní obyvatele po více než desetiletí strašného sucha. Falk neochotně přislíbí, že se na chvíli zdrží, aby případ vyšetřil. Jeho návrat však otevře staré rány a odhalí temná tajemství odlehlého městečka, například nevysvětlitelnou smrt sedmnáctileté Ellie Deaconové. Falk má podezření, že spolu obě tragické události nějak souvisejí, přestože je od sebe dělí desítky let. Snaží se dokázat svou i Lukovu nevinu a naráží přitom na hradbu předsudků a nahromaděný vztek vyděšené komunity. (HBO Europe)

SatyR.film

Prostredie austrálskeho vidlákova sužovaného suchom, kde každý každého pozná, príjemne dotvára atmosféru dvojhodinovej drámy, kde sa po celý čas nič nedeje. Rozuzlenie príde ako vždy až na záver dvojhodinového zívania, kedy sa prebudíte ale na riť z toho nespadnete... slabé 2* ()

dannyyy

Nevěděl jsem do čeho jdu. Neviděl trailer, nečetl popis. Dostal jsem slušné, pomalé krimi/drama, ve kterém se (vy)řeší dva případy vraždy. Jedna z přítomnosti, jedna z minulosti. Nic mysteriózního zde nenajdete, ale na konci filmu, kdy jsou karty rozdány, vám proběhne v tom suchu mráz po zádech. 70% ()

warrenur

Pribeh fajn a vsetko by som zhltol, ako nevrazivost miestnych, tazky zivot, komunitu a nalady v nej. Zaver bol emotivny a dost silny. Avsak, aku uz len moze mat doveru a "jurisdikciu" niekto, desatrocia zijuci inde a kazdy z miestnych, s ktorymi sa chce rozpravat mu vyleje svoje srdiecko?! Zvlast, ked ich opustil ako podozrivy? Neskutocne ma to rusilo. I ked nakoniec "uvedomenie" pana miestneho "vysetrovatela" prislo. Drobnost -  s brokovnicou od boku na nejakych 60-80m? sure...:) Kvoli pribehu odporucam. Ale ma to svoje logicke diery. 60% ()

Daiker

Pomalé kriminální drama...... Styl vyprávění mi vyhovoval, sice pomalejší tempo, ale na zimní odpoledne to sedlo 🙂.... A prostředí Austrálie se mi vždycky líbilo ()

Trixinka

Očekávala jsem dobrou kriminálku s australským prostředím, dostala jsem natahovanou nudu s "šokujícím" odhalením vraha na konci. Jediné pozitivum bylo to, že na Erica Bana se pěkně koukalo :) ()

Likan7

Průměrná kriminálka skoro bez nějakého výraznějšího vyšetřování, kterou zabijí nezajímavý scénář. Kamera je solidní, Bana taky, jenže se tu jednoduše skoro nic neděje. Flashbacky do minulosti a tajemství vraždy z minulosti je to jediný, co se tady dá vnímat výrazněji pozitivně. Stejně tak všechno vysvětlující závěr, jen škoda, že nevíme jak se zjištěním Bana naložil. Škoda fakt šnečího tempa, protože je pak film prázdný jak to městečko samotný. ()

brigante

Pěkná mysteriózní detektivka s Ericem Banou v hlavní roli. Velmi solidní herci, hezká kamera, pomalu se rozplétající příběh o dvou časových rovinách. Překvapivě moc dobré. 8/10 p.s. Uvidíme se za dalších dvacet let. ()

papadoce

Dráma, na ktorej je najpútavejšia hudba, najzaujímavejším príbeh, najuveriteľnejším herecký výkon Erica Banu a najfamóznejším spôsob akým je natočený záver, avšak tak trochu sa to vlečie ako hlien. Sympaťák Eric Bana vyšetruje tragédiu v najsuchšom meste na svete, pričom odhaľuje aj nevyriešené tajomstvá z pred dvadsiatich rokov. Inak je paradoxom, že sa vyšetruje utopená čajka vo filme Sucho, pričom samotné sucho je natočené tak verne až smädí aj diváka. Nečakajte thriller a nebudete sklamaný, si myslím. Je to čistokrvná krimi dráma. Celé som to videl tak na 3 hviezdy, ale to ako fantasticky bol natočený záver a to pre oba prípady, ma jednoznačne presvedčilo o vysokom hodnotení. Musím povedať, že päť nedám iba kvôli rozvláčnejšiemu tempu, ale ľudia, zmobilizujte sa a šup s tým do červených. Výborná vec. ()

alldo.raine

Za mě příjemná detektivka s dobrým obsazením. A prostředí tvrdé australské suché pustiny tomu dává ještě větší intenzitu! Good choice! ()

Mamlas

Ve filmu se nic neděje a celé se to táhne jako hustší flus. Kdybych koukal z okna, vyšlo by to na stejno. Snad jediný pokus o dramatizaci je přes zpomalené záběry a neumělé CGI. Trapné. Jediné, co mě zaujalo bylo, že hlavní hrdina vypadal jako Dave Gahan a i se tak hýbal. Podivuhodné. Ale stejně to byla hypernuda a olympiáda v přetáčení. (12%) ()

Tominni

Velmi dobrá australská detektivka, kde se Eric Bana vrací do městečka, aby zjistil, co stálo za smrtí jeho přítele z dětství a zároveň se vrátil úmrtí jeho lásky z dětství. Zajímavě podaný film ve dvou dějových rovinách, který má dostatek napětí a emocí. ()

xxmurphyxx

Príbeh, jeho odhalenie a čakanie na surovo reálny klimax bolo to, čo ma držalo po celý čas pri filme, kde sa len chodí, rozpráva a nič nedeje. Navyše s hercom, ktorého mimika tváre je zaseknutá v tom istom polo blbom nudnom výraze v hlavnej úlohe. Nič z toho ma ale neodradilo, lebo prostredie Austrálskeho prdelákova nie je tak obohrané ako Detroitské predmestie s bandou fuckujúcich černochov, čiže dokáže zaujať a hudba mala tiež niečo do seba, taký ten príjemne nostalgický a ospalý tón. Navyše sa to všetko zo začiatku tvárilo ako kvalitný slow burn a preto moje očakávania na finálnu tragédiu antických rozmerov bolo na mieste. Bohužiaľ, ostalo to na pol ceste. čakal som teda ďaleko, ďaleko viac ako len klasickú premisu, že...............SPOILER všetko je to o peniazoch. A čo sa týka tej dejovej linky s utopenou láskou mladosti, tak to bolo maximálne nevyužité, povrchné a nelogické. Dalo sa z toho vyžmýkať iné drama a nie toto. Veľká škoda. KONIEC SPOILERU................Ale na prvé pozretie potešilo, druhé si už po tom všetkom nedokážem predstaviť. A vedieť ako sa to celé vyvrbí, tak do toho tak isto už nepôjdem. ()

Mamutol

Film je spíše sociální drama než klasická kriminálka. Vzpomínky Aarona Falka na svoje mládí, kdy byla nalezena jeho dívka utopená v řece, se prolínají s realitou, kdy jeho dávný přítel údajně vyvraždil svojí rodinu. Aaron vyšetřuje tuto událost vcelku neformálně a velmi pomalu rozplétá události, které tomu předcházeli. Tak jak postupně sbírá informace, vrací se na stará místa, která jsou nyní vlivem nedostatku vody vyprahlá a suchá, tak se dostáváme do silného a hořkého finále tohoto velmi smutného filmu. ()

blazma

Narazil jsem na to docela náhodou a musím říct, že ikdyž to není žádný Masterpiece. Tak to bylo docela zajímavé na sledování ()