Okupace Země: Rainfall

• Austrália Occupation: Rainfall (viac)

Sci-fi příběh nabitý velkolepými speciálními efekty a napínavými akčními scénami se odehrává dva roky po mezigalaktické invazi na Zemi, kdy se přeživší brání útočníkům v zoufalé pozemní bitvě. Obětí denně přibývá a hnutí odporu spolu s nečekanými spojenci spřádá plán, který by mohl konečně ukončit globální válku. Vesmírní vetřelci se rozhodli ovládnout naši planetu a začíná osudový závod o záchranu lidstva... (HBO Europe)

Ricci

Scénář psal evidentně 14 letý klučina a dramaturgii mu dělal spolužák. Technicky asi OK (až na ten sníh ve vesnici :o)), ale ty dialogy resp. repliky, to fakt nevymyslíš. ()

DJMaroko

"Vskutku" je to opravdu slušné jednoduché béčko. Místy pobaví akce i humor, ve své podstatě je to mix všeho co už bylo natočeno a někdy Vás překvapí i novými nápady. Druhá třetina bavila asi nejvíce začátek je opravdový odpad. Pokud zvládnete začátek už to asi dokoukáte jako já. Při dvouhodinové stopáži ale nečekejte konec je to jen kapitola 1 !!! Takže bez konce ...moje nervy. Na to co se dnes točí za sračky to nebylo ani zase tak špatně zahrané napříč všemi herci, se slušnými triky a bez zbytečných nelogičností. Vše ve stylu alá 90´ Béčko. A ano zaslechl jsem v rámci českého dabingu i malý odkaz na Stargate SG-1 "Vskutku" toto nejvíc pobavilo a potěšilo. ()

Dave_Novic

Tak estli tohle nedostane pokračování tak mě poser, celkem prdel sledovat, řpíběh aj ušel ale stejně to byla magořina. Kupodivu ale Speciální efekty na špičkové úrovni sice občas před mezi loutkou a kostýmem bije do očí jak cyp ale mám rád takové fantasmagorické filmy. Na to bídné hodnocení se nedá nic říct, není to žádnej "Den nezávislosti" nebo "Avatar" ale též o ufonech se dozvíš. Si hozenej do středu dění žádné okecávačky co a jak se stalo. Prostě čum na to začínáš v odboji a kukaj. Ať výjde pokračování a z Dečka se stane minimálně Béčkový film, to by byla klasa. ()

nikhaj

Chcelo to byt dobre, chcelo to byt viac, kostymi onicom niektore kusy no dobre, niektore scenerie dobré,  nudne nekonecne boje. Vykradacka inych napadov. Strasny bordel takze nuda a mohol som to pozerat iba 1 okom ()

Lailath

Popravde vcelku nechápem tie negatívne hodnotenia. Toto je presne ten ,,filmíček,, pri ktorom ani nebudete vedieť, ako ubehnú dve hodiny stopáže. Pre mňa, keď ho dám do porovnania napr. s toľko ospevovaným a vychváleným Blade runner 2049, pri ktorom som zaspávala od nudy, je Rainfall úplná pecka. Nebyť zopár drobností, ktoré nedávali zmysel a pár malých prešľapov, s čistým svedomím dám 5*. Takto sú to krásne a hlavne podľa mňa zaslúžené 4*. ()

CreepyJoe

Pecka scifi film typu ala den nezávislosti, pokud máte chuť na film, u kterého se doporučuje fakt vypnout, tak to je něco pro vás, akce poměrně slušná, efekty slušný průměr a ufouni dostatečně pestří. Ubral bych ale tak, třicet minut, přidal víc akce a víc humoru, ten je bohužel až v poslední třetině filmu. Celkem důstojné béčko se vším všudy. ()

razzy1230

Ani nevím jak to vše shrnout. Půlku člověk může prospat a stejně se chytne. Scénář je strašně nezajímavý s tím ,že to nahradili hromadou akcí. Občas úplně přehrávající role jak z dramatického amatérského divadla. Nedá to divákovi nic. Přitom by ten námět měl slušný potenciál, jen by to muselo uchytit lepší studio s vyšším rozpočtem. Jde vidět opravdu nízký rozpočet cca 25mil. dolarů. Snaha se ovšem cení a není to úplný odpad. Rusko je o level výše v Sci-Fi filmech. Diváka to nijak nevtáhne do děje a je to jednosměrný unuděný tah na bránu. Nelogičnost se nikde neschovala a to mě absolutně vystřeluje do zad, až si člověk musí dát panáka aby to přehlížel. Každopádně o něco lepší jako první film. Evidentně Luke Sparke se učí chybami a snad to bude už jen lepší. ()

darius1706

Už dlouho jsem neviděl takovou kravinu. Možná, že mi chybí pro větší jásot shlédnutí prvního dílu, ale asi by to valně prožitek nezměnilo. Jako nápad ještě nebyl špatný, klidně by se z toho dalo udělat fajn scifi. Jenže scénáristicky, režijně i po vizuální stránce to byla katastrofa. Jo a absolutně hrozná byla hlavní hrdinka. Já bych se o něčem rozepsal, ale ono to vlastně o ničem nebylo, byl tam alespoň náznak jakéhosi zvratu v podobě toho jejich velitele, ale to byla taky tak klišoidní záležitost, že to taky nestálo ani za řeč. Přitom herce neměli úplně špatné, dalo se z toho vytřískat vážně mnohem více. 15 %. ()

invisigoth

Jako jo, srdíčko tam bylo, spousta akce, efekty, bohužel jejich kvalita hodně kolísavá, kdy si divák říká, jestli to netočilo Asylum (netočilo). Autor má nakoukáno a snaží se opisovat od svých úspěšnějších bratříčků. Nicméně herecké výkony jsou tragické, toporné a místy až směšné. Každopádně máme otevřený konec a kupodivu bych si pokračování dal. Tak uvidíme zda někdy vznikne. ()