Chuligán a ostrý rocker Johnny Depp se zamiluje do bohaté a slušně vychované dívky, se kterou jej spojuje láska k hudbě. To se však nelíbí jejímu příteli...  Při očkování ve škole se do sebe zakoukají dobře vychovaná Allison z bohaté rodiny a rocker a výtržník Wade. Přezdívá se mu Uřvánek, protože mu často z oka skane slza. Allison má stejně dobře vychovaného přítele Baldwina a Uřvánek žije v rockerské partě, se kterou zpívá. Allison už ale nudí být hodná a chtěla by si poslechnout, jak Uřvánek zpívá. Její babička Vernon-Williamsová, která Uřvánka a jeho partu považuje za delikventy, jí to však nedovolí.
Uřvánek navštíví svou ostrou babičku Ramonu, která žije s Belvederem, a dostane od nich novou motorku. Allisonina babička pořádá přehlídku hudebních talentů, na níž vystoupí Baldwin i Allison. Za Allison tam přijede na motorce Uřvánek. Omluví se Vernon-Williamsové a chce vzít Allison do rockerského klubu; Baldwin ho však napadne. Allison protestuje a s Uřvánkem do klubu odjede. Rockerská parta ji přijme a Allison si s Uřvánkem zazpívá na pódiu. Oba zjistí, že jsou sirotci. Allisonini rodiče zemřeli při leteckém neštěstí. Uřvánkův otec, bombový atentátník, dostal elektrické křeslo. Baldwin s přáteli přijedou ke klubu, zapálí Uřvánkovu motorku a pustí ji z kopce do sálu. Dojde ke rvačce a policie zadrží hlavní výtržníky. Soudce pro mladistvé Allison pustí, ale Uřvánka pošle na pět let do výchovného ústavu...
Před vstupem do ústavu se k Uřvánkovi přitočí lehčí dívka Lenora, která ho již dávno pronásleduje, a prohlásí před médii, že je s ním zasnoubená a čeká dítě. Když se to Allison dozví, myslí si, že jí Uřvánek lhal, a vrátí se k Baldwinovi. Uřvánkovi vzkáže, že jeho slzy nenávidí... (oficiálny text distribútora)

neo93

Bláznivý muzikál, který byl nakonec moc dobrý. Na to, že muzikály rozhodně nejsou můj šálek kávy, mě Cry-Baby dost pobavilo. Je to díky ztřeštěným scénám, chytlavým písním, tak i samozřejmě osobností Johnnyho Deppa, který celý film táhne vzhůru. Hraje drsňáka a rockera Uřvánka (v českém dabingu to zní opravdu strašně, ale co už), co se zamiluje do slušné a vychované dívky Allison. Chemie, mezi těmito hlavními hrdiny docela funguje, zejména v kontrastu obou táborů, ze kterých oba milenci pocházejí, tedy Sekáčů a Sucharů, což zní v českém znění rovněž hodně zvláštně. Je také zajímavé sledovat, jak se Allison, v podání pohledné Amy Locane, dostane v jednu chvíli na stranu drsňaků, kde už vlastně zůstane až do konce filmu. Změnu vidíme jak povahovou, tak i vzhledovou, což je patrné třeba ve scéně ve vězení, kde jí to neskutečně sekne. Ačkoli je film jako takový dost jednoduchý a divný, já jsem se u něj dobře bavil. ()

Šňůra

Takoví Rebelové po americku. Rebelové jsou nám sice bližší, protože jsou čeští, ale tohle taky nebylo vůbec špatné. Navíc už dlouho jsem neviděl ve filmu tolik bizarních postav a příšerek. Kim McGuire s děsivou tváří a zkaženými zuby byla prostě úžasná. Strýčka Belvedera si zde s chutí vystřihnul Iggy Pop. ()

