Tomáš s Terezou už pár rokov prežívajú lásku ako z učebnice. Tomáš ako meteorológ získal skvelú prácu televízneho moderátora počasia a Tereza sa (zatiaľ neúspešne) snaží rozbehnúť predaj a výrobu ručne šitých topánok. Kedy sa to zaseklo? Na Štedrý deň, keď Tereza pristihla napoly vyzlečeného Tomáša v domnelo chúlostivej situácii s populárnou televíznou moderátorkou. Chúlostivú situáciu by síce Tomáš mohol celkom racionálne vysvetliť, keby k tomu dostal príležitosť. “Zmierovačku” mu prekazí neplánovaný nocľah na policajnej stanici, a keď sa konečne dostane domov, narazí na prázdny byt a výzvu, aby sa zbalil a odsťahoval. Tomáš sa nechce vzdať bez boja, rád by Terezu obmäkčil nejakým veľkým romantickým gestom, lenže už akosi vyšiel z cviku. Našťastie má kamaráta Karla, filmového fanatika, ktorý má jednoduché riešenie – prečo sa neinšpirovať scénami zo slávnych romantických filmov? Lenže Tomáš vzápätí spozná, že to, čo stopercentne funguje na filmové hrdinky, nemusí nutne fungovať aj v sivej realite, zvlášť keď prevedenie pokrivkáva, alebo keď sa do cesty pripletie charizmatický fotograf, ktorý sa o Terezu zaujíma viac, než je zdravé. (CinemArt SK)

Prubner

No a zase: komedie by měla být vtipná. Scénář je sice dramaturgicky v pořádku z hlediska stavby příběhu apod. Ale co je to platné, když je v něm minimum humoru. A to málo komických situací, které se v něm přece jen vyskytnou, je zabito topornou režií, resp. topornými herci (Orozovič). Kdyby stejný příběh zpracovali vtipnější a invenčnější scenáristé, natočil to lepší režisér a někteří herci se vyměnili, mohla vzniknout povedená věc. Takhle lze vyzvednout jen krásnou Veroniku, na kterou se pořád příjemně kouká, a Matouše Rumla, jehož postava je ovšem žalostně nevyužitá. ()

blondboss

Síce priemerná, ale milá romantická komédia, ktorá preberá množstvo klišé z populárnejších svetových romantických trhákov, ale zároveň k tomu pridáva svoj unikátny pohľad na romantiku ako takú. Hlavné je, že sa na to príjemne pozeralo a určite to nepovažujem za stratu času. Navyše Veroniku Khek mám vcelku rád. Do štvrtej hviezdy mi čosi ale chýbalo. 65 % ()

Luswani

Tomuto filmu především chybí zásah kvalitního dramaturga. Špatné to nebylo, ale místy byla cítit neprofesionalita filmového řemesla. Věřím, že kvalitní tvůrci by i z takto banální zápletky dokázali vykřesat mnohem více. 60% ()

MIchael90

První polovinu jsem se nudil, což je škoda, neboť druhá půlka mě docela bavila. Vůbec mě neseděl ve své roli Igor Orozovič, zato Veronika Khek Kubařová zahrála velmi dobře. Filmové hlášky a odkazy velmi dobře, jen celý příběh a zápletka už tolikrát viděna.. Potěšila Iva Janžurová, která ač měla  malou roli, dokázala pobavit. ()

pafka

Dve veci stoji za to. Veronika, ktera vazne je schopna soji krasou donutit divaka zapomenout na unyly dej a Matous Ruml, ktery je to nejlepsi, co film muze nabidkou. Diky teto postave ma smysl rikat, ze je to komedie. ()

Alden_Larson

Hrozně stupidní film. Ze začátku jsem si myslel, že by mohl být aspoň dobrý, ale čím déle jsem film sledoval, tím míň se mi líbil. Děj není originální a byl by úplně jiančí, kdyby protagonisté zapojili mozek. Vedlejší postavy byly otravné, obzvášť postava Matouše Rumla mě hrozěn štvala jeho neustálými filmovými referencemi, které mi přišly nesmírně trapné. Film ani není dobře natočený, zdá se jako by kameraman dal kameru kam se mu zachtělo a začal nahrávat bez názoru režiséra. Herecké výkony nebyly hrozné, ale byly slabé. Film se taky snaží být vtipný, ale moc jsem se nenasmál. Hudba byla asi dobrá, ale ve dvou případech mi přišla nevhodná. 2/10 ()

Blazis34

Česká oddychovka, které nechybí originalita, ale v globálu jde jen o několik (tisíc)krát opakované téma odpuštění a vrácení se k sobě. Atmosféra filmu z Prahy na mě působila poklidně, Kubařová jakbysmet. Celkově hodnotím za slabší tři hvězdy - 50%. ()

JenYu

Umělé, vykonstruované, takové celé kožené, nepřirozené, bez jiskry. Herecky velmi průměrné (místy i podprůměrné). Vykrádání jiných filmů zpočátku vtipné, ale později už moc na sílu. Nevím, jak to popsat - mám z filmu pocit, jako když máte ulepené ruce a nemáte si je kde umýt. ()

fooggyy7 odpad!

Našel jsem toto v diskusích na webu: Kamarádka byla včera v kině a volala mi, že poprvé v životě po 30 minutách se ségrou odešly z kina...prý něco tak otřesného neviděla... ()

rigby

Sympatické herecké obsazení, ale trochu tápající scénář. Možná to chtělo oživit něčím originálním, stačil by aspoň jediný nápad. Takhle jsem na konci tleskal i rodinnému odhalení. Tři hvězdy tedy za herce a za úplně poslední lokaci - Kozákov s výhledem na můj kraj prostě miluju. ()

Grázl83

Chvilku je to dobré, ale pak je tam pitomá scéna a tak pořád dokola. Kubarova skvělá, dokonce i Emma dobrá, svůdná, ale Orozovic tragickej. ()

Winster

Matasek a vlasakova jsou super. Zbytek stoji za vylizkapsu...vsecko v nasich filmech je pokazde stejne...pravda je, ze se tu jen neprc... ()

Fuksinka

Tuctová romantická komedie, kterou lehce nad průměrem drží Ruml (perfektní sbírka nerdovských triček), Janžurka a odkazy na jiné romantické komedie. ()

doriana.g odpad!

Obsazení vypadalo zajímavě, hlavně dávalo naději, že tihle lidi do úplné chujoviny nepůjdou. Jenže, složenky se samy nezaplatí..... Jedno příšerné, nevtipné, křečovité klišé. Mimochodem, chtěla jsem jednu dát za to, že v tom nehrál Langoš, ale ani jeho absence tuhle sratchku nijak nevylepšila. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)