Bloom dál hledá odpovědi se Skyovou pomocí. Beatrix se snaží utajit svůj zločin. Na Alfeu dorazí výjimečná návštěva a Stella z ní má rozporuplné pocity. (Netflix)

HERGImanCZ

Proč se už zase nikdo nechová alespoň napůl racionálně? Po dvou třetinách první série mohu říct, že seriál by vlastně sám o sobě nebyl tak špatný. Vizuál, hudba a vlastně i ta základní kostra děje, to všechno je super. Přijde mi, že si ale opravdu nikdo nedal pořádnou práci s tím, jak by měly být napsané postavy. Navzájem se bodají do zad, ale o pár scén dále to vlastně nikomu nevadí (teda až na výjimky). Kdyby se ale hloupost týkala jen vedlejších charakterů, tak to tvůrcům možná i nějak prominete. Ale když má ten samý problém Bloom, ústřední postava celého seriálu, tak je něco špatně. Pamatujete, jak Bloom v první epizodě dala Skyovi najevo, že nevěří lidem, které teď poznala? Tak hádejte co! V této epizodě to neplatí a vlastně jí vůbec nedělá problém se spolčit dokonce s někým, koho očividně nemá ráda. Je sice fajn, že je kvůli tomu pak hlavní postava nahlodaná a vše to dokonale podporuje její pocit, že je vše jedna velká konspirace, něco takového se ale musí dávkovat postupně. Výsledná atmosféra a tajemno epizody to sice trochu vynahrazuje, i tak se mi ale nelíbí to, že si tvůrci myslí, že všechny ty chyby diváci přejdou a odpustí jim je. ()