Poražený čaroděj II. kategorie Rumburak uprchl do světa lidí. Naneštěstí pro něho zapomněl kouzelné zaklínadlo, které mu umožnilo opustit říši pohádek, a tak musí nedobrovolně zůstat u lidí. Tam to ale nemá jednoduché _ jediné, co vlastně pořádně umí, je proměnit se v krkavce. V této podobě si musí opatřovat potravu, což není žádný med. Ale nachází tu i potěšení _ zvykl si létat na tréninky krasobruslařky Helenky Trojanové, která se mu moc líbí. Ona ho zase považuje za svého maskota _ když je krkavec na zimním stadionu přítomen tréninku, daří se jí i ty nejtěžší skoky. Rumburak se ale s takovým životem nechce smířit. Pomocí počítače se po nocích, kdy na sebe bere lidskou podobu, snaží najít zapomenuté zaklínadlo. To se mu sice po nějaké době podaří, ale zaklínadla se zmocní zlotřilý inženýr Zachariáš, který ho chce využít výhradně ve vlastní prospěch...

Díly:  1. Život ve věži
2. Čáry máry v počítači (oficiálny text distribútora)

LOVE VOLE

Jejda, jak se nám čaroděj změnil, už z něj není takový zloduch, jako v Arabele. Někdy záporná role potřebuje vylepšit image, tak došlo i na Rumburaka. Příjemné koukání, jen si nesmíte slibovat žádný nesmazatelný filmový zážitek. ()

krisikowa

Trochu předvídatelný, trochu zdlouhavý, ale líbí se mi, jak scénář pracuje s lidskou stránkou "zloducha". A ten počítač mě dodnes děsí ve snách. ()

soukyd33

Hodnotím obě části jako jeden celek. (Česká Televize má film rozdělený na dvě části.) Je to slušný blázinec, jak se připojí počítač a kouzla. Inu jako v Arabele, i tady je to znát, že sem nepatří Rumburak ani jeho kouzla. Nečekejte nic velkého, a nebudete zklamáni. Je to jen pohádka. 👍 Poznámka: Věřili by jste tomu, že i Rumburak se může napravit? Poznámka: A na závěr krásná melodie. Hvězdiček 4 ()

bicekz

Slabý odvar Arabely. Je zde více rozebrána dějová linka jeho vztahu s krasobruslařkou. Jsou zde zajímavé nápady, děj je méně zajímavý. Fanoušek Arabely bohužel o nic nepřijde, když toto neuvidí. Otázka k zamyšlení: když existují zaklínadla snad na všechno, proč je třeba kouzelný plášť nebo prsten? ()

johael

Po zábavné Arabele si u vyšťavených autorů kdosi objednal pokračování. Nic nepomohlo jejich zkušené ujišťování, že když mlčí můzy, mají raději řinčet zbraně či aspoň hospodské půllitry a do budoucna že se uvidí. Umíněný ješita s vidinou mrzkého zisku trval na svém a unavené autory uargumentoval, aby něco sesmolili, že to lidi spolknou i s navijákem, že hezké róby, pohádková říše a oblíbené postavy se o úspěch postarají samy. Šeredně se spletl. ()

jossC

Slabší příběh.Rumburaka jsem měl radši jako čaroděje,který se toužil stát vládcem říše pohádek.Ve dne havran,v noci vágus...Ale nakonec proč ne.Je to pro děti,tak co. ()

gastronom

Nechápu ty kteří tady srovnávaj tento film s pokračováním Arabely.Tady tento film jasně ukazuje,že Rumburak byl taky člověk:-)Mě se to líbí,je to oddechovka. ()

stga

Na svou dobu docela hitovka, kterou jsme lačně sledovali. Kouzla a čáry a dobro zvítězí. Masky a kostýmy docela propracované. Dnes trochu úsměvné, ačkoli pro ty nejmenší - proč ne. ()