Jak jsem se zamilovala do gangstera

• Poľsko Jak pokochałam gangstera
Poľsko, 2022, 184 min

Réžia:

Maciej Kawulski

Kamera:

Bartek Cierlica

Tomasz Włosok, Aleks Kurdzielewicz, Antoni Królikowski, Agnieszka Grochowska, Magdalena Lamparska, Krystyna Janda, Julia Wieniawa-Narkiewicz (viac)

Tajemná žena vypráví o vzestupu a pádu Nikodema „Nikośe“ Skotarczaka, jednoho z nejproslulejších polských gangsterů. (Netflix)

neonko

Bolo to ako polský nábytok alebo polská piecka. Poliaci sa snažia ale na všetkom musia niečo posrať. Tuto to bola stopáž. Tak sľubne to zo začiatku vyzeralo a oni to totálne dojeb.... V druhej polovici sa nič nedozviete. Je tam 2,5 kila koksu, 10 fajok, hektolitre chľastu, 15 pesničiek a natiahli to ako sopel. ()

futislav

Oproti předchozímu filmu "Jak jsem se stal gangsterem" to postrádá šťávu. Je to vcelku obyčejný příběh zloděje, který se trochu vyšvihl a skončil na drogách. Kamera opět skvělá, nicméně některé scény i situace jsou jako vystřižené z předchozího filmu. Na mě to dělá dojem horké jehly po počátečním úspěchu. Polovina filmu je tuctová nuda. Stěží 60%. ()

redsparrow

Mnohonásobně lepší než opěvované Jak jsem se stal gangsterem. Technicky vzato další óda na násilí a charismatické báječné lidičky, ale natočená tak stylově, s ironií a nadsázkou, že mi to bylo za chvíli jedno a dobře jsem se bavil. Jenom ty tři hodiny se ke konci už malinko táhly — spíš jako želva, než tygr. Dokonale pasující hudba. ()

jethrotull

Podla hodnoteni som cakal rozhodne viac. Ten film ma unudil skoro k smrti. To je tak,ked sa chce poliak hrat na amika. Filmy o gangstroch a mafii milujem,ale toto bola sracka. ()

Gagin

Příběh samotný a dlouhá stopáž jsou negavita snímku, ale zpracování mě vcelku zaujalo, takže jsem se nakonec rozhodoval mezi 3* a 4*. ()

McGuffin

Vyprávění ženy v klobouku Jak jsem se zamilovala do gangstera, Jak pokochałam gangstera, zmiňuje nejen ji, ale bezpočet dalších do něj zamilovaných, což je bonus k vyprávění, jaký to byl úspěšný gauner, který naveliko v Německu kradl a v Polsku prodával auta. Což je předehra k vyprávění, jakže se semlelo, že ho Němci chytili a on, když si čichnul k drogám, všechno raz dva prohrál. A to je nástup k epilogu, že ho konkurence na padrť rozstřílela, což vede k poslední otázce proč, když už všechno prohrál a nebyl žádná konkurence. Odpověď publiku ale zůstanou scenáristé Krzysztof Gureczny a též režírující Maciej Kawulski dlužní. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

kardi17

Když jsem dokoukal Jak zostalem gangsterem, tak mě celkem zděsilo že další film má 184 min. A zároveň jsem se bál zklamání, protože první film nasadil laťku hodně vysoko. Velká chyba, film o Nikośovi je polské veledílo. Gangsterky zasazené v '70-'90 mají pro mě vždy kouzlo. Skvělá kamera, časté využití kontrastů barev; díky rozdílnosti ve stylu oblékání, každé období vynikne. Dokonalá atmosféra, která vás vtáhne tak do filmu, že nepostřehnete že film má tři hodiny.  85% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD