V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

chalp

Vlastne ani neviem prečo, ale musím dať plný počet,možno z povinnosti k celej trilógii, ktorá fakt dáva zmysel aj na ten fakt, že posledné dva diely sa zbúchali v tom istom roku a kvalitatívne sú na veľmi vysokej úrovni.Ak si to pozriete hneď po reloaded(+/- niejaké dva týždne) tak vám do seba všetko krásne zapadne a budete unesení, lenže ak vám dej reloaded medzi časom vyprchá z hlavy budete v pomykove a ťažko sa vám to bude hodnotiť.Celá trilógia matrixu je jedno z najmonumentálnejších diel aké sú v dnešnej filmovej tvorbe k videniu a podľa mňa to bude kult aj dávno potom ako budú tieto(dnes) dychberúce efekty k smiechu. ()

M1k9

Pro mě Revolutions mezi filmy Matrix kvalitou nezapadá. Uspěchanost! Na druhou stranu i kdyby to točili později tak se asi celkový koncept filmu příliš nezmění. Čemu se vyhýbali ve dvojce museli dát logicky tady. I přes všechny vady zůstává Matrix v porovnání s ostatními filmy hodně vysoko. Doufám jen, že to co jsem teď řekl nebyl současně marketingový plán. Řešení, které napsal golfista je v tomto případě vychytralé. Bohužel já jsem si ty díly hodně rozdělil, proto teď píšu až skoro podrážděně. :) 8/10 ()

Kratoc

Závěrečný díl a dle mého nejslabší z celé série. Na druhou stranu je dobře, že film byl točen jako trilogie od začátku a nejedná se tedy o žádnou nastavovanou kaši, nýbrž o uzavření příběhu. Na můj vkus to přešlo až moc do velkolepého epického souboje stroje vs. lidi, místo aby to zůstalo na té úrovni jako z jedničky tj. agenti vs. Neo. Škoda toho. I když závěrečný souboj má říz jako ostře nabroušená katana. ()

RomanHyde

Bohužel musím souhlasit s většinou a tím, že poslední díl Matrixu je o třídu níže než-li předchozí dva. Myšlenka a podstata se skoro vytratily, a vše se zcvrklo do jednoho slova : věř ! Devadesát procent filmu je již pouze boj. Boj se stroji a se zlem. A jelikož nejsem příznivcem přímočaré akční podívané, tady musím ubrat body. Z Matrixu Revolutions mám jeden dojem a to je dojem nastavované kaše. Bohužel. ()

Blue.Shark

Naprostý nářez. První polovina filmu mi připomíná první díl s o něco přehnanějšími akčními scénami a celá druhá polovina potom Pána Prstenů ve sci-fi kabátě. Co se Tomuhle filmu povedlo nejvíce? Naprosto skvěle vystihnout paniku a odevzdanost při obraně Zionu...opravdu to ve mně vzbudilo smršť pocitů. Další střípky z vnitřku Matrixu i z vnějšího světa potom doplňovaly mozaiku, až v závěru všechno krásně zapadlo do sebe a já, tramtadadá, pochopil děj! Od začátku do konce! Nečekal jsem to. Matrix: Revolutions mě hodně překvapil po všech stránkách, protože jsem si od první zmínky o něm utvořil bůhví proč názor, že to bude naprosto hrozný propadák. Netrefil jsem se asi tak o 100%. Opět musím vyzdvihnout senzační bojové scény, perfektní prostředí reálného světa a uvěřitelně vypadající lidskou techniku. A město robotů? Obdivuju mozek, který dokázal všechnu tuhle designovou úžasnost vymyslet. Edit: Tak omyl, děj jsem nepochopil. Po přečtení názorů skrz naskrz internetem ale musím obdivovat scénář, který myslel na tolik věcí, jež člověk neobjeví, dokud je nehledá. ()

Lilloos

Prvních pár desítek minut, které navazují bezprostředně na předešlý díl, je plných již klasických nepochopitelných rozhovorů a žádné zajímavé akce se nedočkáme. To se pak naštěstí změní, příběh je redukován a podáván ve formě srozumitelné i normálnímu divákovi a do popředí se dostává akce. Závěrečný souboj Neo x Smith je spíš splnění nutného, bitva o Zion je ale to největší nejzajímavější nejnapínavější nejlepší co jsem doposud v kategorii akce viděla. A další ohromné plus za konec, který skončil přesně tak, jak měl. Agent Smith měl vlastně pravdu, účelem života je smrt. ()

Nolanofil

Kameň úrazu nových častí Matrixu je to, že boli (a sú) brané ako 2-3 časť. Pri tom je Matrix Revolutions, druhá polovica druhého dielu. Preto aj tie nižšie hodnotenia u oboch. Technicky zase famózne (na rok vzniku), Smithové dialógy zase perfektné, finálový súboj jak v Zione, tak Neo vs Smith výborný. Samotný otáznikový záver nie z cela uspokojivý, ale z nesytelný. Ako druhá polovica, druhej časti kvalitou rovnaké a ako celok na silné a nevyhnutné 4* ()

TheSpearCZ

Přímé pokračování Reloaded a zakončení trilogie se mi tedy líbilo ze všech nejméně, stále to sice funguje jako Sci-Fi akčňák, ale o nějakém příběhu nemůže být ani řeč, nachází se tu ještě více bezvýznamných dialogů, které to těžce a zbytečně natahují. Jediné co tu můžu pochválit je finální fight Nea se Smithem a závěrečná scéna. Ostatní byl velký průměr, který zabaví na jeden večer. Čisté 3* ()

