Cena za nežnosť

• Česko Cena za něžnost (viac)

CENA ZA NEŽNOSŤ je príbehom Aurory (Shirley MacLaine) a jej dcéry Emmy (Debra Winger), ktoré spojuje silný vzťah. Rodinná sága sa odohráva v období tridsiatich rokov a začína spätným pohľadom na Emmino detstvo. Aurora sa len ťažko zmieruje s tým, že jej dospelá dcéra začne žiť svoj vlastný, nezávislý život. Nepáči sa jej Emmin manžel a nemôže sa vyrovnať s úlohou babičky. Trochu útechy jej poskytuje vzťah s bývalým astronautom Garrettom (Jack Nicholson). Film ocenený piatimi Oscarmi. (oficiálny text distribútora)

Peršanka

Hm, nebylo to špatné. Ale v oblasti hlubokých citů jsem se víc nasytila u Ocelových magnolií. Spíš jsem ocenila krásné trapasy Aurory a jejího astronauta, hlavně výlet do restaurace a ponížení vlasového příčesku. ()

Lea.inJuly

Otravný a přesto velmi charizmatický Nicholson, svým způsobem nesnesitelná MacLaine, Winger působící chvílemi úplně mimo realitu a Daniels představující typického muže, který si až pozdě uvědomí, co má doma. Zajímavá směs, výborně zahrané a smutný konec. Opravdu hodně hodně slušné 4* :) ()

Spike86

Rodinné drama ze života - styl, který moc nemusím. Zde protkané komediálními momenty a nadhledem a se smutným závěrem. Nicholson exceluje, závěr dojme, scénář je místy zajímavý, párkrát je to úsměvné, ale jinak se občas vkrádá nuda. 72% ()

Johgas

Film mne moc neoslovil, komedie to není rozhodně, spíše typ "růžová zahrada" nebo tak něco-rozvleklá a sladkobolná. Ani Jack Nicholson, kvůli kterému jsem si film pustila, to nezachrání. ()

demovka

Je to životní příběh, zabírá více než jednu generaci. Hlavně je o mateřské lásce a vztazích lidí v rodině. Lezou si na nervy, ale když jde do tuhého, bijou se za sebe jako lvi. A nepřízpůsobiví dokážou najít svoji cestu. To jsou myšlenky filmu. A tento je navíc velice dobře zahraný. ()

lapatata

Dobře obsazený a velmi věrohodný film. Příběh, jakých se v běžném životě denně odehrávájí spousty a právě tím je zajímavý a nadčasový. ()

Lukkyn

Velice povedená záležitost , která nás v první polovině pozitivně naladí , aby nás ve druhé polovině emociálně vyždímala!!!Není divu, že snímek získal 5 oscarů.Nicholson je svkělou odlehčující složkou jinak dost komplikovaného vztahu matka vs dcera, kdy až nejhorší možná životní situace je spojí a hodí za hlavu všechny předchozí neshody. Bohužel reálný odraz mnoha našich životů..... ()

DrifterSoul

Jeden z nejsilnějších filmů, který jsem v poslední době viděl.........O životě a vztazích všeho druhu - s břitkým humorem, něžným citem a především docela realisticky. Shirley i "její" dcera to hrály úžasně. A závěr mne fakt tedy sebral. ()

kodwin

Zajímavý film s pomalejším tempem a smutným závěrem, který byl až příliš avizovaný. Nicméně nebýt konce byl byla by Cena za něžnost tak trochu o ničem. OK, vztah matky a dcery není nic, ale stačí tak na TV inscenaci. Kvalitní herci zachraňují slabší scénář. ()

Kekik

Po shlédnutí Ocelových magnolií jsem se pustila do dalšího filmu, jenž jsem objevila zde na ČSFD díky komentářů. Tentokrát jsem ale zklamaná. Čekala jsem opravdu něco velkého. A po většině filmu jsem přemýšlela, proč se postavy chovají tak divně. Film oceněn několika Oscary a ve mně žádný hluboký pocit nezanechal. Herecké výkony skvělé, to ano, ale jinak za mě dějově spíše podprůměr. ()

lineker

Pro mně je to naprosta špička co se tohoto žánru týká. První film u kterého mně nekontrolovatelně tekly slzy a zatím i jediný u kterého se mně to stane i při každé repríze. ()

Niki3

Teda to byl mazec! Příběh plný neuvěřitelně prdlých vztahů a postav s těžkym koncem. Fakt šlupa..pojďme být taky takový a zbavme se skličující přízemnosti! ()

JARDAHONDA

Film " Cena za život " byl s nadšením přijat diváky a kritiky. Vypráví pozoruhodný příběh dvou blízkých lidí - matky a dcery. Režisér James L. Brooks vypráví píběh výstřední vdovy Aurory ( Shirley MacLaine ), která je silně fixována na svou dceru Emmu. Když se Emma proti matčině vůli provdá, jejich vztahy se značně zhoršují. Brzy se však Emma dostává do vážných osobních a zdravotních problémů. Skvělý herecký výkon podal Jack Nicholson v roli bývalého kosmonauta, souseda a později i rodinného přítele. Silně emotivní záležitost 100 % ()

mpetr43

Snad můj nejoblíbenější film. Krásné dialogy, opět při filmu vidím skutečné postavy...Viděl jsem jej poprvé v 80.letech v kině a byl jsem úplně unešený. Právě i proto, že se používala obyčejná slova vyznání i gesta, na které mnoho lidí není a nerozumí jim. Někde jsem viděl, myslím na You tube, že scéna, kdy MacLaine křičí, že nevidí důvod, proč se by se měla radovat, že se jí bude říkat babička, se natáčela v jejím domě v Novém Mexiku. Film o vztazích, obyčejných i vážných věcech, můžu se podívat znovu, kdykoliv ho dávají v tv. ()

mirika39

Krásny smutný príbeh zachytáva vzťah Emmy a jej neurotickej matky Aurory, ktorá sa po smrti manžela nevie zmieriť s tým, že jej jediné dieťa vyletí z hniezda a osamostatní sa. Aurora odmieta ísť na svadbu vlastnej dcéry, ale naďalej je na nej citovo závislá. Emma porodí tri deti, dvoch chlapcov a najmladšie dievčatko, ktoré si Aurora očividne zamiluje najviac. Cez rôzne životné prekážky prichádza tá najväčšia, keď Emma zistí že má zhubný nádor a nezostáva jej už veľa času. Podľa mňa Shirley MacLaine podala v tomto filme najväčší herecký výkon, keď počnúc s uvedomením si akou strašnou bolesťou prechádza jej dieťa až po stratu svojej jedinej dcéry nenechá ani jediného diváka chladným. ()

noel2305

Herecky silné, příběhem neuvěřitelně slabé. Alespoň pro mne. Podle hodnocení, jsem čekal Drama ... nestalo se, Romantiku ... nestalo se, Komedii ... vůbec. Jediné co jsem pochopil byl vztah dcery s matkou, respektive manželky a její matky (tchýně). Ostatní vztahové linie jsou dle mého vnímání absolutně mimo. ()