Benjamin, Hannah a šestnáctiletá dcera Samantha tvoří šťastnou rodinu. Hannah ale cítí, že její dcera prochází krizí a rozhodne se s ní na pár dní odjet. Během cesty dojde k nehodě a Benjamin musí náhle čelit velké tragédii: jeho žena i dcera upadly do těžkého kómatu. Hannah nabývá vědomí jen na okamžik, kdy naposledy stiskne ruku své dcery, která právě otevírá oči. Poté Hannah umírá. Benjamin, zdrcený ztrátou své ženy a šťastný, že jeho dcera je naživu, postupně nabývá dojmu, že duch Hannah vstoupil do Samantina těla. (oficiálny text distribútora)

Adrii

Podobných filmů na toto téma tady bylo už hodně, ale jen tenhle mě uchvátil. Je to jeden z mála filmů, kde se stalo něco, na úkor někoho jiného. Film mi nudný nepřišel. Dokázala jsem se vžít do situace hrdinů a prožívat spolu s nimi jejich trápení a každodenní situace, které pro ně byly více než těžké... ()

Pete24

Námět, se kterým se pracovalo překvapivě dobře, tím pádem jsem se o to víc bál o konec a oprávněně. Klasický happyend přišel a navíc s nepřímým poselstvím, ať si dcerunka teda ty drogy s kamarádama bere, hlavně ať je šťasná. Dějově i herecky nadprůměrný film s totálně podprůměrným, americkým koncem. Takhle zklamaný po finálních deseti minutách už jsem dlouho nebyl. Ve dvou třetinách filmu jsem byl na 80%, ale konec to absolutně degradoval až parodoval na 40%. ()

nash.

Smutný výsledek pokusu o remake japonského filmu Himitsu, který dopadl stejně jako většina podobných snah. Inteligentní, srozumitelný a okouzlující příběh byl nahrazen primitivní lacinou a nesmyslnou odrhovačkou, magická atmosféra byla zbourána, veškeré kouzlo poztráceno, jemnost a laskavá úsměvnost nahrazena vulgaritou. Motýlí křídla na nichž se nesl originál nahradila skřípající, křiklavá a bohužel nefunkční plastová napodobenina. ()

El-Barto

Tv Nova nám nabídla toto drama a díky tomu, že stíhali dávat po deseti minutách bloky reklam, byl film nudnější než ve skutečnosti je. O neoriginalitě námětu se netřeba zmiňovat, ale i přesto si myslím, že režisér Perez v rámci možností zvládnul svůj úkol docela dobře. Největším překvapením pro mě tak byl nevýrazný výkon Davida Duchovnyho, jehož jméno mi dávalo aspoň nějakou naději na kvalitnější podívanou. ()

Lewaso

Nápad převtělení umírající matky do dcery (ač lehce šroubovaný) poskytl plácek pro zajímavý příběh. Myslím, že jsem čekal víc od „souboje duší“ obou žen a reakce Davida Duchovneho na rozpolcenost dcery/manželky byly občas příliš ploché a nedůvěryhodné. Víc než horor je snímek psychologickou sondou do rodinných vztahů se špetkou mysteriózna. ()

• Podle hinduistického pohledu se nesmrtelné „to“ (átma) nerodí ani nikdy neumírá, nikdy nevzniklo ani nikdy nezanikne a po smrti těla vstupuje do těla nového zrovna tak jak člověk odhazuje zchátralé šaty a bere si šaty nové. Tento cyklus zrození, úmrtí těla a převtělení (samsára) pokračuje až do definitivního osvobození (mókša). (formelin)