Muel

Village Roadshow Prod. Kvalitami vlastne rovnaké pokračovanie ako 2ka, s horším prvým aktom, zato ale s efektvným, v dobre uvedenia revolučným finálne. Neov príbehový ark sa tu rieši vlastne len pri konci filmu, v čom pre mňa film tragicky zlyháva. Veľká bitka s lietajúcimi robotmi je fajn, ale nič, čo by ma nejak extra bavilo, nie to ešte zaujímalo. Tam scénar dosť škrípe. Práve až záver je dostatočne zábavný a uspokojujúci. Bohužiaľ nie až tak dobrý, že by to zachránilo celý film. | Hodnotenie: 6/10 | ()

deathka

Ať se vám to líbilo nebo ne, filmové studio si jistě vydělalo dostatečný balík na to, aby si mohlo dovolit zasponzorovat film nějakých dalších talentovaných nadšenců, kteří čekají na svojí velkou šanci, aby nám mohli svým dílem "nakopat prdel" ;-). ()

Tomislav

Co vznikne kombinací stříleček z hvězdných válek, soubojů transformers a věčného souboje mezi dvěma věžemi? Matrix Revolutions! To, co bylo na psychologii postav v jedničce roztomilé a zajímavé, ve dvojce snesitelné, se ve trojce zajídá. Vrcholem je slovní přestřelka nejromantičtějšího páru štříbrného plátna! Neovo "ne" nad hasnoucím plamenem Trinitina života zní jako povzdech nad nedostatečně osolenou polévkou a Trinitino vyznání jako reklama na Azurita. Nejvíc emocí projevují samotné stroje a opravdu vřelého citu se dočkáte jen od androidního programu, který má starost o svou krásnou dceru. Střílečka na sentinely je tak bombastická, že bych jí zkrátil na polovinu. Ani Carrie-Anne Moss jako taková a její několikrát rotovaná zaplášťovaná Trinity mě nedokázala probudit z letargie. ()

Ulrich

Reloaded me v dobe premiery neskutecne nastvalo. Da se rici, ze me ta nastvanost nepustila dodnes (porad podle me jde o nejuzvanenejsi a nejnudnejsi Matrix) a tenkrat se na te vlne nenavisti bohuzel svezlo I Revolutions, ktere po opetovnem shlednuti musim radit precejen mnohem vyse nez dvojku. Ma vyhodu, ze zatimco reloaded je prostredek a v podstate je to pouze rozplizly blivajz mezi jednickou a trojkou, tak trojka rozhodne ma co rici. Jiste, stale jsou nektere dialogy krecovite, jiste sceny jsou tam jen proto aby se o nich mohlo filosofovat, ale konstrukce pribehu funguje a zavrseni ve forme "kataklizmatickeho souboje" Nea a Smithe je vskutku lahudkove. Skoda jen, ze se Wachowsti nerozhodli Reloaded a Revolutions prostrihat, zkratit a uvest jako jeden film. Osobne si myslim, ze Merovingian, Persephone, Seraph a spousta dalsich postav, ktere ve dvojce vypadali dulezite a ve trojce meli jen nekolikaminutovou scenu zkratka svou nepostradatelnost neprokazali. ()

Berry

Co si budeme nalhávat. Jedničku to nepřekonalo ani omylem. Celý problém Reloaded a Revolutions je, že je Wachowští neměli v plánu točit, ale natočili je. A nebylo to vůbec kvůli tomu, že by měli zase nějaký superplán, ale kvůli tomu, že by jim to možná mohlo vydělat slušnej balík. Balík se tady skutečně vydělal, ale to neznamená, že byl tento film skutečně revolution. Ale zklamaná jsem nebyla. Mohlo se to pokazit mnohem víc. ()

joker2

Příběh dovedený ad absurdum, ale z hlediska vizuálního velmi zajímavý zážitek. Naprosto originální a neopakovatelný souboj proti stovce agentů Smithů a slušně odvedená práce v bitvě o Sion. Jestli se nemýlím, tak oba díly byly točeny zároveň (podobně jako trilogie Pán Prstenů nebo dvojdílný Kill Bill) a byly rozděleny jen aby tahaly z diváků víc peněz. Z hlediska ochrany spotřebitele je to naprosto nemorální krok a já osobně druhý a třetí díl vnímám jako jeden, a proto možná nepřesně rozřazuji jednotlivé scény. Tímto se omlouvám... Vědma už není co bývala. ()

Milwa

navzdory nedůvěře, kterou jsem získala po reloaded jsem ráda, že jsem se na revolutions podívala. Příjemně mě tento film překvapil. trilogie jsou holt už takové, podle mě by se měl vynechat druhý díl a bylo by to OK. ()

Košoun

Famózní závěr triologie, který se kvalitou přiblížil první filmu. Ty digitální efekty byly na rok 2003 naprosto skvělé, když jsem to viděl poprvé, nemohl jsem tomu uvěřit. Důstojný konec... ()

malenfant

Kdyby namísto tří filmů byl jen jeden, byl by to pětihvězdičkový megahit. Takhle to jsou to tři roztahané nudy s pěknými efekty a akčními sekvencemi. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz