Ešte pred narodením kráľovskej dcéry odchádzajú kráľ s kráľovnou za kráľovninou sestrou Melániou. Tá už roky žije odlúčená od sveta v spustnutej krajine od chvíle, keď dal kráľ prednosť jej sestre Eliške. Ani teraz však nestojí o zmierenie a neustále myslí na pomstu. Pri narodení dcéry Ruženky vyriekne kliatbu, podľa ktorej jediné pichnutie do prstu Ruženku uspí a spolu s ňou aj celé kráľovstvo, ktoré sa tak ponorí do hlbokého večného spánku... (STV)

PTuranyi

Výborné spracovanie Šípkovej Ruženky s kvalitnou produkciou a veľmi dobrými hereckými výkonmi. Vyniká hlavne komický Vladimír Menšík v úlohe večne hladného sluhu Mateja. Hanblivý ale predsa odvážny  Jan Hrušínský ako dobrý princ a Jan Kraus ako starší princ, Trocha tej proletárskej rétoriky: Práca? Práca ja dôležitejšia ako odvaha. Podfarbená vynikajúcou hudbou Karla Svobodu. 75% ()

Winster

Moc hezka pohadka na kterou de vzdycky rad podivam. Libi se mi ,,komedialni,, vstupy pana Menšíka…jeho humor je zde zkratka neprekonatelny. ()

Chemic

Jedna ze skvělých českých pohádek, které pobaví snad všechny. Tady se o srandu staral Vladimír Menšík a byl fakticky skvělej. ()

CID7

Klasická česká pohádka. Muzika nádhera. herecké obsazení extra. Menšík-tj. beze slov (např. jak učí Hrušinkého plavat). Patří mezi nej. české pohádky. ()

Peršanka

Více takových pohádek. Je jí skoro čtvrt století a pořád nezestárla. Napínavá, romantická, strašidelná, humorná. Všeho tak akorát. ()

kpt.Marťas

Moc a moc sympatické zpracování pohádky o Šípkové Růžence. Princezna je maličko mrtvá, ale o to víc si člověk užije "dobového" záporáka Krause a sluhu Menšíka. Jeden z nezapomenutelných filmů, kterými nás pan Vorlíček obdařil. Škoda, že ta doba už je pryč. ()

Mr.Dark

Pohádková klasika, kterou si nenechám každoročně ujít.Stejně je tam nejlepší Kraus......"Takovou rýmu jako jsem měl já,neměl nikdo na světě,že jo papa?:-)))) ()

lapatata

Nejvíc se vždycky těším na písničku O šípkových růžích. Kdyby tu pohádku nedávali v televizi čtyřikrát ročně, tak by se mi líbila mnohem víc. ()

LOVE VOLE

Příjemná pohádka ke koukání, vytvořeno zkušenými pohádkáři. V pohádkách nesmí chybět humor, tady je vrchovatě zastoupený v roli sluhy v podání Vladimíra Menšíka. ()

Tanulin

Režie V.Vorlíčka mi zaručuje, že film, či pohádka bude zkrátka hezká.Okouzlující Růženka, vynikající V.Menšík a spousta jiných českých "perel" v krásně natočené pohádce. ()

Lenny76

Jedna z velmi podařených a vtipných pohádek, která se drží motivu sice je něco přidáno, ale zároveň z toho není paskvil, jak se stává v současných pohádkách. Zejména herecký výkon Vladimíra Menšíka zde hodně pohádku drží, je zde úplně úžasný. ()

Otan

Podle mne trochu slabší pohádkový kousek,který přesto o Vánocích uvidíte.Já ho ale vynechám,protože je tato pohádka spíše navoněnou bídou.Moc se v ní člověk nezasměje.K tomuto účelu byl povolán Menšík což dělá dost,ale je na to sám.Připomíná mi to takové ty bezduché studiovky,ale je to venku. ()

Adosek

Jedna z našich nejkrásnějších pohádek! Je jen škoda, že Marku Míkovou namluvila Naďa Konvalinková. Princezna by tak měla jiný hlas a ne hlas Naďi, která v té době byla na vrcholu své slávy... Škoda, ale jinak je to nádherná pohádka. Nejvíc mám rád Libuši Švormovou jako Melánii. ()