Cena života

• Austrália Monsters of Man

Robotická společnost se spojí se zkorumpovaným agentem CIA, provádějícím nelegální, neschválenou vojenskou operaci. Shazují čtyři prototypy robotů, které nikdo nebude postrádat, do podezřelé základny vyrábějící drogy ve Zlatém trojúhelníku. Výsledkem chtějí dokázat, že robotická společnost je vhodná pro lukrativní vojenskou zakázku. Šest lékařů je však svědkem brutálního masakru nevinné vesnice. Když se poté stávají novými cíli, jsou nuceni zapojit se do smrtící hry na kočku a myš. (mac000)

Israha

Svými banálními myšlenkami o nebezpečí zahrávání si s umělou inteligencí a prohnilosti armády a zbrojního průmyslu tenhle film zaspal dobu tak o 35 let, ale jako akční sci-fi survival funguje až překvapivě dobře. Efekty, kamera a exteriéry mají poměrně vysokou úroveň, herecké obsazení je příjemně civilní a scénář se žádoucím způsobem vyhýbá archetypizaci kladných postav a podle toho také docela překvapivě zachází s jejich postupným úbytkem (i když humorný stereotyp o nízké životnosti menšin zůstává v retro duchu zachován, hh). Sledováním více dějových linií souběžně se pak vytváří dojem, že se na obrazovce neustále něco děje, a subjektivně mi přes dvě hodiny dlouhá stopáž nikterak nepřekážela. Striktně seriózní tón vyprávění, ve kterém jsou protagonisté posazení do role obětí, které mají šanci přežít jen skrze útěk (a ani to není jisté), pak ústí v poměrně působivé scény explicitního násilí a silná emoční vyznění některých úmrtí. Až mě to celé v pozitivním slova smyslu zarazilo. 3,5/5, přeci jen je ten film myšlenkou a provedením poměrně zpátečnický a žánrově lahůdkových momentů tolik nepřináší, ale proč nezaokrouhlit nahoru, když to tu má tak nízké hodnocení? ()

Tipko

O nebezpečenstve vojnových robotov, ktorí sa ako umelá inteligencia ľahko vymknú spod kontroly. Memento pre vlády a vojenské orgány. ()

Clark_Kent

Tak tady zcela bombasticky, podaná robotická vypalovačka. Se zatajeným dechem, jsem sledoval hutně vystavěný příběh. Navíc jěště perfektní prostředí z džungle. Upřímně, není dobrý věřit všem těmhle blábolům a rádoby recenzím, zde na nepříliš důvěřivém portálu csfd. Moji chuť mi Monsters of Man, vysloveně spravil. ()

JeffScylla

Nebýt tolika hysterie turistů s IQ vola bylo by to docela obstojné Béčko. Pravda nic moc jsem od toho nečekal. škoda myslím že by to šlo docela hezky rozvinout... ()

Heywood

Klasická ukázka toho, jak peníze a zkorumpovaní úředníci jsou beztrestní. Dejte si tam jména globalizátorů a té politické nšpíny USA nebo EU a jste doma. Za tohle si film uznání zaslouží, za zbytečnou stopáž už ne. A ti dobroseři, co mají doma bezdomovce, latinoameričny, co nemají pojištění a strádají, tak jdou zachraňovat kohosi kamsi do Asie? Mé sympatie nemají. Kamera slušná, lokace dobré (vidíme Siam rep?), hudba neurazila. Herci neokoukaní a to na 60% stačí ()

DJMaroko

Režie, scénář, kamera a producent v jednom. Takže bod za snahu. Nebýt hloupých a plytkých dialogů (čr dabing) a nelogického chování většiny zúčastněných mohl to být i dobrý film. Délka 131 minut je opravdu v některých částech utrpení. ()

Rian_witcher

Béčkový film, který by před 30 lety byl trhákem videopůjčoven. Hezká zápletka s umělou inteligencí se rozmělní v klasickém scénáři. Herci ve vedlejších rolích jsou zřejmě studenti prvního ročníku filmové školy, ale určitě se na to podívat dá, pokud nejste zhýčkaní blockbusterovou produkcí. ()

Ja.Malachi

tak asi som pozeral úplne iný film...podla komentárov a hodnotení..:D...je to niečo na spôsob district9 či chappie....bez reklamy ,bez upozornenia na seba ..som sa k tomu dostal náhodou..s malým očakávaním podla hodnotenia..a..dostal som výborný film...dokonca som nepretáčal ..nebolo treba..velmi dobre spravené...technická stránka robotov spojená s okolitým prostredím výborná.dej normálne zaujal..jasne -budú tvrdiť klišé-100x videné...no a čo?...výborne zahraté..a žiadne prehrávanie hercov-nehercov..príjemné prekvapenie pre mna...dostal som normálne chuť pozriet si znova chappieho a district9..:D...neoplatí sa veriť všetkému čo tu píšu..:D ()

