Tajemství

(festivalový názov)
  • Japonsko Himicu (viac)

Naoko a její sedmnáctiletá dcera Monami jedou v autobuse, který se zřítí do propasti. V nemocnici se stane něco neobvyklého. Duše matky se přesune do těla dcery. Matka v dceřině těle tomu nechce zpočátku uvěřit a nevěří ani její manžel. Naoko tak navenek hraje svoji dceru, ale doma se stává manželkou. Věkový rozdíl mezi ní a manželem je však značný. Naoko se rozhoduje jestli bude nadále žít se svým manželem, nebo si najde přítele svého věku a bude si užívat mládí. (-Rastaman-)

Evander

Zajímavý nápad, dobré zpracování, úžasná Ryoko Hirosue, celkově dobrý film, na který se dá podívat několikrát. Škoda té fantasy stránky, která tam dle mého názoru nemusela být nebo měla být méně výrazná. ()

Allcinna

Tak já teda taky nevím, co na tom zbytku přišlo tak strašně okouzlujícího. Příběh dobrý, dejme tomu, ale ve výsledku mi to spíš přijde jako pohádka o zlé čarodějnici, co si pro sebe uzmula všechno a svým dvěma nejbližším nenechala nic. Až na to, že tady žádný dobrý konec jako v pohádkách není. ()

haffen

Zaujímavé fantasy o matke, ktorá počas havárie autobusu zomrie a prevtelí sa do tela umierajúcej dcéry, aby dostala ešte druhú šancu na život. Nastávajú však komplikácie, pretože chce žiť po boku svojho manžela, ale zároveň nechce brať osobný život jej dcére. Ako to celé dopadne? Dosť nečakane, ale to si treba pozrieť. Musím povedať, že Ryoko Hirosue je vynikajúca herečka. Tá síce moc nevynikla vo filme Wasabi so Jeanom Renom, ale ja to hovorím vždy. Ázijský herec zaboduje vo filme z krajiny svojho pôvodu. Lebo len títo filmári dokážu vybičovať emócie naplno. A tak sa to potvrdilo aj v tomto filme. Ten koniec bol zvládnutý par excellence... Dávam však len 4* (82%), pretože by to nebolo fér voči filmom, ktoré považujem za absolútny vrchol Ázijskej kinematografie. Chýbala tomu väčšia dramatická zápletka. ()

solisoli

Zaujímavý námet, veľmi dômyselne prevedený, vďaka Ryoko Hirosue. Obyčajný ľudia z klasického a hlavne prirodzeného života Japoncov s nenútenými scénami, slušná kamera, environmentálne prostredie, príjemná hudba. Čiže, plodné spestrenie jedného večera. ()

Amatér1921

Přeskočím úvodní šok z naprosté herecké neúpřimnosti a neadekvátnosti reakcí postav na ztrátu dcery, ale jinak jednoduchá zápletka se moc krásně rozjede a přiznám se, že ten konec jsem opravdu nečekal. A souhlasím, Ryoko Hirosue je opravdu moc krásná bytost :-) ()

trinan_kop

toto je tak dokonalý film, že som pozeral aj titulky do úplneho konca. ryoko hirosue je proste najlepšia. a keď si predstavím že toto je pop speváčka čo sa dala na filmovú cestu, je jej dokonalosť ešte väčšia - a je o toľko lepšia ako jej americké "kolegyne" že sa to ani nedá vyjadriť, musí sa to vidieť. ()

Rathe

Když se podíváte na tento snímek a pak na Mezi námi děvčaty, uvidíte skvělý rozdíl mezi americkou a asijskou kinematografií. Mně se tedy líbili oba filmy. Ale zatímco Mezi námi děvčaty byla komedie, toto mělo dramatický podtext, který si lépe pohrál s divákovými emocemi. ()