Rozprávky bratov Grimmovcov: Pravá nevesta

(TV film)
  • Česko Pravá nevěsta (viac)

Helene je milé, vždy nápomocné a priateľské dievča. Jej macocha Gertrud jej neustále dáva úlohy, ktoré je čoraz ťažšie zvládnuť. Keď je Helenino  zúfalstvo najväčšie, objaví sa víla Cleo, vďaka ktorej sa Helene podarí splniť všetky priania svojej nenásytnej macochy. Napokon si macocha zažiada zámok v Medveďom lese. Keď sa Gertrud dozvie, že princ Lassmann má na poľovačke prejsť okolo jej zámku, chce Helene zavrieť do pivnice. Veci sa ale vyvinú inak. Keď sa princ skutočne objaví, bezhlavo sa zamiluje do Helene. Lassmann plný vzrušenia sa ponáhľa domov, aby povedal svojim rodičom, že si konečne našiel svoju nevestu. Kráľovský pár už má ale iné plány... (RTVS)

soukyd33

Start je neskutečně nudný, ale pak se to změní. Poznámka: Macecha musí být úplně pitomá, když má tak pitomá přání. To třetí. Herecké obsazení neznámé. Herci nejsou ani sympatičtí. Herecké výkony nic moc. Princezna je krásná, ale také se zdá být moudrá. 👍 Poznámka: Tohle není pes, to je omyl přírody. Více se nosí, než chodí. 👎 Hvězdiček 3 ()

curil

Nezáživná pohádka, oproti českým jí chybí alespoň příslovečná špetka humoru. A nad čím se skoro pokaždé pozastavuji, že v těchto německých výtvorech většinou hrají, nechce si mi rovnou napsat nehezcí, ale přinejméně nepřitažliví herci. Tak je tomu i v tomto případě, kdy dívka Helene je klasická Brunhilda. ()

Skuby47

Pohádka nikterak originální, spíše další z variant příběhu o Popelce, tentokrát v německém televizním pojetí. Výprava úsporná, exteriéry zajímavé, kostýmy pěkné, což nelze říci o princezně, která má ke krásce dosti daleko. Raději si měli nějakou pohlednou dívku u nás vypůjčit, protože na princezně celá pohádka stojí. Také na komparzu se šetřilo, ale na televizní pohádku slabší průměr. ()

bloodcountes

Krásná pohádka s krásnou výpravou a kostýmy, ale hlavně s krásným pohádkovým dějem a "mravním poselstvím".  Je zde nenápadně výchovná až archetypální a iniciační dějová linka, kde něco sice maličko (logicky) nesedí, ale v jiném smyslu (iniciačním) to sedí skvěle.  Herci jsou holt jací jsou, i mě to nutí pracovat na svých (nudných) streotypech a vidět krásu i v nezvyklé a rozhodně zajímavé tváři Caroline Hewling, Stefan Gorski je takovým nenápadným způsobem moc pěkný a Pastýř,  vrchnost a princezna jsou taky pěkní a nikterak odpudiví. Dám pohádce o hvězdičku víc, protože jsem přesvědčená, že zdejší hodnocení je nezaslouženě nízké. ()