„Pane, vy jste vdova!“

TV spot
Československo, 1970, 97 min

Kamera:

Václav Hanuš

Iva Janžurová, Olga Schoberová, Eduard Cupák, Jiří Sovák, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Vladimír Menšík (viac)

Česká crazy-komédia situovaná do vymysleného štátu. Autori použili ako dejové motívy najnovšie lekárske pokusy v transplantácii ľudských orgánov. Tak vznikla komická a zároveň drastická satira, ktorá rozpráva o nebezpečenstve zneužitia vedeckých poznatkov. (RTVS)

moviess

Dlouho mi trvalo než jsem se k tomuto filmu dostala....... a v žádném případě jeho shlédnutí nelituju. Opět film plný úžasných hlášek. ()

ra0474401

To by se hodilo i dneska, hláška Miloše Kopeckého - Abych z vás neudělal nezaměstnaného". Ne, to je VTIP - ostatně jako celá tato sci-fi komedie. Na české poměry a dobu vzniku paráda. ()

P/\/EL

moje nejoblíbenější sci-fi komedie..česká....má to styl a atmosféru a nesejde na tom, jak moc je to vtipné........proto 5....ale jasně..filmově..to je tak na 4.. ()

Simaaja66

Moje oblíbená komedie, ale nemohu dát 5 , protože bych to nevysvětlil Světákům..:-D. Vždy po čase po tomto filmu rád sáhnu. Skvělí Jirkové Hrzán a Sovák, Pan Libíček též. No a absolutorium zaslouží Iva Janžurová. Velká škoda, že páni Hrzán a Libíček odešli tak brzy... ()

schebman.m

...škoda, velká škoda, že se v této "modernější" době netočí takové komedie jako v "normalizačních" 70-kách - jen namátkou - Zítra vstanu a opařím se čajem; Pane Vy jste vdova; Čtyři vraždy stačí drahoušku; Zabil jsem Einsteina pánové; Kdo chce zabít Jesii... Podle mě všechyn tyto filmy jsou a vždy budou minimálně na úrovni (ne-li výš) než světová tvorba. ()

d.u.f.f.y

Vau! Výborná komedie z roku ... 70? Nevěřím.. a česká? blbost. Myslím, že při zadávání údajů sem na csfd, k tomuto filmu, někdo udělal chybičku. :) ()

luuvhaat

Podle mne nejlepší sci-fi/crazy komedie z ranku těchto filmů točených v této době v ČR. Neustále houstnoucí sprcha gagů a situací, kdy snaha o jejich řešení přináší další a další komplikace, vyvcholí v poslední třetině, kdy je tělu herečky Evelyny Kellettiové voperován mozek vražedkyně Fany Stubové-a dílo zkázy je dokonáno. Nezbývá, než se slzami smíchu v očích sledovat šílenou jízdu a doufat ve zdárný konec (který se, jak jinak, dostaví). ()

Profík

Bláznivá supervtipná komedie napsaná s úžasnou dávkou fantazie. Tohle bych bez váhání vyhlásil jako komedii století. Tuna nápadů a spousta úžasných herců. 100%. ()

mara312

Opravdu zábavná podívaná s velkou dávkou černého homoru. Koncert českých herců v první řadě se skvělou Ivou Janžurovou. ()

palailogos

No prosím. Pokaždé, když si tohle skouknu, uvědomím si, jak geniální museli být čeští filmaři v době totality. Ono se tehdy muselo o vtipech a scénách opravdu přemýšlet, spousta gagů se vztahuje k době, ve které vznikaly, ale tím spíš vynikne jejich nadčasovost, když se jim lidé smějí i dnes. Je to prostě klasika, a k tomu pořád koukatelná a geniální klasika. Herecké výkony se dnes, kdy jsme ve vleku americkoevropské paradebilní povrchnosti, už nevidí. Hrzán a hlavně herecký výkon paní Janžurové, mile a tudíž i záměrně naivní Schoberová - kdyby dnes některý z takzvaných českých režisérů natočil něco jen podobně chytrého - už by to bylo na stránkách všech časopisů. Anebo ne - možná by český divák současnosti čekal idiocii typu pana Trošky a tohle by bylo jen klubovým filmem ....Každopádně si ten film zaslouží všechny hvězdy, které dostal a ještě některé navíc ()