AmunRa

Přijde mi, jako by Neill Blomkamp chtěl natočit akční Bčko s predátoří zápletkou. Skupinka mladých lékařů se nejen vydá pomáhat do jihoasijské džungle zamořené pašeráky drog a minami, ale ještě se připlete do nelegálního testu vojenské technologie pořádané CIA. Ano, pitomější zápletku je opravdu těžké vymyslet. Ale kupodivu následuje solidní akční naháněčka mezi nesourodou skupinou amerických naivků, místní ženy s dítětem a exmariňáka hojícího si nezbytná traumata ne jedné straně, třemi vojenskými roboty na lovu lidí, jedním vojenským robotem na lovu robotů a jedním žoldákem na straně druhé. Lidé houfně umírají a roboti se nemažou ani s ženami a dětmi, skupinka se zmenšuje a pozorovatelé CIA si rvou vlasy. Herecké výkony nejsou vyloženě špatné, i když vývoj charakteru se při kličkování mezi kulkami vykresluje špatně. Zajímavě hraje třeba Paul Haapaniemi nebo Ma Rynet. Jedna věc je ovšem vyloženě špatně a to stopáž. Tady by měl někdo zasednout do střižny a povyhazovat aspoň půl hodiny balastu. Ve výsledku to nebylo špatné, jen díky přehnané délce utrpěl spád a napětí. ()

Chicharron

Drsná robotická řežničina, nečekal jsem nic, ale film, i přes úmornou stopáž, dokázal zaujmout. Nejvíc ale úplně nejvíc mě tam lezla na nervy skupinka uřvaných studentek a občas logika kulhající na obě prostřelené nohy. Robot nemůže dosáhnout na zbraň, tak mu ji neseberem, ale počkáme až si zase vezme, aby po nás mohl znovu střílet...WTF? ()

mskarabeus

Pro mě bezva film až na jednu totálně do očí bijící nelogickou kravinu - v jeskyni, co ta zbraň zaklíněného robota, která volně ležela vedle něj? Jen ho překračovali a klidně mu ji tam nechali, aby po nich později mohl opět střílet. Wtf? ()

jouluputilla

Roboti vcelku fajn, od nich se nedaly očekávat vypilované herecké etudy. Jenže podobný "nárok" snese také práce scénáristy, kameramana, režiséra a produkčního. Každý může prohlásit, že rozhodování o filmu bylo jednomyslné. Prostě si to sám napsal, zrežíroval, natočil a vyprodukoval. Může si taky sám zatleskat. Další počin, kde je víc chtění, než umění. ()

darius1706

Tak tu máme variantu na Číslo 5 žije. A navzdory nízkému hodnocení zde si myslím, že možná i lepší. Ano, byla to stejná kravina, ano, příběh byl stejně naivní, děj stejně nezáživný. Ale když si vezmu, že je to one man show člověka, který si to napsal, zrežíroval a ještě natočil sám, a ještě to byla jeho prvotina, tak je to u mě fakt Superman. Na to je to vlastně dokonalý a ten člověk si zaslouží obdiv. Bez nadsázky je škoda, že to ještě celé neodehrál, určitě by to zvládl a navíc, bohužel, lépe, než ta banda zoufalců, co pobíhala v džungli. To byl totiž asi hlavní kámen úrazu tohoto filmu - neskutečně blbě, až odpudivě, zahrané postavy těch výletníků s taštičkama, co se procházeli po džungli jak po lesíčku na houbách při touze si, možná, vrznout na mýtince. A jejich tragický herecký (a asi to tady Markovi ujelo i při psaný scénáře) byl bohužel o to viditelnější v kontrastu s celkem slušně zvládnutými záporáky. Každopádně se mi líbilo, že člen Navy Seals tam byl vlastně za normálního týpka, který jedním vrzem všechno nevyřešil, ale prostě tam spíše byl a staral se o své (což se mu moc nepovedlo, to je asi vlastně možná další plus). Dokonce jsem si zvládl vybudovat nějaké vztahy k postavám (až na ty doktory, celkem jsem litoval, že je nezvládli vymlátit všechny), a to jak na straně klaďasů, tak i záporáků. Takže za mě příjemné překvapení, které se i snaží zamýšlet nad těžkými životními otázkami, nad umělou inteligencí, někdy se mu to daří, někdy méně, ale když si vezmu, jaké filmy se poslední dobou točí s o řády větším rozpočtem, tak tohle mnoho z nich převyšuje. A ještě k trikům - no na to, jaký měli rozpočet, to vlastně nechápu, že to zvládli tak dobře. K plnému hodnocení chybí - přeci jen lépe zvládnutý scénář (i když je to Bčko, tak místy to bylo fakt hloupoučké), hrozné postavy skupiny lékařů (možná by bylo lepší je tam vůbec nemít, ale zase jako terče dobrý) a přeci jen o něco kratší stopáž. ()

ofanvex

Úplně špatný to nebylo a dobrý taky ne. Postavy se sice často chovaly podivně a některé dialogy byly hloupé a zbytečné, ale dalo se na to dokoukat - asi jako film "Rozkaz zabíjet" - za mne to horší nebylo. Jo, vývojáři byli pitomí, AI neměli vůbec pod kontrolou, trocha logiky by neškodila - dal bych tak 50%. ()