Záhadný lovec

• Južná Kórea Gyeong-iloun Somun (viac)

Prodavači nudlí přes den, krotitelé duchů v noci. Říká se jim lovci a svoje zvláštní schopnosti využívají k ochraně lidí před zlými démony. (Netflix)

Martrix

Pokud jste ještě nepřišli na to, že u korejských seriálů vlastně není žánr důležitý a zlákala vás ta nálepka fantasy, tak Záhadný lovec je namíchán asi v tomto poměru: mysteriózní 30%, thriller 50%, dramedie 20%. A dodám, že je to typický korejský seriál, který je vystavěn na skvělých postavách a vztahy mezi nimi a na propracovaném příběhu, který přestože pracuje s prvky fantasy, působí věrohodně a samozřejmě je prošpikován emocemi. Pro většinu lidí je smích běžná věc, snažíme se ho vyvolávat, nestydíme se za něj, považujeme ho za lék. Jenže každá energie ve vesmíru má svůj protipól a Korejci se nestydí ani naříkat a plakat, být nešťastní a smutní. Berou to jako očistný proces a jsou v tom vážně dobří. Pro Evropana to může působit tetrálně a za hranou, někdo se může dokonce cítit při pohledu na neustále naříkajícího a slzy ronícího chlápka až nepříjemně, ale já to těm Korejcům většinou věřím a nechávám to na sebe působit. Protože v tom cítím bezelstnost, lidskost a snahu tvůrců něčím diváka obohatit. A pokud se zeptáte, jak vás to obohatí když bulíte společně s postavami, tak odpověď je prostá. Připomenete si jak moc důležité je mít rodinu a přátele. Stačí na pár hodin "adoptovat" třeba tuto sympatickou partičku lovců duchů a bude vědět v čem jsou korejské seriály tak jedinečné. Ale mám varování. Pokud se vám v nich zalíbí, může se vám pak velmi špatně koukat na ty plytké západní umělotiny. ()

Nam.94

Jako v každém seriálu si i zde Se-jeong Kim (nar. 1996, Jižní Korea) (Hana) ukradla pozornost diváka především pro sebe a jsem s tím stoprocentně spokojená! Tomuhle dramatu dávám silný čtyři hvězdičky a těším se na season 2. Příjemný akční, fantasy, milý, komediální seriál který si vás získá hned v prvním díle. Nevím ale jestli tento seriál zařadit do veselých nebo spíš smutných kdramat.. chvilkama je to dost hluboké a smutné potom se to ale úplně otočí a divák má problém zadržet smích. Mun a Hana tvořili zajímavou chemii, bylo příjemné dívat se na tuhle dvojku pospolu (btw zdá se to jen mně, nebo je klučina extrémně podobný Jinovi z BTS? Ve chvílích kdy má kudrnaté i rovné vlasy), Mo-tak- nevím úplně jak ho ohodnotit, herec a role jakou hrál je sympatický ale vadilo mi jak se to začalo kvůli jeho minulosti tolik točit okolo politiky. Ve výsledku na seriálu kvalitě neubírá ale kdyby se tam místo honěním se za starostou honili za duchy tak by to bylo lepší. Každopádně mě, akce jaká tam byla stačila, před tímto dramatem jsem sledovala k-drama takové zpomalené a o ničem takže takovahle změna mi fakt zlepšila náladu a i hodnocení tohoto seriálu. Herci tam byli sympatičtí (až na tu šedivou cápku jak byla v záhrobí "opatrovatelkou" Muna- kdykoliv se tam ukázala měla jsem chuť scénku přeskočit) jinak si ale nestěžuju, zaporáci byli na zabití, hlavní hrdinové k nakousnutí a děj byl zajímavý, srdce rvoucí ale i milý a pohladil pro duši. Do mých top 10 kdramat se to nezařadilo ale do takových top 30 určitě ano. Doporučuju se na to podívat, ať už kvůli hercům (kteří tam odvedli dobrou práci) nebo akčnějšímu ději. Práce s kamerou byla taky úžasná a z některých scén šel mráz po zádech. Komedie 4,5/5, napětí 4/5, romantika 1/5, akční 4/5, nadpřirozeno 4/5.. celkově silný 4/5 ()

