Záhadný lovec

• Južná Kórea Gyeong-iloun Somun (viac)

Prodavači nudlí přes den, krotitelé duchů v noci. Říká se jim lovci a svoje zvláštní schopnosti využívají k ochraně lidí před zlými démony. (Netflix)

Nam.94

Jako v každém seriálu si i zde Se-jeong Kim (nar. 1996, Jižní Korea) (Hana) ukradla pozornost diváka především pro sebe a jsem s tím stoprocentně spokojená! Tomuhle dramatu dávám silný čtyři hvězdičky a těším se na season 2. Příjemný akční, fantasy, milý, komediální seriál který si vás získá hned v prvním díle. Nevím ale jestli tento seriál zařadit do veselých nebo spíš smutných kdramat.. chvilkama je to dost hluboké a smutné potom se to ale úplně otočí a divák má problém zadržet smích. Mun a Hana tvořili zajímavou chemii, bylo příjemné dívat se na tuhle dvojku pospolu (btw zdá se to jen mně, nebo je klučina extrémně podobný Jinovi z BTS? Ve chvílích kdy má kudrnaté i rovné vlasy), Mo-tak- nevím úplně jak ho ohodnotit, herec a role jakou hrál je sympatický ale vadilo mi jak se to začalo kvůli jeho minulosti tolik točit okolo politiky. Ve výsledku na seriálu kvalitě neubírá ale kdyby se tam místo honěním se za starostou honili za duchy tak by to bylo lepší. Každopádně mě, akce jaká tam byla stačila, před tímto dramatem jsem sledovala k-drama takové zpomalené a o ničem takže takovahle změna mi fakt zlepšila náladu a i hodnocení tohoto seriálu. Herci tam byli sympatičtí (až na tu šedivou cápku jak byla v záhrobí "opatrovatelkou" Muna- kdykoliv se tam ukázala měla jsem chuť scénku přeskočit) jinak si ale nestěžuju, zaporáci byli na zabití, hlavní hrdinové k nakousnutí a děj byl zajímavý, srdce rvoucí ale i milý a pohladil pro duši. Do mých top 10 kdramat se to nezařadilo ale do takových top 30 určitě ano. Doporučuju se na to podívat, ať už kvůli hercům (kteří tam odvedli dobrou práci) nebo akčnějšímu ději. Práce s kamerou byla taky úžasná a z některých scén šel mráz po zádech. Komedie 4,5/5, napětí 4/5, romantika 1/5, akční 4/5, nadpřirozeno 4/5.. celkově silný 4/5 ()

mas0n

Jo Byung Gyu byl neuvěřitelně otravnej. Představuje to nejhorší z korejských seriálů. Přehrávání, fňukání, křik... Zbytek obsazení je ale v pohodě. Hlavně mentor Mo-tak bavil. Sejeong velké překvápko. Po Mině v Hotel Del Luna další členka Gugudan dokazující, že děvčata se neztratí ani po rozpadu skupiny. Seriál určitě nadprůměr, poměrně málo wtf momentů, slušné tempo (i když o něco by se zkrátit dal). A velmi slušné bojové scény. ()

JamesSi

Uncanny Counter je fajn. Postavy jsou "likeable", je to emotivní, akční scény jsou skvělé, ale když seriál zpomalí hned vám dojde, jak všechno strašně málo dává smysl. Hlavně plán záporáků a fungování světa. Proč nemůžeme vyléčit jednu postavu? Protože náhodné pravidlo fungování kouzelných sil, které jsme si teď vymysleli a nebudeme ho už dodržovat. Často to popírá logiku pro emotivní scény - třeba když Mo-tak dlouho tají Munovi, že znal jeho rodiče. Mo-Tak je ale jinak fakt frajer a fajn týpek to se musí nechat. Jsou to prostě takové technicky dobře udělané korejské fast-food nudle, které zabaví na chviličku. I přesto, že jsem si to dost užil, má to dost vad na kráse. Musím však říct, že mě to zatím bavilo nejvíc z korejských drama seriálů na Netflixu (viděl jsem jen pár pilotů různých blbostí při snaze najít nejdivnější věc v českém regionu této stránky). Druhá sérka prý bude a možná jí také zkouknu při night-binge-watchování na Getflix and Chill. Hlavně to Čil. 7/10 ()

M.i.k.e

zvláštní kombinace mysteriózna,fantasy,akce a telenovely,které mě ale bavila většinu času a nemám problém jí odpustit těch pár hluchých míst.Snad jen ty přehnané rekace a emoce můžou být pro našince odrazující.Není to sice nic co by se jinde v korejských filmech a seriálech nevyskytovalo,ale tady přeci jen bylo toho hysterického smíchu,pláče a údivu trochu moc.Menší mínus jde i za zbytečně natahovaným finále.To vygraduje v prvních cca deseti minutách a pak už je to jen zbytečná vata.I když chápu,že se tvůrci asi snažili pořádně uzavřít všechny rozjeté linie...70% ()

jarah

Solídny seriál založený na klasickom JK modeli a téme, obohatený o mystery prvky, ktoré ho odlíšujú od ostatných. Celkom som sa bavila, lebo výkony hercov sú na veľmi dobrej úrovni. Viac, než mladý So Moon ma bavil jeho mentor Mo-Tak. Užívala som si inú polohu herectva u Ahn Suk Hwana, ktorého som doteraz videla iba v úlohách chamtivých a nenávistných dedkov. Bol by to dokonalý zážitok, keby kórejskí tvorcovia nemali potrebu dovysvetľovať osudy bez pridanej hodnoty tam, kde sa príbeh mal končiť: "A žili šťastne naveky...". Rozhodne si však všetky štyri zaslúži. ()

• Scenáristkou prvých 12 častí bola Yeo Ji-na, ale po nezhode vo vízii smerovania príbehu s produkčným tímom opustila seriál. Autorom scenára pre 13. časť bol teda režisér Yoo Sun-dong a pre 14., 15. a 16. časť napísal scenár Kim Sae-bom. (Eawy)
  • Herci Jo Byung-Gyu a Kim Se-Jeong sú v skutočnosti rovnako starí, a preto si mimo natáčania tykajú. V seriáli ju ale So Mun (postava, ktorú hrá Jo Byung-Gyu) oslovuje ako Noona ("staršia sestra"). (Eawy)
  • Seriál je natočený podľa webtoonovej predlohy nachádzajúcej sa na platforme Daum s názvom Amazing Rumor. (Eawy)