Bloom začíná studovat na akademii Alfea a doufá, že díky tomu ovládne svoje kouzelné schopnosti. Škola je plná zvídavých studentů a najevo vychází první tajemství. (Netflix)

Lenka.Vilka

Asi jsem hloupá, ale já jsem to nepochopila :( vynechám tu teen zápletku, ohledně toho populárního, tý mrchy a té nové, která tomu má asi dát šťávu, aby se to líbilo holkám v určité věkové kategorii. Základní rozdělení schopností holek je fajn. Dá se s tím pracovat. K čemu tam jsou kluci, krom ukazování se, jsem nepochopila. Snad mi to vysvětlí příště. Slečna ohýnek je sympatická. Takový nevinný kukuč. Až na to, že neumí ovládat, co umí a je zrzka. Ginger power, která se poslední dobou razí je fajn, ale přiznejte se. Stejně se špípnete, když to vidíte přírodní :/ doufám, že mi příště řeknou víc. Protože tady se nejednalo o to, že by první díl dal otázky a já chci znát odpovědi. První díl naznačil spoustu logických nepovedenců. Mě osobně ani nevadilo, že se v prvním díle Bloom nic nenaučí. Toto stejně beru jako vedlejší linku příběhu. Ale oni vezmu vílí děcka, daj je do školy pod ochranou bariéru a řeknou jim, že za tou bariérou jsou příšery, přestože děcka tam v pohodě chodí. A co ve zbytku světa? Tam jsou taky? Proč by jinak děcka učili i prát se, když si děcka evidentně myslí, že venku je všichno happy. Tedy, chovají se tak a všude mají signál na lajkování. Čili je ta bariéra k ničemu, když se ven dostanou...Asi mojí pozornost měli rozptýlit víly a víláci. Hezké kulisy a tajemný les. Stejně nebudou lítat, tak se to nestane! A možná bych o pár let mladší o tomhle vůbec nepřemýšlela. A samozřejmě by to nebyl netflix, kdyby poslední dvě minuty nebylo něco, co vás donutí koukat dál. Protože si nejsem jistá, zda předchozích 49 bylo dostačujících. Snad se to rozjede.... ()

RonnieSmith

Když přejdeme ten fakt, že to nemá nic společného s originální předlohou, tak se na to dá dívat. Nedá se tomu vlastně ani říkat Winx. Netflix si očividně myslí, že když přihodí "dark" zápletku, oblečení a já nevím, protože všechno je tam nějak tmavý, tak to přitáhne každého teenagera. Vážně by ale udělali líp, kdyby se soustředili na to, co si o tom myslí ta věková skupina, na kterou míří, a ne banda čtyřicetiletých. Nemůžu to zatím nějak hodnotit, ale překvapivě se na první epizodu dalo koukat a některé části mě i zaujaly. Bohužel jsem musela snížit hodnocení kvůli postavě, která má nahradit Floru, jménem Terra. Zatím je strašně otravná a ta její scéna, kde si myslela, že je strašně hustá, když dusí kluka, protože jí naznačil, že má nadváhu, byla tak neuvěřitelně špatná, že se to kladněji hodnotit nedokážu. ()

Lvísrdce

Na první pohled taková americká verze Harryho Pottera (dokonce ho zmínili v úvodu). Zatím se moc neučí, jen řeší vztahy. Něco málo i akční scény. Pár skrytých tajemství. Kupodivu jim v té škole fungují mobily. Tako jsou to už všechno teeenageři, takže se tam mihne i nějaký náznak sexuality. Ale tak nějak se mi to vcelku líbilo. ()

Krnac

2,5/10 Prakticky nemám dôvod pokračovať. Tajemno o ktorom tu všetci básnia že je to prečo s tým pokračovali je na úrovni záhadná príšera behá po lese. Celá sekvencia v škole je ako zle prerobený začiatok knihy Harry Potter a kameň mudrcov, práve s tej knihy alebo filmu si mohli vziať autori príklad lebo by to tomu fakt pomohlo lebo mi príde že keby celá epizóda bola len objavovanie schopností a až ďalšia by bol príchod na školu nie len že by to pôsobilo normálnejšie a diel by sa mohol viac zamerať na školu a vďaka tomu by tu bol citeľný world building, namiesto toho tieto 2 epizódy dali do jednej, aj tak polka alebo tretina tejto epizódy sú flash-backy a rozbeh príbehu takže o toľko času by neprišli. Samotné scény v škole sú ukážka ako sa to nerobí, kebyže to je pre mladších pochopím ale doslova v 1. scéna je o tom ako niekoho zabijú a v cca 5. minúte máme nepriamy záber na roztrhané telo, ono si fakt niekto myslel že 15 a viac ročný to bude počúvať tie hlody dobrovoľne. Ok našlo sa tu pár hlášok ktoré znejú inteligentne ale to mi nevyvážilo tie s ktorých sa mi chcelo zastreliť, najsympatickejšia určite Múza ako utiahnutý introvert zažratý do hudby vyzerala zo všetkých tých postáv asi najviac prirodzene. Ostatné postavy ...... Prakticky jediná zapamätateľná scéna bola tá medzi Bloom a Múzou (alebo kto to bol) keď sa rozprávali o tom čo ich mágia spôsobila (pôsobilo by to oveľa lepšie keby Bloom nebola po tom lesnom incidente za debila). Možno tomu dám šancu ale mám aj lepšie veci v zozname, nemôže to byť celé tak zlé (ja viem že asi je). Edit: keďže som na projekt úspešne zabudol a pripomenul mi ho až YT znižujem hodnotenie na 1*, predtým som sa priklonil na 3/10 lebo dáku kvalitu to malo ale nie tak často aby som si to zapamätal, teraz 2,5/10 ()

HERGImanCZ

Podle první epizody to zatím vypadá na běžný teen seriál. Nikdy jsem nebyl nějakým fanouškem Winx. Viděl jsem pár epizod jako malý, takže ode mě žádné srovnávání nečekejte. Můžu se ale pokoušet hodnotit seriál jako takový. V první epizodě se nám představí hlavní hrdinky, které mají své teenagerovské problémy s rodiči, s kluky a mezi sebou, reagují přehnaně a často dost afektovaně. Vše je to zabaleno do tajemného magického světa, který je nám dávkován opravdu prazvláštně. Od všeho se dozvídáme opravdu malinko, takže to pak vlastně nepůsobí příliš uvěřitelně. Samotný vizuál v doprovodu se solidní hudbou ale působí příjemně a díky tomu to není vysloveně špatné. Jako úvod je to vcelku fajn a jsem zvědavý, jak se to dál vyvrbí. ()