Vetřelci z vesmíru unesou pozemské superhrdiny a jejich děti se musí naučit táhnout za jeden provaz, aby zachránily svoje rodiče i celou planetu. (Netflix)

sedm.1

Jelikož jsem až doposud neviděl ani jeden díl Spy Kids, nemohu porovnávat, jak moc navázal na tuto svou sérii tímto snímkem, nicméně pokud mají tyto filmy podobnou úroveň, jako právě nyní We Can Be Heroes, tak ani nikdy žádný díl vidět nechci. Tohle je totiž naprosto debilní i pro malé děti. Samozřejmě by měl divák již dopředu od takovéhoto typu filmu čekat naivitu, infantilnost, kýčovitost a absolutní nenáročnost, ovšem i takovéto filmové kousky, určené pro velmi mladistvé publikum, by měly mít své mantinely, a ty zde Rodriguez zle překročil. A je naprosto k ničemu, že casting, především tedy dětských rolí, nabídl poměrně sympatické a výrazné tváře, když pak z nich jejich tvůrci udělají pitvořící se hňupy a nutí je dělat teatrální opičárny. Vrcholem nicméně je závěrečná pointa, kterou s okamžitou platností pasuji na nejtroubovitější závěr posledních let, dělající z veškerého předešlého dění nejzbytečnější záležitost vůbec. To snad nemohl nikdo myslet ani vážně! Jinak efekty odpovídají dostačujícím potřebám dětského obecenstva, ovšem atmosféra, či napětí se zde nevyskytuje, a co se přímo samotné zápletky týče, jako minimálně ústřední nápad docela dobrý, ovšem jeho zpracování katastrofální. Určitě tedy zkrátka beru v potaz, že Rodriguez natočil tuto podívanou primárně pro děti, nicméně opakuji, toto bylo fakt moc blbý už i pro ně a především ten závěr je naprosto neodpustitelný. ()

lykan9

Nejedná se vyloženě o špatný film, zejména, když se přihlédne k tomu, že cílovou skupinou jsou děti, ale od Roberta Rodrigueze bych čekal víc. Mrzí mě, že zanevřel na natáčení pořádných akčních pecek a věnuje se filmům pro děti. Doufejme, že si dá zase od takových filmů pauzu a pustí se zase do něčeho pořádného. Jak jsem již uvedl, tak pro děti je tento superhrdinský film slušnou podívanou. ()

Streeper

Žraločáka a Lávovku jsem jako malá milovala, byl to jeden z filmů, který jsem si často půjčovala na VHS ve videopůjčovně stejně jako díly Spy Kids. Takže mě potěšilo, že se alespoň originální Lávovka vrátila i do tohoto pokračování, protože mě to svým způsobem vrátilo do dětství. A ano pro děti je to film jako dělaný, je tam spousta akce, humoru, troška ponaučení. Děti ten film určitě bavit bude, na mě to bylo moc jednoduché a průhledné. Jako oddechový film fajn, ale konec se za mě vůbec nepovedl. Chyběl kousíček, abych tomu dala 3 hvězdy, protože jsem se fakt bavila, ale ten konec to celé zvoral, úplně promarněný potenciál. ()

BuBBleS

Tak tohle se hodnotí hodně obtížně. Aktuální hodnocení dávám hlavně kvůli tomu, že děti se u toho neskutečně bavily. Všechny... (jo a hned se ptaly po druhým díle...) A nutno říct, to není jen tak a takový film, aby člověk pohledal... Takže 4 hvězdy za děti, za mě těžko říct. Bylo to dětinské, herecké výkony dětí na hranici příšernosti a nechtěné komičnosti, ale tak nějakou myšlenku to mělo. Ve finále je to prostě podobný styl jako Spy Kids, jen jsou to prostě superhrdinové. ()

Chrustyn

Rodriguez má široký záběr. Na jedné straně tu jsou kulty jako Desperado, trikové pecky jako Alita a infantilní kraviny jako Spy Kids. No a tentokrát jde ještě dál a přináší vizuálně hnusný a herecky našláplý paskvil o otravných dětech, který je určený asi jen pro otravné děti, protože nikdo jiný se na to dobrovolně podívat nemůže. Věřím tomu, že i já bych před nějakými 30 lety poznal, že je něco špatně. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Texasu v USA. (SONY_)