Zíza

Přečetla jsem si, o čem to je, a tak jsem si říkala: super, nějaké to nadpřirozeno, budeme bojovat s bubáky, na to mám chuť. Jenomže nakonec se bojovalo s korupcí a špinavou politikou. Jako by si to nemohli odpustit. Tedy jasně, vzhledem k tomu jak byl příběh vystaven, to tady nešlo, ale já fakt doufala, že se bude jen potírat démoní sliz... Seriál je hrozně rozporuplný. Někdy to mělo švih a super akci, ale pak to tak nějak zabředlo do nudy a já neměla pocit, že musím koukat dál, abych viděla, jak to dopadne. Do desátého dílu spíše převažovaly pocity nenadšení, když najednou přišlo napětí, super akce, mělo to spád... a já si říkala, že konečně to nabralo otáčky a těšila se, co bude dál. Jenomže to zase spadlo, napětí vyprchalo, dostali jsme sem tam nějaký zbytečný filer, asi kvůli emocím nebo co, ale to se moc nepovedlo, ptáček zpěváček na to neměl, pak to vyvrcholilo a ukázalo i dění poté. Což bylo fajn, musím uznat, že konec měl seriál povedený. Nezájem se střídal se zájmem a já od seriálu nedocházím s pocitem, že jsem dostala to, co jsem chtěla vidět, ani jsem místo toho nedostala adekvátní náhradu. Jasně, je to Korea, vypadá to pěkně, ale to je všechno. ()

jarah

Solídny seriál založený na klasickom JK modeli a téme, obohatený o mystery prvky, ktoré ho odlíšujú od ostatných. Celkom som sa bavila, lebo výkony hercov sú na veľmi dobrej úrovni. Viac, než mladý So Moon ma bavil jeho mentor Mo-Tak. Užívala som si inú polohu herectva u Ahn Suk Hwana, ktorého som doteraz videla iba v úlohách chamtivých a nenávistných dedkov. Bol by to dokonalý zážitok, keby kórejskí tvorcovia nemali potrebu dovysvetľovať osudy bez pridanej hodnoty tam, kde sa príbeh mal končiť: "A žili šťastne naveky...". Rozhodne si však všetky štyri zaslúži. ()

mrtvej pes

Korea hrozně trpí na to, že neví, jak usměrnit narativní tempo, aby si udrželo kvalitu. Buď se scény vlečou, anebo plot twist stíhá plot twist, až všechno to drama najednou působí jakoby plytce, nevážně, protože se hned zase vyřeší. Uncanny Counter tohle pravidlo ze začátku slušně lámal, rozjezd skvělý, gradace ještě lepší. Ale v půlce, kterou se právě prokousávám, se začal děj řasit jako ošklivá šifonová sukně a úplně člověka vysávat. Stejný pocit jsem měla z W - když už totiž Korejci to tempo chytnou za rohy, nemůžou si pomoct a rovnou ho přepálí. Nadšení trochu chladne. Zatím desátá epizoda; zbytek doplním, až se dodívám. // Od desáté epizody dojmy dál kolísají, chvílemi se cítím na pět hvězd, chvílemi na čtyři, v nejslabších epizodách i na tři. Ale když seriál znovu srovnám s W, kterému jsem i navzdory té samé (no, ještě horší) dramatické plytkosti dala za čtyři, tak musím Uncanny Counter z čistého svědomí i srdce dát pět. Jsou možná slabší a spíš za úžasné charaktery, ale nakonec everything counts. ()

• Herci Jo Byung-Gyu a Kim Se-Jeong sú v skutočnosti rovnako starí, a preto si mimo natáčania tykajú. V seriáli ju ale So Mun (postava, ktorú hrá Jo Byung-Gyu) oslovuje ako Noona ("staršia sestra"). (Eawy)
  • Seriál je natočený podľa webtoonovej predlohy nachádzajúcej sa na platforme Daum s názvom Amazing Rumor. (Eawy)
  • Scenáristkou prvých 12 častí bola Yeo Ji-na, ale po nezhode vo vízii smerovania príbehu s produkčným tímom opustila seriál. Autorom scenára pre 13. časť bol teda režisér Yoo Sun-dong a pre 14., 15. a 16. časť napísal scenár Kim Sae-bom. (Eawy)