Neporazitelný

• USA Invincible
USA, (2021–2024), 13 h 42 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Robert Kirkman

Predloha:

Robert Kirkman (komiks)

Hudba:

John Paesano

Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh, Seth Rogen, Zazie Beetz, Mark Hamill, Walton Goggins, Jason Mantzoukas, Mae Whitman, Max Burkholder (viac)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (13)

Je čas (2021) (S01E01)

Příjemný začátek, je v tom trošku od všechno, hlas J.K. Simmonse bych mohl poslouchal neustále a pak přijde závěr. A ten mi vykloubil hubu z pantu. Jestli se i zbytek bude nést v tak nekompromisní vlně . tak tady máme adepta na překvapení roku. ()

Stejně to zkusím (2021) (S01E02)

Mark objevuje své schopnosti a přidává se do týmu mladých superhrdinů. Epizoda možná měla trochu repetitivní zápletku, ale posloužila opět k ukázce jak schopností tak především motivu hlavního padoucha. A navíc ještě ke konci jen tak ledabyle přivezla genocidu jedné rasy. Děj zatím jede bez zaškobrtnutí. Mark není otravný náctiletý, ale kluk, který se musí vypořádat s neortodoxní situací. Přitom dělá to nejlepší co může. ()

Kdo je ošklivý? (2021) (S01E03)

Stále si to drží výborné tempo. Postavy jsou charismatické. Náctiletí se nechovají jako nafoukaní frackové. A závěry epizod vás dokážou vždy překvapit, potěšit a šokovat. ()

Trhni si, Neile Armstrongu (2021) (S01E04)

Mise na Mars byla zbytečně zkratkovitá. Linka okolo Hellboye ale vše nahrazuje. Polovina postav má nějakou agendu a skoro nic není černobílé. Baví mě, že se dá očekávat, jak se to na konci pekelně zvrtne, ale nevíte z jaké strany přijde první rána a jak mocná bude. ()

To bolelo (2021) (S01E05)

Epizoda začne klasickým problémem superhrdinů se kterým se třeba Spider-man potýká již dekády. Uspořádat normální a superhrdinský život je komplikované a časově náročné. Zvlášť v okamžiku, kdy se snažíte vést i nějaký romantický vztah a přitom tajit vaši identitu. Pak přijde na řadu linka s vymahačem, který se snaží o změnu. Závěrečné vyvrcholení přineslo vše potřebné. Akční náhul, citové zapojení a tvrdé vyústění se správně podanými morálními následky. ()

Vypadáš mrtvý (2021) (S01E06)

Začátek se snaží uchlácholit pomalým tempem. Funguje to jako kontrast oproti finále minulé epizody. Pak se ale připletou další linky, všechno chytne vážnější tón a vy čekáte, kdy přijde průšvih abnormálních rozměrů. ()

Musíme si promluvit (2021) (S01E07)

Vybavte si souboj Rick a prezidenta ze závěru třetí sezóny. Bylo to krásně přehnané. Vytahovaly se stále větší a nečekanější vychytávky a vše působilo epicky. Tak si to vynásobte do celoplanetárního měřítka a dostanete rozměr této epizody. I přes enormní akci, brutalitu a asi i přehnanost se stále vyskytují důležité momenty, kde postavy reagují a vy je dokážete pochopit. Je tady obsažena lidskost. Postavy nejsou dvourozměrné. Mají své motivy, své pohnutky. ()

Mé pravé já (2021) (S01E08)

Souboj tak nelítostný, krvavý, po všech stránkách brutální a nervy drásající, že i velká produkce anime musí smeknout a vzdát hold. A jak to zakončíte? Tím, že přinese záblesk všech pohrom, co na postavy čekají v druhé sezóně a tu největší necháte jen tak poletovat v povzdálí. Kirkman znovu dokázal ohromit a nabídl nás sérii, která má možnost udržet se v éteru po dlouhou dobu. ()

Série 2 (2023) (S02)

U Invincible mám zásadní problém s tím, že se hlavní linka, kterou bych chtěl primárně sledovat, neustále ředí s podřadnými příběhy ostatních. Nepřináší to posun v ničem a ve výsledku se jen získá řada o osmi epizodách bez nějakého výraznějšího posunu. Přitom je vidět opravdu potenciál na neskutečně vážné, tíživé okamžiky. Nedokážu se nějak bavit u toho, kdy se najednou musí řešit krtčí lidi, marťané atd. Proč se nejel ve větší míře Angstrom. Více přitlačit na jeho touhu o odplatě, nějaký skutečně promyšlenou linku, jak oslabit Marka a pak do toho zakombinovat tu největší hrozbu. Čas se plýtvá na zbytečnosti a kvůli tomu si nedokážu seriál užít naplno. ()

Ponaučení pro příští život (2023) (S02E01)

Pořádná nálož kresleného násilí a krásná hra s divákem. Dějově nabité, škoda že ne rozvinuté i do druhé epizody. Druhá sezóna má otevřené možnosti a překvapení a zlámané kosti nás neminou. ()

Velké poslání, velké potíže (2023) (S02E03)

Mix několika epizod v jednom, ale dostatečně silné momenty převážely nad touto směskou všechno v jednom ()

Nikam nejdu (2024) (S02E07)

Emoce, silné momenty a očekávání drsné srážky. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD