Poražený čaroděj II. kategorie Rumburak uprchl do světa lidí. Naneštěstí pro něho zapomněl kouzelné zaklínadlo, které mu umožnilo opustit říši pohádek, a tak musí nedobrovolně zůstat u lidí. Tam to ale nemá jednoduché _ jediné, co vlastně pořádně umí, je proměnit se v krkavce. V této podobě si musí opatřovat potravu, což není žádný med. Ale nachází tu i potěšení _ zvykl si létat na tréninky krasobruslařky Helenky Trojanové, která se mu moc líbí. Ona ho zase považuje za svého maskota _ když je krkavec na zimním stadionu přítomen tréninku, daří se jí i ty nejtěžší skoky. Rumburak se ale s takovým životem nechce smířit. Pomocí počítače se po nocích, kdy na sebe bere lidskou podobu, snaží najít zapomenuté zaklínadlo. To se mu sice po nějaké době podaří, ale zaklínadla se zmocní zlotřilý inženýr Zachariáš, který ho chce využít výhradně ve vlastní prospěch...

Díly:  1. Život ve věži
2. Čáry máry v počítači (oficiálny text distribútora)

honzic

Tradice, která se nemůže rovnat Arabele, ovšem stále dobře koukatelný seriál s dobrými herci jako Bohdalová, Kaiser a Bech a ani Lábus nehraje zle a další. Hodnocení: 55 % ()

moviepill

Na môj vkus je to strašne prekombinovaná rozprávka bez štipky humoru. Navyše, hodnotenie zrážajú nesympatickí detskí predstavitelia. ()

Lucbric

Legendární Rumburak byl tak populární, že si jeho postava zasloužila samostatnou pohádku :) s Arabelou to nemělo už nic společného, pohádka má vlastní příběh. Nejlepší jsou tady Lábus, Kaiser, Bohdalová a Bech, to jsou fakt jedni z největších velikánů (a mých oblíbenců) české kinematografie :) ()

Gig

Říká se, že hudba umocňuje zážitek filmu. Angelo Michaljov je hudební kouzelník. Všichni znají černobílou Popelku, barevnou Zlatovlásku či Chobotničky. A v tom je zakopaný pes. Jedná se volné pokračování Arabely a já chci slyšet Luboše Fišera. Jenže já slyším Chobotničky. Dále Rumburak je více komický. Komiku dodává i parťák Kaiser. Poetika Arabely e tatam. Hvězdičku navíc pro Sněženku z Machrů či Vendulku utěšovatelku. ()

kubilov

Milá pohádka s fantasy a sci-fi modely, která docela dobře funguje jako sequel původní řady Arabely. Jiří Lábus zde jako Rumburak dokazuje, že to, že funguje v seriálu jako antagonista, neznamená, že je zlým černokněžníkem - jde jen o postavu, která byla ke svým činům donucena ostatními. Milé, bláznivé... nechápu nízké hodnocení. ()

Cibulka_C

Pro mě je tohle fakt komedie... nebo je se mnou něco špatně, protože já se u druhého dílu smála (můj humor kompletně umřel už dávno) - je to dvojdílný film (ale jeden celovečerák, když je spojíme dohromady, prostě aby u toho děcka vydržely). 👀 Já reálně nenávidím seriál Arabela, ale Rumburak byl můj childhood king. 🥲 👉🏻 Takže tohle je přesně ten důvod, proč tento film miluju. - Plus ještě pokračování Arabely, ta už mi tolik nevadí. (Arabela se vrací aneb Rumburak králem říše pohádek) - chtělo by to delší název 👍🏻 Vzhledem k tomu, že byl (možná pořád je) Rumburak hrozně virální a oblíbená postava a všichni prostě věděli, kdo je Rumburak, tenhle samostatný film si určitě zasloužil. Hlavní hrdinové - Kaiser a Lábus - TO PROSTĚ NEMŮŽE BÝT ŠPATNÝ. Takže za mě osobně film/filmy doporučuju! ()

Aidina

Čaroděj II. kategorie, deportovaný do světa lidí. Tak začíná samostatný film navazující na úspěšný seriál Arabela. Rumburak si nemůže vzpomenout na kouzla a jediné, co umí, je proměnit se na havrana. Ale Jiří Lábus jako havran, nemá chybu. ()

Desmi

Jeden z mála pohádkových filmů, točených mezi lety 1960 až 1990, které se odehrávají v současnosti (tehdejší) a nevadí mi. Lábuse mám rád a zbytek herců mi byl také sympatický. Příběh jemně protkán vtipnými dialogy, což jde filmu k duhu. ()

Salvator

Samostatný příběh o čaroději II. kategorie je sotva průměrným zážitkem. Tři hvězdičky jsou proto z úcty k charismatickému padouchovi. ()

Buxholka

Ono je to dobré, ale je to určeno pro trochu jiné diváky než diváky Arabely. Asi nejvíce zábavný je sálový počítač, ze kterého se všichni můžou sednout na zadek, při tom oproti dnešnímu strejdovi Googlu je úplně blbej. ()