Bozkávajte sa, s kým chcete

• Česko Líbejte se, s kým je libo (viac)

Dvě sousední rodiny a jejich přátelé se rozhodnou strávit společnou dovolenou v Touquet - luxusním přímořském letovisku. Dovolená je v plném proudu, vztahy všech zúčastněných se začínají zamotávat a některé úsměvně vyhrocovat. Elizabeth (Charlotte Rampling) - bohatá, moderní a vkusná žena. Ale unavená životem. Bertrand (Jacques Dutronc) - Elizabethin manžel - vyhaslý a stresovaný, se sklony k pití. Svou ženu podvádí s milencem Renou (Mickaël Dolmen) a s bývalou milenkou Julii. Emilie (Lou Doillon) - jejich silně sexuálně založená dcera, která žije nevázaným životem a má poměr s jedním z Bertrandových zaměstnanců. Julie (Clotilde Courau) - mladá a svobodná matka, přítelkyně Elizabeth a občasná milenka Bertranda. Jérome (Denis Podalydes) - uštvaný životem a svou upovídanou, věčně nespokojenou a hádající se ženou Véronique. Véronique (Karin Viard) - energická a snobská žena, která před přáteli předstírá bohatství a za nejdůležitější považuje dobré mínění ostatních lidí. Lulu (Carole Bouquet) - krásná, mladá žena, jejíž manželství trpí chorobnou žárlivostí jejího manžela Jean-Pierrea (Michel Blanc). (oficiálny text distribútora)

klukluka

Kamen tady šukal cihlu, ale že si to šedesátka s klidným srdcem rozdala s odhadem tak sedmnáctiletým synem své skoro nejlepší přítelkyně, to už jsem káravě zvedal obočí. Její sebevědomí by se mi fakt šiklo. ()

Zagros

Název téhle francouzské komedie prakticky vypovídá o obsahu filmu. Skupina více či méně sympatických postav z rodiny, okolí a přátel je propojená do vztahového propletence, kdy se téměř každý s každým … nejen líbá. To vše bez ohledu na manželství, jiný vztah, věk a pohlaví. Ač se mi to vlastně obsahem vůbec nelíbí, musím přiznat, že Francouzi podobné komedie o propletených vztazích točit umějí. Mnoho scén bylo velmi povedených, několikrát jsem se zasmál a většina postav mi byla sympatická. Některé byly ovšem na pár facek a štvaly mě to začátku do konce. Pro mě by se ideální lehká letní komedie mohla vyvarovat protivných postav a ukazování nevěry jako nevinného a zábavného letního špásování. ()

Matli

Strašná a divná nuda, tohle se frantíkům moc nepovedlo. Vřele nedoporučuji. Kdyby tam alespoň byla líbačka dvou holek, ale ani to ne. Hvězdička za snahu, jsou i mnohem horší filmy. 14% ()

jiri.twist

Tvůrci si nekladli vysoké nároky na příběh ani morálku a s nadhledem natočili tuto bezva komedii pro fajn chvíle a každý, kdo tuto cílenou letní vlnu dokáže vnímat, nemůže dát špatné hodnocení a za to patří tomuto filmu dík ode mě. Ve filmu hraje i Sami Bouajila, kterého zde známe už z filmu Drôle de Félix (tento film se navíc dočkal i překladu od Hadonose.) 7889 ()

Heroine

I když to má pramálo společného s realitou, je tohle opravdu solidní parta ztroskotanců. Dokonce, takové losery člověk vidí jen v málokterém filmu. Nespokojenost, pokrytectví, falešné přátelství, lepší společnost. Je to zábavná freak show, a má to výborné obsazení. Jenom se mi snad čas od času nelíbí, že je zde i vyloženě nesympatická osoba, braná v podstatě jako sympatický chudák, který má ke svému jednání vážné důvody. Například pro postavu Julie z mé strany žádné pochopení není, a tenhle fakt mi celý film trošku zkazil. ()

Lucas87

Tohle není komedie ani drama, v dějové linii se objevuje šoustání, vulgarismy, povedený trapas s přivázanou recepční hotelu na hotelovém pokoji, nevěra, pomatený manžel, okouzlující mladá šibalka Mélanie Laurent a celkově je tento film hlavně o vztazích. ()

messi@h

Váhal jsem mezi 2 a 3*. Rozjezd filmu je zajímavý, na chvíli jsem měl pocit, že mě čeká hodně příjemné filmové překvapení. Jenže v určitém okamžiku jsem začal cítit, že režisér ke svým postavám nemá žádný vztah. Použe s nimi manipuluje tak, aby je dostal do různých extrémních situací, které mu zřejmě přijdou zajímavé. Ve výsledku není ani jedna postava sympatická, dokonce ani zajímavá. Motivy jednání nejsou ani naznačeny. 50 % ()

markotter

Dost dobrej někdy fakt hustej filmeček, kterej řešil současný problémy ve vztazích a některý se mi zdály hodně dobře odpozorovaný. Důvod, proč dávám jen 4,5 je ten, že někdy tam bylo trochu víc násilnejch vztahovejch propletenců, než kolik jeden celovečerák unese. Moc pěkná mladá Natalie Laurent, kdy o ní asi ještě nikdo nevěděl. ()

Adiemus

Neuvěřitelný propletenec vztahů přesně odpovídá závěrečnému Bertrandovu konstatování: "Život je divný." Možná je to divné, ale mně se ten film dost líbil. ()

bono22vox

Komedie o tom, že každý spí s každým, a všichni tak někoho podvádějí, je vtipná a chytrá, přesto však mohla být i něčím víc... ()

mira.l

Mám francouzské filmy docela rád, a tady mě nalákala hlavně M. Laurent, ale tohle byla dost divná míchanina všeho možného, kde šoustá a cucá se každý s každým, až z toho trochu oči přechází a hlava to úplně nebere, vrcholem je "spojení" -náctiletého mladíka s ženou, která by mu mohla být babičkou a černošký(á) sekretář(ka), u které(ho) člověk neví, jestli je to fakt on nebo ona, a pan otec od rodiny s ní(m) leží v posteli. Tak jsem si říkal, jestli se J. Dutroncsovi líbil ještě jako chlap nebo už si ho (ji) rezervoval jako holku... Konec vyšuměl naprosto do ztracena vlastně na všech dějových linkách, pokud se teda o nějakém ději dá mluvit. Celkově to bylo slušné panoptikum exotů, i když je pravda, že pár vtipných hlášek tam bylo, co mě ale dostalo nejvíc, byl ten Žigulík:)). Dal bych někde mezi dvěma a třema, no za Melanii, žigulíka a ty hlášky teda slabší tři. ()

DadysGirl

Klasická vztahovka... Moc komediální to není... Trochu dramatu, hodně zamotané... A nic není definitivní... Ale je to dobré... Lidi co jsou na vztahovky si přijdou na své... ()

meda2016

75%. Přeháním, ano. Přesto si opakovaně mohu pustit ty trapně komické scény, a pochechtávat se rodinným tragédiím, které pro nezúčastněné jsou jen lapáliemi. Každá postava má svůj dvojjaký charakter, chvíli trapný, chvíli upřímný. Dobře se mi na tento film dívá, stejně jako na americký Krásný holky, nebo český Na samotě u lesa. ()

shagisson

Vystihnutelné pár slovy - romantická komedie s dramaticko-psychologicky-sexuálním podtextem. Vykreslení postav věrné, z čehož na konci filmu může být člověku tak nějak ouzko až blijno. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)