Depeche Mode: Strangelove

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 1987, 3:47 min

Strange Love byl vydán jako první singl ještě před vydáním šestého alba „Music for the Masses“ britské elektronické kapely Depeche Mode. Pro tuto skladbu byly natočeny dva videoklipy, první natočil v roce 1987 nizozemský režisér Anton Corbijn pro video kompilaci Strange a druhou natočil v roce 1988 režisér Martyn Atkins. Černobílý videoklip se odehrává v ulicích Paříže, kde můžeme vidět členy kapely a v hotelových pokojích v Hotelu Lenox Montparnasse, kde můžeme vidět odhalující se ženy, které hrály modelky Rebecca Thornton a Nassim Khalifa, která v té době byla přítelkyně režiséra Antona Corbijna. Ve videu jsou všude vidět megafony, což bylo logo jejich posledního alba a také se prolíná hraná akce s animacemi. V americké MTV byly polonahé dívky nahrazeny obrazy členů kapely.
Od roku 2007 se hraje v Česku na divadelních prknech hra s názvem „Strange Love“, která pojednává o posledních fanoušcích Depeche Mode. (Trajektt)

Anderton

Niet divu, že vznikli dve videá k tejto sexy piesni. Corbijn správne pochopil, čo dodá skvelému singlu na videu tie správne gule a nakrútil ho... no pomaly ako striptíz. Dobrou voľbou bolo aj nakrúcanie v Paríži, tá proste k "zvláštnej láske" tak nejak patrí a naopak. Nedá nespomenúť aj video číslo dva, ktoré je tiež vydarené, ale originál (a Corbijn) je proste len jeden. ()

Trajektt

Tuto skladbu jsem od této kapely slyšel jako první a od té doby sbírám vše, co tato kapela vydala a dokonce i kapely, které předělaly jejich písně a také ty kapely, které je napodobují. Abych pravdu řekl, je to pěkná sbírka a doufám, že není všem dnům konec. Chlapci, teda spíše dnes už chlapi v černém se snad ještě nechystají do důchodu a nějakej ten šlágr jako Strangelove by mohli vytasit do světa. Viděl jsem dokument o natáčení alba Music for the Masses a tam Martin Gore říká, že nejdříve všechny jeho skladby na tomto albu skládal akusticky a později se to převedlo do elektronické podoby a až nakonec se naživo nazpívaly vokály. Do toho tam drnká tuto skladbu na kytaru a fakt to zní dobře. Během natáčení tohoto alba v Paříži natočili společně s jejich kamarádem a hlavně skvělým režisérem Antonem Corbijnem tento klip, kde vidíme mnoho turistických atrakcí, včetně Eiffelovy věže, dále pak zrcadlové koule na nádvoří Palais Royal a samozřejmě svůdné polonahé modelky, které laškují se všemi členy kapely. Mě osobně se nejvíc líbí scéna, jak Alan Wilder stojí s megafonem ve stromové aleji a vedle něj prochází babička s šátečkem na hlavě a civí na něj, jakoby ji ulítly včely. ()