Bloom se vybaví zapadlá vzpomínka a minulost se začíná prolínat s přítomností. Aishe to ve škole nejde, Silva se podělí o tajemství a školní večírek je za rohem. (Netflix)

HERGImanCZ

Kvalita seriálu zatím stoupá. U předchozích epizod mi přišlo, že si tvůrci nebyli jistí, zda dělají seriálu přístupný od 12 nebo od 15 let (beru věková omezení filmů a seriálů platná pro Českou republiku). Třetí epizoda Winx Sagy ale konečně většinu stopáže vypadá, že opravdu míří na ty o něco starší diváky. Díky tomu je vlastně i lépe stravitelná. Dialogy přesto místy váznou. Navíc se bohužel potvrzuje to, co jsem psal u epizody minulé. Když se Bloom chová celé tři epizody jako kráva, nikdo od diváka nemůže čekat, že s ní pak najednou začne soucítit. To ovšem neplatí pro Terru, do které jsem se dokázal vžít a bylo mi v určité části smutno společně s ní. Čím dál více se navíc projevují postavy Skye a Rivena, které mi přijdou výrazně lepší než samotná pětice víl. Sky je takový ten správňák, zatímco Riven je místy nepříjemný rejpavý humorista, který občas postavám nepěkně zavaří. Jedná se sice o silně šablonovité postavy, které jsou ale použity vcelku dobře a zajímají mě víc než třeba Bloom, Stella nebo Aisha. ()

Lenka.Vilka

Začínám se ztrácet v tom podhozenectví. Kdyby to bylo tedy to velké spiknutí, proč si Bloom brali zpátky do světa víl? Za mě to nedává smysl, pardon, fakt ne. Protože tím se akorát odhalí to velký tajemství. A není to jenom tím, že nemám dostatečně otevřenou mysl. Četla jsem knižní sérii na téma podhozenců. Ale tady to zatím nedává smysl. A musím se přiznat, že začínám přeskakovat teen kraviny. Takže z toho vyjde ve výsledku příjemná půl hoďka ;) ()