Film na motivy stejnojmenného románu Josefa Čapka. Kamarádi Ruda a Vašek chodí společně pytlačit. Jednou v noci skolí v lese srnce, ale jsou přistiženi hajným. Ruda ho bez rozmýšlení zastřelí a společně s Vaškem jej pak v lese zahrabe. Jejich čin ale nezůstane utajen, a tak musí oba chlapci utéct z domova. Nějaký čas se potloukají, vykradou osamělou usedlost, opíjí se ap. Jednou narazí ve venkovském autobusu na četníka, který si jich všimne. Chlapci se snaží zmizet v lesích. Zdá se, že se jim to na nějakou dobu podaří, ale při jedné bujaré pitce jsou zaskočeni náhlým příchodem četníka Marjánky, kterého bez milosti zastřelí. Následující den jsou obklíčení na kraji lesa a v přestřelce s četníky oba zahynou. (oficiálny text distribútora)

Hombre8

Tímto filmem začal úpadek mého nejoblíbenějšího českého režiséra. Od začátku nesympatické postavy, námět i děj. Mizerné postsynchrony, katastrofální dabing dvou hlavních postav, které jsou navíc slaboulinko odehrané. Snad jen námět k zamyšlení. Je lepší, když tihle čistokrevní psychopati se svými nohsledy tenkrát bloudili lesem a stříleli lidi a nebo když dnes řídí společnost? ()

Jester_X

Dva kluci se provinní vraždou a následuje útěk. Zvláštností je, že se jedná především o útěk na svobodu, než o útěk za záchranou. Oba se ostatně nesnaží vzdálit, či uniknout daleko od místa činu. A když se o to pokusí, končí to neúspěchem. Naopak život bez povinnosti se jím zamlouvá a chápou ho jako jisté zadostiučinění za dosavadní omezení. Na druhou stranu se nedokáží vyrovnat se svým svědomím, které je nakonec dohání a donáší až do náruče pronásledovatelů. Vláčil se tyto problémy pokouší uvést i v obecnější platnost, ale to se mu nedaří. Jednotlivé roviny filmu (svoboda, svědomí, příroda) se nepropojily, což v konečném důsledku znemožnilo nějakou samovolnějším rezonanci samotných obrazů, scén, filmu. ()

milos.bradik

Moc jsem se rozmýšlel, jestli nedám všech pět. Kniha, tedy námět, nádherný, naprosto skvělý Macháček, kamera i vystižení první republiky, perfektní, ale mi tam prostě neseděli ti polští herci, hráli dobře, ale dabing trochu drhl. Jinak ta psychologie, střihy do jejich myšlení a představ, famózní. Je mi tedy líto, ale přece jen to za pět není. ()

Cyklus filmů českého génia stříbrného plátna

Cyklus filmů českého génia stříbrného plátna

23.01.2008

Strašnické divadlo se již od svého počátku snaží návštěvníkům nabídnout i jinou než divadelní produkci. Každý měsíc má své místo v programu promítání filmu a koncert. Až do konce této sezony povládne… (viac)