Za svítání zkoumají studenti nejenom svoje schopnosti, ale i pocity. Bloom a Stella se pouštějí do společného dobrodružství. Spálený je čím dál tím hrozivější. (Netflix)

HERGImanCZ

Winx Saga se začíná rozjíždět! Druhá epizoda je o něco lepší, hlavně její závěr, kde dostáváme trochu hutnější a temnější atmosféru. Můj největší problém je ale stále s postavami tohoto drsně tvářícího se fantasy. Rozhodně jsem pro to, aby hlavní postavy měly nějaké záporné postavy, protože to z nich koneckonců dělá lidi. Tyto vlastnosti ale nesmí přebíjet veškeré jejich klady, protože jinak budou pro diváka nesympatické, někdy až nesnesitelné, pokud to moc přeženete. To se začíná dít nejvíce u Stelly, která, ač to tak Speed Weed, scénárista této epizody, asi nezamýšlel, působí momentálně jako větší záporačka než samotná Beatrix. Doufám jen, že tvůrci zamýšlí nějaký vývoj charakterů, jinak se bojím, že veškeré následující emocionální scény založené na vžití se do postav budou vlastně naprosto prázdné. Nakonec bych ještě rád nadhodil myšlenku, že by mě docela zajímalo, jak fungují věci jako Instagram v tomto magickém světě. To má jako Facebook nějaké dedikované servery pro různé paralelní světy, nebo jak si to mám představit? A jak vlastně funguje volání mezi nimi? Tolik otázek a tak málo odpovědí... ()

Lenka.Vilka

Ok, takže kluci nejsou jenom na okrasu, perou se, protože jsou "specialisti". Ok, ok ;) vyřešilo se něco z minula, vyvstaly další otázky a bylo to dokonce i trochu napínavé. Ale něco mi v tom zatím stále chybí...jenom na mě stále moc univerzální vzorce do každého prostředí. Prostě ve fantasy světě, který je souběžný s naším, jsem čekala, že to bude něco víc, než ten drama na fantasy pozadí. Zatím je tam totiž víc toho drama než pozadí :( ()

RonnieSmith

Přijde mi docela úsměvné, že to má být škola pro víly a specialisty, ale řeší se tam podobné věci jako třeba v Riverdale. Čekala bych něco víc kouzelnějšího než zrovna instagram. Ale když pomineme ty části, které jsou součástí většiny netflixovských seriálů o středoškolácích, tak to zatím vypadá zajímavě. ()