Fafyna

Taková zábavnější, stylovější a vtipnější Pomáda. Celej film je jako jeda velká karikatura, se skvělou hudbou a s vtipem. Fajn podívaná! (Hlavně na Johnnyho Deppa!) ()

mysiouxsie

Chvíli jsem váhala, na jakou nevkusnou retro sračku se to vlastně dívám..Pak jsem si tu přečetla jméno John Waters a vše bylo rázem ospravedlněno :D ()

iz67

Je legrační, jak se dočítám jen málokde, že je to hlavně parodie z Pomády. Docela fajn. Samořejmě až na otřesný dabing a překlad. ()

ostravak30

Docela mě překvapilo, jak dobrý snímek to je, protože když jsem viděl nízké hodnocení, říkal jsem si, že to bude asi slátanina. Ovšem Johnny Depp málokdy hraje ve špatných filmech. Především po hudební stránce snímek hodně překvapí. Hudba je velmi kvalitní a trufám si říct, že na tehdejší dobu by některé songy mohli být i hity. Muzikál dost dobře paroduje asi především Pomádu, ale nejspíš i jiné podobné filmy. Já se mockrát zasmál a parodie se vcelku povedla. Klasické muzikálové styly byly napadeny, ale pravdou zůstává, že film stačí vidět jednou. Myslím, že nic zajímavého se vícero sledováním v parodické Pomádě nejspíš nenajde. ()

Riverin

Cry-Baby je naozaj divný film, ale rozhodne nenudí, a to hlavne pre skvelú hudbu, zaujímavé postavy (jemne povedané) a Johnnyho Deppa, len škoda že nespieval on sám... PS: Tá ženská s tým ksichtom ma bude strašiť už do konca života :D ()

Tynkos

V první řadě - HUDBA SUPER! STYL 50's SUPER! K celkovému hodnocení filmu, je to něco mezi Hříšným tancem a Pomádou. Dvě společnosti dělené na slušňáky a gaunery, kde se dá dohromady díky zajiskření a zpěvu slečna slušňačka s pěkným gaunerem J. Deppem . Rozhodně tento film mohl být natočený lépe. Byly chvíle kdy jsem se zasmála směšné situaci, ale i naopak kdy jsem si říkala, že to je přehnaně trapné. Kdyby tam bylo více vážnosti než nesmyslně přehnaného humoru, mohl to být vážně dobrý film, škoda. ()

CocaCola

Film na který bych mohla koukat pořád! :D Úžasná hudba, úžasný humor a úžasný Johnny!... Miluju takovýhle přehnaný filmy. :) ()

Ilus odpad!

Tohle byla podle mě neskutečně trapná sračka, nezasmála jsem se ani jednou, párkrát se spíš chytala za hlavu, hudba mě vůbec nezaujala a celé to panoptikum taky ne. Deppův výkon byl sice dobrý a tenhle herec se mi asi nikdy nezprotiví, ale nemůžu pořád dávat hvězdy jen za obsazení. ()

AnysekMel

Sladoučkej naivní muzikál napodobující Pomádu s dějovými zvraty bez zjevných příčiny, vyumělkovanými hereckými výkony a zastřenými hlasy zpěváků se pro mě po pár desítkách minut pro mě změnil ve skvost, podivnej kýč, u kterýho jsem doufala, že nikdá neskončí. Dokonce jsem se kála, jak jsem jej zvládla tak rychle odsoudit, a přála si, abych všechna má nařčení mohla vzít zpět, neb vše, co bylo v první chvíli nedostatkem, se obrátilo v pravé bohatství tohoto filmu. Celá ta nepopsatelná stylizace mě uchvátila, že jsem hltala každou vteřinu. ()

OzzyCobain

Muzikály moc nemusím, tudíž když se mi nějaký líbí, tak musí být výborný. Přesně takový je Cry Baby, který svým odlehčeným pohledem na léta padesátá chrlí jeden rock'n'rollovej song za druhým. Což není ani trochu na škodu. Jo, jen tak mimochodem, Depp je dokonalý. ()